Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most vettem észre hogy fiamnak...

Most vettem észre hogy fiamnak uzsonnára lejárt tejdesszertet adtam. Lehet tőle valami baja?

Figyelt kérdés
annyira lelkiismeret furdalásom van......most hogy pakolgattam az ennivalójai között,néztem a dátumot,és 7-én lejárt....anyira rossz,hogy hogy lehetek ilyen felelőtlen....még csak nem is 1-2napja,hanem 8napja járt le....mi baja lehet tőle??És persze megette(100g)humana gyümölcsös tejdesszert volt.8hónapos a fiam.
2011. ápr. 15. 23:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha az íze nem rossz, akkor nincs baj. Meg azt is meg lehet nézni, hogy összesen mennyi volt a szavatossága. Ha a gyártástól mondjuk 2-3 hétig állt el, akkor hosszú idő az a 8 nap. De ha mondjuk ilyen fél-1 éve vagy még régebben gyártották, akkor az egész időtartamnak kicsi töredéke az a nyolc nap. Pl. egy konzervet ami évekig eláll én simán még egy hónappal a lejárat után is megennék ha nem érzek semmit az ízén. A fordítottja is igaz, ettem (volna) már romlott ízű terméket is szavatossági időn belül (megfelelően eltartva).

Minden terméknek van egy "türelmi ideje" amikor már lejárt de még semmi baja. Nyilván a gyártó nem teszi rá azt a pontos napot amikor már tényleg megromlik.


Ha nem kóstoltad meg (nem maradt és utólag se tudod), akkor annyi, hogy ha rossz volt, akkor max hasmenése lesz, vagy kihányja vagy mindkettő. Gyomorrontás.

25/N

2011. ápr. 16. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszi.2010.07.07-én lett gyártva,és most 7-ig volt jó.Nem kóstoltam,de láttam mikor adtam neki hogy ilyen kisebb "darabok"voltak benne,de különösebben nem foglalkoztam vele,mert olyan volt,mint akármelyik joghurt mikor kibontom,és a szélére lerakódnak.Na kicsit érthetetlen,na mindegy...de bánom hogy nem kóstoltam meg...szegény igy is nagyon beteg,torokgyulladása van,remélem nem lesz még gyomorrontása is...:(
2011. ápr. 16. 00:15
 3/12 A kérdező kommentje:
du 4kor ette,ha nagyon romlott lett volna,akkor már kihányta volna nem?
2011. ápr. 16. 00:15
 4/12 anonim ***** válasza:
ha meg mindig semmi baja, akkor nyugi. kb egy-ket oran belul rosszul kellett volna lennie
2011. ápr. 16. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
igen
2011. ápr. 16. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Simán. Már rég elhagyta a gyomrát. Max a beleiből távozhat hígabb állapotban. De szerintem már az is kijött volna. Ha nem csikar a hasa, nincs hasmenése, akkor semmi baja szerintem.


25/N

2011. ápr. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszönöm,nem tudom hogy ment-e a hasa,vagy bekakilt-e,(este 8ig biztos nem,mert akkor fürdettem)de megnézem majd,úgyis nemsokára enni fog,vagyis megszaglászom,mert amúgy felkel ha hozzáérek...remélem akkor már semmi baja nem lesz tőle ha eddig nem volt.
2011. ápr. 16. 00:32
 8/12 anonim ***** válasza:
Szia! Hidd el, ami rossz ízű, azt a gyerek nem eszi meg, nem buta ám ő sem :) Biztos érezte volna ős is hogy rossz szagú-ízű a nasi, de akkor sem lesz semmi baja, ha esetleg egy kicsit megy a hasa tőle, bár ha eddig nem prdukált semmit (hasfájás, bármi egyéb), akkor megnyugodthatsz, stramm kis gyerkőcöd van és ennyit bőven bevesz a pocakja :D
2011. ápr. 16. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha közel 9 hónapja lett gyártva, akkor egy hét nem sokat számíthat már szerintem...
2011. ápr. 16. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nyugi nem te vagy az egyetlen aki így járt. Lesz még ilyen, sőt ilyenebb is.

Azért ha egy romlott tejdesszertől kidőlne az ember, akkor nem sokan élnének ezen a földön.

Mi a múltkor a frissen főzőtt krumplival jártuk meg, belediktáltam a srácokba, elnyammogták (én nem ettem belőle)anyósom jött, megkóstolta és mondta, dehát ez tiszta keserű és akkor megszagoltam, büdös is volt. Úgyhogy azóta próbálok mindent megkóstolni, mielőtt odaadom. De ők is kaptak már lejárt Túró Rudit, joghurtot. Mert kivették a hűtőből és amikor néztem a papírt, hozták kidobni, láttam, hogy lejárt.De még sosem volt bajuk.

2011. ápr. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!