Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szabaduljak meg az...

Hogy szabaduljak meg az anyósomtól?

Figyelt kérdés
2009. márc. 4. 15:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Rémálom az ilyen anyós. Sajnos az enyém is ilyen. Még a 4. babánál is beleszól mindenbe, pl. minek szoptatok? a fia is tehéntejet evett, mégis felnőtt:(( Mikor adok már neki "normális"kaját? ő már 7 hetesen főzeléket adott stb... Ez a harc már lassan 17 éve tart. Hiába kértem szépen, durvábban, sajnos semmi sem használt. Szerencsére az én férjem általában mellettem áll, csak néha sikerül teletömni a fejét baromságokkal, de ő meggyőzhető, ezért szerencsém van. :) )
2009. márc. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Hihetetlen, hogy mindenkinek mindig az anyásával van a problémája és nem az édesanyjával! Miért van ez????!!!!!
2009. márc. 5. 15:45
 13/17 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk is sajnos vannak problémák. Próbálom kezelni, de az én férjem is sokszor mellé áll. Én pl. problémáztam azon, hogy a 8 hós kisfiam kezét csókolgatja a bagós, büdös szájával, utána meg a szájába veszi a kezét. (én is néha bagózim, de mindig száj és kézmosás van alaposan). Meg pl. olyan helyen csókolgatja a gyereket, ahol majdnem a kis tökei vannak, azt meg még én se merem ott megpuszilni a kis hurkáját, mondván "milyen aranyos dundi". Meg ő is beleszol, hogy adjak neki már darabos kaját, de a kisbabám kiköpi és ezt nem érti meg. Szóval most mi is megyünk hétvégén hozzá, de nem állok jót magamért, ha meglátom még egyszer, hogy a tökei mellett puszilgatja, utána meg a pisis szájával csókolja a gyerek arcát stb. Jól megmondom neki, ha nem bír magával. Amióta férjhez mentem és elhozta a pici fiacskáját otthonról és gyerekünk lett, azóta mindenbe bele akar szólni. Ő már felnevelt két fiú gyereket, azt nevelhette, az enyimét majd én nevelem. Punktum...
2009. máj. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen megértem a helyzetedet. Én is hasonló cipőben járok, kivéve, hogy a férjem az én pártomon áll. Viszont ő sem szeretné megbántani a szüleit. Nálunk az a baj, hogy mi egy telken lakunk anyósékkal, egymás mögötti házban. A másik életébe való belepofázás, megtervezés stb. nagyon megy nálunk is. Anyósnál okosabb ember nincs a földön, s mindenki hülye és szellemi fogyatékos, ja és mozgáskorlátozott is. Beleszólnak a gyereknevelésbe is. Szerencsétlen gyereket 100 fele nevelnénk, ha hagynám. De nem hagytam. Jól beszóltam anyósnak, ha belepofázott a dolgokba, nem érdekelt, hogy megsértődött, mert már annyira kikészültem idegileg, hogy szerencsétlen gyerekhez sem volt már türelmem. Végelkeseredésembe, s hogy már annyira kilátástalannak láttam a helyzetet, hiába beszéltük meg ezerszer, fogtam magam, megmondtam a férjemnek, hogy elegem van, s elmegyek. Otthagytam csapot-papot, s zokogva kimentem a házból. Elsétáltam a faluba. Persze a férjem 1 órán keresett. De lett eredménye, mert megértette, hogy nem hisztizek (mert sajnos a férfiak hajlamosak ezt hinni), hanem komolyan gondolom, s ha nem érteti meg a szüleivel, hogy külön család vagyunk, külön gondolatokkal s tervekkel, elmegyek albérletbe a gyerekkel együtt, s nem fog érdekelni, hogy kivel mi lesz. Belefáradtam már azt bizonygatni, hogy képes vagyok ellátni a családomat, ja és vannak jó ötleteim/ink, s nem azt akarjuk megvalósítani, amit anyós eltervezett, kitalált nekünk, legyen ez bármilyen témakör. A férjed köldökzsinórját vágja mostmár el anyucitól és te legyél neki az első, ne az anyja. Ha igazán szeret, megérti, hogy képes vagy gyereketnevelni, háztartást ellátni stb. Kitartás, csak keményen!
2009. júl. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Szia! Látom már több mint 1 éves a kérdésed, de kíváncsi lennék, hogy mi a helyzet veletek azóta? Mert én is hasonló cipőben járok, totál megkeseríti az életemet az anyós, de a legrosszabb hogy csak a fia pártját fogja, és fűti ellenem (holott már gyerekünk van) és a párom meg vakon neki hisz, nem tudom már mitévő legyek. Te hogy másztál ki ebből?
2010. jún. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Szia Kedves Utolsó!


Bocsi, de csak most olvastalak!

Szóval a helyzet kicsit változott, azóta néhányszor már megmondtam neki a magamét, akkor egy ideig kussban volt de alapvetően nem változott meg!

A férjem azóta mellém állt mert látja, hogy hogy teljesen kész vagyok idegileg ha jön és már ő is észrevette a dolgot! Szóval kis javulás van....

Nálatok milyen problémák vannak?

2010. júl. 12. 15:21
 17/17 anonim ***** válasza:

Elhiszem h szar a helyzeted. Mi együtt élünk vele.

de nem csak nekünk vannak ilyen problémáink:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2010. nov. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!