Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegye? Anyósomtól egyszerű...

Mit tegye? Anyósomtól egyszerűen már hányok! Van kulcsa a lakáshoz és akármikor bejöhet, és okoskodik pofázik. Már tiszta gyomoridegem van, hogy vajon most mibe fog belepofázni.

Figyelt kérdés
Mit tehetnék?
2010. aug. 8. 09:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%
Hallgasd meg,amit mond,és tégy utána úgy,ahogy jónak látod! Nem kell mindentől gyomoridegednek lenni. Csak ma divat szidni az anyósokat,ha van rá ok,ha nincs. Ha viszont nagyon nem OK,akkor a párod beszéljen vele.
2010. aug. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%

Nem irigyellek.... én 38. hetes terhes vagyok, de anyósom mindenben részt akar venni... ha meglesz a baba, itt akar majd aludni, stb. Előre rettegek az egésztől. Biztos jól jön majd a segítség, de megőrülnék, ha minden nap jönni akarna.


Szerintem beszélj a férjeddel, hogy ez így nem mehet tovább, meg kell, hogy értse. Ez a Ti életetek, itt Nektek kell döntést hoznotok mindenben, a mama max. tanácsolhat, de azt is inkább csak ha megkérdeziktek.


Egy pár napig amikor megérkezik, Te szépen köszönj és indulj el sétálni, mondd, hogy nem számítottál a látogatására és már eltervezted a napotokat. Érteni fog belőle, meglátod és ha mást nem, de annyit elérsz, hogy szól, mielőtt jön.

2010. aug. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi a fenéért van kulcsa??Mondd hogy elhagytad a tiedet,cseréljetek zárat,és véletlenül felejtsetek el adni neki.Nyugodtan meg lehet ám mondani neki hogy ne b@szogasson mindenért,elég a magad baja.
2010. aug. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

Vegyétek el a kulcsát. Mégpedig úgy, hogy azt mondjátok elhagyta valamelyikőtök és ameddig nem másoltattok adja oda.

Aztán egy jó ideig nem másoltattok.

Mikor meg megy és csenget tégy úgy, mint ha nem lennétek otthon.

Ezzel bár meg nem szüntetheted az anyóst, de ritkíthatod.

El sem tudom képzelni, hogy anyósom akkor jöjjön-menjen, mikor ő akar.

2010. aug. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém is beledumál mindenbe.Most ott tartok, hogy nem mondok neki semmit a gyerekről, csak az időjárásról beszélgetek vele:-)Ha sír, az csak azért lehet mert az én anyám elkapatta,állandóan elvárja, hogy rohangáljak a gyerekkel a munkahelyére stb.Miért nem adsz már neki ezt meg azt?Őrület!

Az első válaszolónak,nem divat szidni az anyóst, csak ha kiérdemli!Elmúlt már az a kor, amikor bólogatni kellett az idősebbek minden szavára, persze tiszteletlennek sem szabad lenni!

Jó tanácsokat kaptál, cseréltesd le a zárat valami ürüggyel, és az új kulcsból ne adj neki.Indulj el sétálni ha jön, stb.Persze ez nálunk nem vált be, mert akkor jött ő is velem:-(

Ja én ezt csináltam ha jött, nem kínáltam meg semmivel, és nem is igazán beszélgettem vele, na akkor leredukálta a látogatást heti 10-ről heti 5-re!

2010. aug. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ma 9:24-es!Ha nem szeretnéd hogy anyósod ott legyen, akkor ne is engedd neki, engem két hétig idegesített, nem is tudtam rendesen szoptatni...
2010. aug. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

na igen én sem adnék neki kulcsot. minek? anyuméknak sincs kulcsuk a mi házunkhoz, csak akkor kapnak ha elmegyünk itthonrol hosszabb időre és öcsém itt alszik.

anyosomék szokása volt eleinte h váratlanul beállitottak mindig, de ezt egyszer mi is megcsináltuk velük h váratlanul állitottunk be hozzájuk. és azota mindig előre szolnak h mikor akarnak jönni.


tudtára lehet hozni anyosodnak h mi nem tetszik neked. ha nem megy finom modszerettek akor lehet szemtől szembe közölni a dolgot vele.

2010. aug. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

na ne félj, én is hánynék, ha kulcsa lenne!

de nincs, nem véletlenül!

nálunk is vannak gondok, illetve csak voltak, megbeszéltük, hogy nem kell beleszólnia mindenbe, ez a mi családunk, majd mi tudjuk hogy csináljuk a dolgainkat!

mondjuk, nem hiszem, hogy felfogta, de türtőzteti magát, mert akkor nem kell jönnie sem, ha okoskodik!

szóval nálunk így mentek a dolgok :(

2010. aug. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Cseréljetek zárat...aztán ha megy, és a kulcsával nem nyílik az ajtó, talán elgondolkodik...

Ha meg megkérdi, miért, meg lehet neki mondani, hogy ne haragudjon, de jobban szeretnél egyedül lenni és egyedül kitapasztalni mindent.


Engem régen telefonon zaklatott. El kezdtem nem felvenni a telefont. Majd mikor szólt a férjemnek, én annyit mondtam neki, hogy mondja meg az anyukájának, hogy a baba miatt le van némítva a telefon, és majd ha kérdezni akarok tőle valamit, én felhívom. Ennyi. gondolhatod milyen sokat telefonálok neki:)

2010. aug. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Most elmondtam a férjemnek,hogy ő mit szólna fordított helyzetbe,ha az én anyám járna be kulccsal!Kiváncsi leszek az eredményre!!!!Ha másnem benne hagyom a kulcsot:)
2010. aug. 8. 15:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!