Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Visszamennél dolgozni? Bővebbe...

Visszamennél dolgozni? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Előléptetnének (ami anyagilag is igen-igen jól jönne, mert nem vet fel a pénz), de ehhez a gyerekem - aki idő előtt született - kb. másfél éves korában kellene visszatérnem a munkába. Mit tennél?
2011. ápr. 18. 22:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Visszamennék. Másfél évesen már a bölcsi se akkora katasztrófa. Ismerősömék úgy oldották meg, hogy a még aktív korú nagyi ment el GYESRE a gyerkőccel, majd amikor elmúlt kettő, beíratták bölcsibe.
2011. ápr. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nekem is vissza kell mennem szeptembertől mennem dolgozni, a kisfiam egy hónap híján lesz 1 éves.

Ha koraszülött a gyermeked, addig vidd mindenféleképpen korai fejlesztésre, hogy tényleg másfél éves legyen akkorra, ha netán lassabban fejlődne.

2011. ápr. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Visszamennék. A mai világban minden forint számít. A gyerek a szeretettől nem lakik jól. Ha szükség van a pénzre egy percig se gondolkozz, másfél évesen nagyon sokan adják bölcsibe a gyereket.
2011. ápr. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én most májustól megyek vissza.

Kicsit ugyan idősebbek vagyunk és minden rendben van a Kicsivel. Kisfiam most 20 hónapos.

Nagyon nehéz, de muszáj. Ha nem megyek vissza, búcsút inthetek a székemnek. Vezető beosztásban dolgozom, jó helyen, nem szeretnék kockáztatni.

A szívem szakad meg, mert mostanra kezdünk úgy összerázódni a Kicsivel, hogy már tudunk együtt programozni, jönni-menni. Ő is élvezi, hogy "nagyos" dolgokat csinálunk.

Viszont mi szerencsés helyzetben vagyunk, anyukám otthon van nyugdíjasként, így amíg nem kezdjük a bölcsit (szeptember), ő fog rá vigyázni. S később se lesz gond, ha beteg lesz.

Szóval tényleg nehéz, azt is teljesen meg tudom érteni, ha valaki nem vállalja.

2011. ápr. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
56%
Nem mennék vissza, és nem is mentem a fiam három éves koráig otthon voltam vele, pedig minket se vetett fel a pénz, azt gondolom ezek az idők pótolhatatlanok.
2011. ápr. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Igen.
2011. ápr. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Igen. Én is vissze megyek 16 hónapos korában mert vissza várnak, pedig engem még csak elő sem léptnek, bár jó beosztásban vagyok. Ha meg elő is léptetnének, és több pénzt is adnának főle nem gondolkoznék. Azért a legtöbb esetben, ha valakinek felajánlanak egy jó pozíciót/ előrelépést és visszautasítja a munkáltató nem nézi jó szemmel, és ha majd vissza akarna menni az illető 3 év után, akkor megnézheti magát. Szóval akármennyire nem pótolható ez a korszak, ha kaptál egy ilyen lehetőséget szerintem a gyerek érdeke is, hogy elfogadd.
2011. ápr. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
41%
Utolsó voltam, csak még egy gondolat, ami sokaknak biztos nem fog tetszeni, de annak ellenére, hogy van egy gyerekem - aki nagyon fontos, és szeretnék minél többettlenni vele - ha kapnék egy olyan lehetőséget, hogy a szakmámban előléptetnek, amiért évekig tanultam, dolgoztam nekem már ezért is fontos lenne, mert több év munkájának eredményeképpen ha kapok egy kehetőséget azt nem akarnám eldobni csak azért, hogy 3 évig itthon legyek. És nálad sem szélsőséges esetről van szó, hogy 1 hét után már babysziterre kellene bíznod. Gondolj abba, hogy melyik élet a jobb: 1,5 évig a gyermekeddel és karrier, vagy 3 évig gyermekeddel, és lehet kezdheted a nulláról. Nekem nem lenne kérdéses.
2011. ápr. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
65%
Nem mennék vissza.
2011. ápr. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
én is visszamennék.
2011. ápr. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!