Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet spórolni?

Hogyan lehet spórolni?

Figyelt kérdés

Tippekre lenne szükségem(lehet másnak is), hogy hogyan tudnám a legolcsóbban kihozni a babacuccait.

Ti hogyan tudtok spórolni és mivel? Gondolok itt olyanra, hogy nem minden pelenkázásnál használok popsitörlőt,csak ha nagyon muszáj. Ruhákat turiból. Szóval ti mivel tudtok spórolni?

Mindenkinek köszönöm aki ir.


2011. ápr. 21. 14:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%

Bocsánat,hogy én is csatlakozom,de ez engem is érdekelne!

Már én se tudok min sporólni.

2011. ápr. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én pl. azt csinálom, hogy ha nagyon kakis kisfiam feneke, akkor először konyhai papírtörlővel letörlöm róla a nagyját, így a maradékra elég kevesebb nedves törlőkendő is - már csak azért is, mert a nivea soft&care-t szeretem, és az nem éppen a legolcsóbb fajta.

Pelust most már mindig a dm-ben veszem, 25%-os joker kuponnal (pampers), így sokkal jobban járok, más helyeken akciózottakkal szemben is. Hozzátáplálás elején üvegeset vettem, mert össz-vissz fél üveggel evett meg egy kajálásra, és a saját főztöm a kukában landolt. Persze aztán mikor már napi 2 üveggel fogyott, áttértem a saját főzésre, addigra legalább kitapasztaltam, mit szeret, mit nem, és elkezdtem leutánozni az üveges kajákat, így sokkal olcsóbban megúsztam.

2011. ápr. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok. Ami még "spórolás" nálam, hogy a pelenkakukába nem veszek utántöltő gyűrűt, hanem 60 literes fekete szemetes zacsival oldom meg az utántöltést.

Tejitalt pedig a lehető legolcsóbbat veszem kisfiamnak, Müllerben a Bebivita csak 1090 Ft, míg a Nestlé és társai mindenhol 1800-nál kezdődnek.

2011. ápr. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, ha túl vagy azon, hogy a ruhákat turiban veszed, a legolcsóbb pelenkát és törlőt veszed, a cuccait a sajátjaitokkal mosod, stb., akkor már nem igazán a gyereken fogsz tudni spórolni hanem magatokon, a háztartáson. Egy gyerekes családnál a spórolás azért nehéz, mert a gyerek dolgait muszáj megvenni.

Esetleg húsvét vagy egyéb alkalomra, ha a nagyi megkérdezi mi legyen az ajándék, akkor lehet mondani, hogy egy pici játék mellett jó lenne valami hasznos...pelus, bébi kaja, stb.

2011. ápr. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

-popsitörlő(jó minőség)72 db-os Euro familyben(Bp.IV.ker) csak 290 ft!

-Pelenka Dm-be 25%-os kuponnal nagyon olcsó!

-ruhacsomagok,bontatlan cumi és cumisüvegek teszvesz,vatera!


Ezekkel tudsz spórólni meg persze saját magatokon.

2011. ápr. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én még nem szültem meg..remélem a nyuszika hozza a picikénket :D

De mi már a ruháknál nagy segítséget kaptunk, bár igaz, volt olyan szitu hogy 200db-os ruhacsomagot vettem, meg ilyenek.de sokmindent kaptunk: anyósoméktól pl. babahordozót, az apósomtól meg babakocsit fogunk kapni, babaágyat vettünk 30.ezer forintért- de ez kombi: tehát pelenkázóval meg matraccal, a kezdő csomagot vettük meg, meghát majd pelenkát kell vennünk, ami már most tudjuk hogy nem egy "olcsó mulatság" lesz.De a nagymamák mondták hogy nem tudják hogy mi kell nekünk még, de ha valamiben tudnak segíteni, akkor szóljunk nekik és megveszik ők.

Még azért vannak dolgok, amiket majd ha tényleg kell,akkor megvesszük, de pl. a szopi párna még akkor is nagyon drága ha használtan venném meg, így inkább én fogom megvarrni, megcsinálni.

Hát mi is próbálunk spórolni: főleg a párom mellett tanultam meg spórolni, na nem mintha költekező lettem volna terhesség előtt, de akkor nem azon gondolkodtam hogy mikor fogom felhasználni, és nem érdekelt ha nem csak magamnak vettem.

2011. ápr. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Menj bababörzére - sokkal olcsóbb, mint a turi!

A barátnőm nem használ popsitörlőt egyáltalán - helyette kamillateával + vattapamaccsal törli a babáját.

2011. ápr. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ruhat a bababorzerol vagy turibol. Pelenkat, torlokendot mindig akciosan vaszem, de akkor tobbet, elall itthon. Ha csak pisis a pelus, akkor csak kicserelem a pelust, se nem torlom, se nem kremezem. Hiszen a pelenka mar ugyis felszivta a pisit es szaraz a popsi csak a megmaradt kremet torolnem le rola. Furdetot, popsikenocsot, testapolot lehet feliratni a haziorvossal, sokkal olcsobb mint barmely markas termek es allittom, hogy jobb is a babanak. Tapszert, rizspepet szinten lehet feliratni es igy olcsobb. Uveges bebikajat csak akkor kap a fiam, ha uton vagyunk, kulonben en fozok neki illetve azt eszi amit mi is. Babakocsival setalunk inkabb mint kocsiba/ buszra ulnenk, igy nem kerul semmibe az utazas, igaz hosszabb ideig tart, de egeszsegesebb is es igy egyben sporolsz az aerobic edzesen is.
2011. ápr. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
66%

Azért utolsóval vitatkoznék egy kicsit persze csak a szó pozitív értelmében:-)

Tápszert,riszpépet 6 hónapos kor után nem ír fel a doki hacsak nincs a babának valami súlyos allergiája.


Gyógyszertári popsikrém,fürdető,testápoló itt a mi környékünkön kritikán aluli,ezért már nem is vesszük.


Ha pedig messzebbre(mondjuk 4-5-10 km-re) kell mennünk akkor igenis kell az a buszjegy sajnos.


Szóval egyéni adottság hogy ki min tud spórolni...

2011. ápr. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
60%

Popsitörlőt mindíg akciósan veszem(tescos vagy sárga pampers-t is a legutóbb 300 fr-ért vettem)

Pelenkát kínaiba 35 ft-ért veszem,nagyon jó nedvszívó,nem pirosodik ki tőle a babám bőre és ugyanúgy 3-4 órát is kibír!Persze éjszakára Pampers-t használunk de így egy csomag 1 hónapig is elég.

Ruha ügyben nemtudok nyilatkozni mert mi egy rokontól kapjuk amiket kinől a nagyobb gyerkőc de én ahogy elnézegetem teszvesz,vaterán fillérekért lehet venni vagy piacon vagy turiban.

Én a legelejétől főzök a babámnak kaját csak egy héten 1-2 x kap bébiételt azt is csak azért mert úton vagyunk meg,hogy így változatossabb neki is(pl a sütőtököt nagyon szereti de most sajnos azt nem kapok csak üvegeset)

Popsikrémet,fürdetőt dokival íratok,sokkalj olcsóbb és jobb is.

Tejpépet,rizspépet készíthetsz te magad is:megfőzöd a grízt vízben majd felöntöd kész tápszerrel esetleg vaniliás cukorral vagy gyümölcsel ízesíted,ugyanezt rizzsel is csinálhatod

Tápszert én DM-ben veszem 1300 ft-ért.

Baba ruháit már rég a mienkel mosom,semmi baja nincs tőle.


Ennyi jutott eszembe!

2011. ápr. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!