Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Ti hogy bírjátok a...

Anyukák! Ti hogy bírjátok a minden napos otthonlétet és hogy minden nap olyan egyforma? Csak én vagyok vele így, hogy baromi nehéz?

Figyelt kérdés
3 hónapos lesz a babám,de most kezdem úgy érezni,hogy kedvetlen életunt vagyok.Ne értsetek félre imádom a kisfiam,nem tudom miért van most ez.
2011. ápr. 18. 13:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
én alapból otthonülős vagyok, ezért jól, de elhiszem, hogy egy idő után szüksége van az embernek egy kis kikapcsolódásra, változatosságra. néha pár óra is elég, addig vigyázzon valaki a kicsire, te meg menj el feltöltődni, szórakozni, amit szeretnél.
2011. ápr. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Pedig lassan jön a jobbik időszak,nem kell mindig bent ülni,ki tudtok menni,nincs hideg,nem kell ezer ruha,kint is ehettek a szabadban nem kell hazarohanni etetni,ha szoptatsz lassan már lesz benne rendsezr,nem arról szól az egész nap hogy szoptatsz,már mosolyog rád,ez is üditő lehet,hamaroan ülni fog,é elátszani minden kis hülyeséggel sokáig....próbáld azért néha le is passzolni,hogy egyedül is lehess vagy barátnőkkel.
2011. ápr. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
2,5 éves a fiam, 7 hónapos a kislányom. Veszélyeztetett voltam az elsővel, 3 éve itthon vagyok. Nyáron már fog mászni, ülni a babád, lehet vinni hintázni, homokozni, akkor már nem lesz annyira unalmas. Az igazi áttörés szerintem (nálunk így volt) Nektek jövő tavasztól lesz, mikor már sokat lesztek levegőn, játszótéren, ott más anyukákkal is tudsz majd ismerkedni, beszélgetni. Addig ha van lehetőséged menjetek időnként babás foglalkozásokra, pl. baba-mama jóga, ringató vagy állatkertbe, ő el van a babakocsiban, Te meg jó levegőn vagy. Keress kisbabás anyukákat (akár védőnőn keresztül) szervezzétek össze a sétálást, vagy vegyél egy magazint és amíg a kicsi alszik séta közben, keress egy jó napos padot. Vagy vigyél magaddal mp3 lejátszót, egy jó könyvet. Esetleg levelezőn (pl. ELO) tanulhatsz valamit, azzal egy kicsit az agyad is tornáztatod. Vagy ha apa tud a kicsire vigyázni néha, járj el futni, úszni, tornázni...
2011. ápr. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Jja,nagyon ismerem ezt!!!!!!!Soha nem voltam egy itthon ülő típus,nekem a 4 hét kín volt,újszülött volt, míg nem mehettünk sétálni.Mint már írták itt a jó idő,mehettek sétálni sokat,kiteszik a teraszokat,isztok egy ücsit barátnővel,baba is ott lehet,próbálj meg babás barátnőt keresni,közös séta,babás foglalkozások-mondókázó,ringató.Ha majd ül játszóra úgyis fogtok járni és akkor ott már repülni fog az idő!!!Addig is kitartás!Fiammal a tél volt irtó nehéz,mostmár játszira járunk és ez kész felüdülés :)!!!
2011. ápr. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

En sem voltam egy nagy otthonulo tipus de szerencsre mar dolgozom. :) En azt csinaltam amit itt egy valaszado irt. Kerestem hasonlo babas anyukakat es heti 2-szer legalabb setaltunk egyut. Nekem igy nezett ki egy hetem. Hetfon mentem parkba setalni (ha raert az ismerosom a babaval akkor egyutt) ha esett az eso akkor mentunk babauszasra. Kedden elvezettem a baratnomhoz (60km) es ha jo ido volt tekeregtuk ha rossz ido volt bent fozocskeztunk valami finomat. Konnyu volt ugy, hogy egyikunk elfoglalta a babakat, jokat dumaltunk... Masik heten meg ok jottek hozzank. Szerdan talkoztam az ismeros anyukaval ha raert es mentunk a parkba vittunk szendvicset, takarot, olvasni valot, dumalgattunk es a babak kozben jokat aludtak, ettek, amikor meg nagyobbak voltak akkor masztak, jatszodtak. Csutortokon mama baba csoportba mentem vagy a konyvtarba babas zenes foglalkozasra. Penteken meg elvoltam, tekeregtunk, vasarolgattunk a kisfiammal a kovetkezo hetre kajat. Delutan meg kimenom volt a baratnoimmel (2 hetente mert minden masodik heten a ferjem ment). Egyszer csak azt vettem eszre, hogy eltelet az ido de meg mennyire hamar. Azt tanacsolom, hogy probalj kimozdulni baba nelkul is neha ha a ferjed/parod segit. Nagyon jol feltoltodsz. Mi ezt 3 honapos kora ota csinaljuk. Minden masodik pentek az enyem. Jon a jo ido hamaros es konnyebb lesz en orakig tekeregtem a parkba, tapszer bekeszitve, magamnak szendvics. Kisfiam imadott az arnyekba hevereszni nezni a faleveleket. :) Persze jo volt visszajonni dolgozni en sosem tudtam bent ulni, meg ha esett is az eso mentunk tekeregni valami zart helyre vagy baratnozni. Sajnos en nagyon depis leszek a bezartsagtol es a nagyon monoton mindennapoktol. Probalj kimozdulni. En is imadom a kisfiam, mindennel jobban de ilyen beallitotsagu vagyok. Ettol senki sem jobb vagy rosszabb anya. :)

14 honapos mult a kisfiam

2011. ápr. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Télen mindig nehezebb, de most, hogy jön a jó idő, biztosan többet lehettek a levegőn... azért az, hogy valaki hogy érzi magát otthon, ez szerintem hozzáállás kérdése is... gondolj arra, hogy ez egy átmeneti időszak, és bizony lemondással is jár... én amondó vagyok, hogy a mozgásfejlődés miatt az első évben főképpen hagyni kell a babákat mozogni, így tanulnak meg a végén járni... ehhez pedig a legjobb hely otthon van... azt sem tartom jónak, ha valaki pl. állandóan úton van egy ilyen kis gyerekkel, mert vagy főképpen a hordozóban, gyerekülésben vagy a babkocsiban van, ott meg nem sok mozgástere van... de persze ezt mindenki maga dönti el... ja, és persze ha van nagymami, használd ki, hidd el, nagyon jó "találmány" :DDD
2011. ápr. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 csill79 ***** válasza:
100%
Mindenki a sétálással jön,de könyörgöm egyedül az is unalmas és nem mindenki szeret kényszerből új barátnőket szerezni az utcán!Néha még lemenni sincs kedvem,de majd csak jobb lesz,ha nagyobb lesz.Én ebben reménykedem!
2011. ápr. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszolónak:

Nem tudom mekkora a babád, de ha még fél év alatti, gondolom viszonylag sokat alszik. Használd ki azt az időt ha nem szeretsz sétálni, akkor dvd-zésre, netezésre, mert ahogy nő, pláne 1 éves kora után, már nappal nem sok időd lesz ilyenekre. Illetve nem is lehet majd tőle tv-ni, amit észreveszi a hangját és másfél éves kora után meg, ha már elkezd beszélni, reggeltől estig be se áll majd a szája.

2011. ápr. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 csill79 ***** válasza:
Ha nem sétálok,ebben a jó időben,akkor meg lelkiismeret furdalásom van,meg jönnek az:ugye voltál ma lent sétálni kérdések!.
2011. ápr. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 csill79 ***** válasza:
Amúgy 6 hónapos lesz:)))
2011. ápr. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!