Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Utazás.5 és fél hónapos...

Utazás.5 és fél hónapos babámmal elrepülünk olaszokhoz. Mikre lesz szükségem? Kell orvosi igazolás, hogy egészséges, és hogy repülhet? Szül. Anyakönyvi kivonat?

Figyelt kérdés
2009. márc. 4. 12:51
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem neki csak útlevél kell, semmi más.
2009. márc. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Útlevél kell neki. A repülőjegy megvásárlásakor jelezzétek babát, van olyan légitársaság aki ad neki kiságyat. (Malév, Lufthansa, KLM-ben biztos vagyok) (akkor legelől ülsz és egy kosarat felakasztanak a falon lévő tartóra.
2009. márc. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Most tegnap volt erről szó a reggelibe! Ajánlott elvinni dokihoz nehogy utközben derüljön ki hogy van valami nyavaja!

még utlevél sem kell ha a szülövel útazik de szerintem kérdezd a védönöt ő elvileg eről mindent tud,

2009. márc. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Nikcsi ***** válasza:
Nem igaz amit a 3. valaszolo irt, kell utlevel. En kulfoldon szultem, es nekunk is kellett csinaltatni hogy haza tudjunk latogatni.
2009. márc. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%
"Mától az Európai Unióhoz 2004-ben csatlakozott tagállamokkal (Ciprus kivételével) kibővül a schengeni övezet. Ennek értelmében megszűnik az ellenőrzés a belső határokon, így Ausztriába, Szlovákiába és Szlovéniába megállás nélkül utazhatunk. Ez azonban nem jelenti azt, hogy otthon hagyhatjuk a személyit vagy az útlevelet. Fontos tehát, hogy a gyerekeknek továbbra is útlevelet kell csináltatni, ha külföldre akarunk velük utazni." Tehát a 3. válaszoló vmit félreértett. Addig, ameddig nincs személyije a gyereknek, addig útlevelet kell neki csináltatni.
2009. márc. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%

én 12.56

Kell útlevél. Európán belül lehetne személyivel is utazni, de egy babának az még nincs, tehát kell az útlevél. Régebben volt olyan lehetőség, hogy a szülő útlevelébe ütik bele a gyereket, ma már az 1 hónapos babának is sajátot csinálnak. (mulatságosan néz ki a fotó, ami 3 nap mulva már nem aktuális :)

2009. márc. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is néztem a reggeli tegnapi adását és valóban úgy jött le a képernyőről,hogy nem kell semmi irat,hogyha a szülőkkel repül a gyerek.

Aki ott dolgozik biztos jobban ért hozzá.

Orvoshoz célszerű elvinni,hogy vessen rá egy pillantást,hogy minden rendben van.

Mózeskosárszerű dolgot adnak csak szólni kell,és a sort sem kell kivárni.

Takarót is vigyél,mert a repcsin hidegebb van,de az is van a fedélzeten.

Jó utazást nektek!

Hogyha tápszeres a baba,akkor azt is lehet felvinni korlátlan mennyiségben.

2009. márc. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!