Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4,5 hós ksilányom mostanában...

4,5 hós ksilányom mostanában nem tud elaludni, hanem vigasztalhatatlanul sír ha eljön az alvás ideje. Mit tehetnék, hogy újra a "régi" legyen, illetve miért nem hajlandó aludni?

Figyelt kérdés

Fáradt, dörzsöli a szemét, de hiába paskolom, simogatom a hasát, csak sír a kiságyban. Ha felveszem rögtön elhallgat.

Kezdek már félni a napközben alvásoktól, mert hosszabban tart az elalvás, mint maga az alvás, másrészt pedig kiborulok én is, annyira sír.


2009. júl. 1. 12:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Miért nem veszed fel? Én elringatom, sokkal nyugodtabb és jobban is alszik.

szintén 4 és fél hós anyuka

2009. júl. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ez ismerös.Majd "kinövi".Ne hagyd sírni,ha kell ringasd el.Nem a fogai bántják??

A lányom csak cicivel aludt el 8 hós koráig......Nappal pedig csak babakocsiban.Ez is 8 hónaposan váltott,és aludt a kiságyban magától.Most 17 hónapos,és szépen a kiságyban alszik egyedül.

2009. júl. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

szia!nem a fogzás miatt van ez a kicsinél????

én vettem rá homeopátiás szert...és sokkal nyugodtabb azóta:)

2009. júl. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Felveszem, de akkor nem alszik. Tehát vagy sír a kiságyban és álomba sírja magát (pedig simogatom, paskolom), vagy felveszem, és lőttek az alvásnak, vigyorog a kezemben, nézelődik.

Eddig semmi baj nem volt, szépen alukált, esetleg egy kis simit igényelt és álomba szenderült rögtön.

Néztem a fogát is, de még nem látom jelét.

2009. júl. 1. 12:31
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam 4,5 honapos, es ugyanezzel a gonddal kuzdunk. Ami mukodik (az esetek 90%-aban), hogy mindig ugyanugy dugom ot agyba napkozben: bemegyunk, besotetitek, felhuzom a zenelos kutyut, kicsit meg dajkalom, aztan nyomok egy puszit a homlokara, es berakom a kisagyaba. Ekkor meg nagy, kerlelo szemekkel nez ram. Aztan kap egy cumit a szajaba (csak ilyenkor cumizik), es 5-10 percen belul elalszik. 1 hete probalom igy altatni, es mar sokkal jobb a helyzet.
2009. júl. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kislányom sajnos nem fogadja el a cumit. Megpróbálkozom még a sötétítéssel esetleg. Bár ilyenkor úgy tűnik, hogy ha a világ a fejetejére állna sem venné észre, annyira sír. :-((
2009. júl. 1. 12:44
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez van és szintén 4,5 hós. Én se látok semmit az inyén. Nem tudom mi ez. Kb.3hete ez megy. Segíteni sajnos nem tudok csak gondoltam megírom, hogy nem vagy egyedül. Egyébként nekem ölben elalszik kb.5 perc alatt de először így is sír.
2009. júl. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
csak szolidaritásból írok, sajnos segíteni nem tudok. Lányom ma 4 hós, egy hete kezdődött nálunk ugyanez a cirkusz a nappali alvásokkal, azelőtt be a kiságyba, egyedül elalvás, azóta csak cicin alszik el és úgy rakom be, 4O perceket alszik, de volt nap, hogy össz-vissz 1 óra 1O percet aludt. Plusz hozzá - azóta nem marad a kocsiban sem fekve, ülve meg ugye még nem lehet, őgyhogy nem tutunk kimenni érdemben csak az udvarra ölben. Kitartás!
2009. júl. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia.Nálunk is ugyanez van.Eddíg nagyon szépen elaludt egyedül,és két hete tiszta káosz az egész nap.Néha a szájába adom a cicit,egy kicsit szopizik,majd elalszik.Ahogy kiveszem a szájából,kezdődik előröl az egész.Már én is mindent megpróbáltam,de nem találtam megoldást.Sajnos elég pici a lakás ezért ha a nappalibanalszik,ami egyben a hálónk is,nem tudok csinálni semmit ugyanúgy mintha fent van.Akkor meg vagy sír mert álmos,nyügös,vagy cipelem magammal....Sajnos a cumi nálunk sem jön be mert ökölődik tőle.Már gondoltam homeós bogyókra,hátha segítenek.Fogacska még nem jött,de szerintem mozgolódik.Ha valaki rátalál egy jó megoldásra,megkérem jelezze nekem is :o) Köszi
2009. júl. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
úgy látszik kortünet. Most is sír, mert hulla fáradt, annyira sajnálom, remélem ahogy jött, úgy megy is ez a szokás... .:(
2009. júl. 1. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!