Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig jó, érdemes, egészséges...

Meddig jó, érdemes, egészséges szopiztatni kisbabánkat?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 16. 14:01
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
Ameddig neked és a babának is kellemes, akár 2-3 éves korig is. Minél tovább kap anyatejet, annál egészségesebb lesz.
2011. ápr. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%
Így van.
2011. ápr. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
6 hónapig mindenképpen csak anyatej. Én kisfiamat 25,5 hónapos koráig szoptattam, 20 hós korától már csak este szopizott. Nekem már kellemetlen volt, fájt.Megértette, hogy fáj és nincs több cici. Eddig 2x volt beteg enyhe náthája volt, 4 nap alatt túl volt rajta. Most ahogy nincs cici 2 hétig beteg volt. Na de ugye nem szopiztathatjuk a gyermeket 10 éves koráig, hogy ne legyen beteg:-)
2011. ápr. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
38%

Ez millió helyen fenn van, csak beütöd a google-ba, hogy szoptatás...

Egyébként, ha nem vagy erre képes, akkor ennyi: a babának a legjobb és legegészségesebb, ha 6 hónapos koráig csak és kizárólag anyatejet kap. Mivel addigra az anyától kapott vastartalékok kezdenek kiürülni, meg kell kezdeni a kóstoltatást/hozzátáplálást, hogy megkapjon minden vitamint és ásványt, de az a jó, ha még 1 éves koráig kapja az anyatejet. Utána már anyától és babájától függ, hogy mikor hagyják abba, mert önmagában az anyatej már édeskevés, viszont mégiscsak kap még valami kis pluszt. Pl. én 27 hónapig szoptattam és mikor a 1,5 éves gyerek elkapta a hányós-hasmenős vírust nagyon örültem, hogy még szopik, mert semmi mást nem evett-ivott és mégsem kerültünk kórházba kiszáradással. :) Ha meg a legmaximumát kérdezed, akkor viszont tényleg változó, hogy kinek mikor jön el az a pillanat, amikor azt mondja, hogy már kínos a szoptatás. Van aki már az 1 éves babánál is furcsállja, míg a másik a 3-4 évest is simán szoptatja. Az én magánvéleményem, hogy max. 3 éves korig nem akadnék ki.

2011. ápr. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. ápr. 16. 15:37
 7/7 anonim ***** válasza:
79%

Erről megoszlanak a vélemények, a fontos hogy nektek hogy jó. Általánosságban az anyatej fantasztikus dolog a babának, de egy idő után már se nemtápláló, se nem vitamindús (mert persze vitamin az van benne, de egy kisgyermekkorú emberkének már nem onnan jön a fő vitaminellátás, hanem a rendes táplálékokból, és ez tény), hanem inkább a szopi öröméért szoptat az anyuka. Egy gyerek 1 éves korig baba, utána már kisgyermek, tehát szerintem 1 éves korig a szoptatás jó aki tud, de utána már inkább az anyuka lelkivilágát szolgálja hogy "cicizteti a babáját", a baba meg nyugtatásra "használja".

Meg kell találni a normális középutat, mert az sem jó ha mihamarabb "lerázza" magáról egy anya a gyermekét mert mondjuk kényelmetlen neki a szoptatás, de az sem normális (szerintem) ha egy kifejlett, értelmes, rohangáló-beszélő emberi lény, aki már nem baba, úgy van kezelve mintha is csecsemő lenne és "szopiztatják". A kötődő nevelés is klassz dolog, de sok anya nem tudja hogy a szoptatáson kívól ezerféle más módon kötődhetnek egymással a gyermekével, és bár a szoptatás az egyik legbensőségesebb, de egy idő után csak visszafogja a gyermeket. Az monjuk kifejezetten irritáló számomra amikor valaki egy óvodás korú gyermekhez úgy beszél hogy "kéred a cicikét?" - na ez az ami már nem mondható egészségesnek.

2011. ápr. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!