Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyiket választanád, ha GYED...

Melyiket választanád, ha GYED után visszamennél dolgozni? Minden hétköznap 9től 15-ig dolgozni, vagy hetente két nap 12-től 18-ig a többi napon pedig 9től 15-ig?

Figyelt kérdés

A kislányom 2 éves, szeptemberben megy bölcsibe és szeretnék 6 órába visszamenni dolgozni. Először ki kellene találnom, hogy nekem mi az ideális időbeosztás és utána jön, hogy a munkahelyem mit szól hozzá.

Érveim: ha 2 nap délután dolgoznék, akkor ugyan szinte csak fürdetésre érnék haza (a férjem tud menni a gyerekért a bölcsibe), de lenne szabad pár óra hosszám akár házimunkára, akár ügyintézésre, akár néhanapján magamra. Viszont, ha minden nap csak 15 óráig dolgoznék, akkor a délutánok-esték szabadon szervezhetők lennének, és együtt tudnánk eltölteni (férjem, kislányom és én).


Te hogy döntenél?


2010. jún. 8. 14:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű hogy a 9-15 ig!
2010. jún. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én a du-t estét tölteném a gyerekkel.
2010. jún. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is azt választanám hogy a du-nom szabad legyen.És ha a férjed tud vigyázni a picire akkor jut időd a házimunkára, magadra is és a családra is!
2010. jún. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én a heti két nap délutánt választanám. Együtt tölthető időre ott a hétvége, meg a maradék három hétköznap. Azért nem mindegy, hogy marad heti két délelőttöd, amit arra fordítasz, amire csak akarsz, akár magadra, akár ügyes-bajos dolgok intézésére.


Én 24 órás váltóműszakban dolgozom, tehát 24 óra munka 72 óra pihenés. A 3 pihenőnapban azt csinálok, amit akarok, anyi időt töltök a családommal amennyit akarok, intézem a dolgaimat nap közben stb. Én ezt nem adnám fel, bár ezt sokan nem értik meg, dolgoztam már 8 órában is, ég és föld a kettő.

2010. jún. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
9-15 ig. Szerintem teljesen jó munkaidő.
2010. jún. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Azt azért hozzátenném, hogy nem az a típusú anya vagyok, aki teljesen eufórikusan odavan az anyaságtól. Természetesen nagyon szeretem a kislányomat, mindent megtennék érte, de nem telefonálgatok fél óránként a nagyszülőknek, ha épp náluk van a kislányom. Remélem, értitek, hogy mire gondolok.
2010. jún. 8. 14:40
 7/9 anonim ***** válasza:
Én a második variációt választanám, az a heti két nap délutánozás nem olyan sok, a többi nap úgyis együtt vagytok délután, és jól látod, nem rossz dolog, ha van két napod, amikor egyedül is tudsz otthon lenni és mindenkitől függetlenül tenni-venni.
2010. jún. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

14.35-ös vagyok. Na én is ez a típusu anyuka vagyok. Nekem a gyerek az életem része, imádom, de nem csak körülötte forog a világ. Én is szeretm ha van egy kis szabadidőm nélküle, csak úgy egyedül. Ezért is nem adom fel a munkámat.

Ja és az én lányom is 2 éves

2010. jún. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Örülök, hogy vannak hozzm hasonló anyukák is :-)

Természetesen várom a további válaszokat!

2010. jún. 8. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!