Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fülbevaló kérdés?

Fülbevaló kérdés?

Figyelt kérdés
kislanyom 7honapos es ma tetettem neki füllbevalokat..nagyon edes vele..de uuuugy siiiirt!!! mikor megnyugodott en meg mindeg a lelkiismeretfurdalasommal szenvedtem, mert a gyerekdoki azt mondta h varjam meg meg önakaratabol szeretne..DE SOKAN masok pedig tanacsoltak tapasztalatokbol, h mig kicsik addig kell csinaltatni...mert aztan csak a fajdalom nevetöl es a tü latvanyatol is megilyednek!! jol tettem??? uuuuh, mar mind1, mi?? lehet belölle valami tenyleges hatranya, tenyleg ugy van mint ahogyan a gyerek pszichodoki mondta... pszichisileg megrazando es majd mindeg valami massal a fajdalom összefüggesben lesz...remelem nem fog elfertözni es szepen rafog szokni a piroska gyönyörsegekre.. :) nektek van hasonlo elmenyetek???
2011. ápr. 21. 15:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem lesz tőle semmilyen hátránya! :)


Bár nekem anno a gyerekorvos azt mondta, hogy vagy 6 hónapos korig legyen neki (akkor még nem tudja önkéntelenül piszkálni, ha fáj neki vagy viszket), vagy 5-6 éves kora után, mikor meg MÁR tudja, hogy nem szabad piszkálnia.

2011. ápr. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lányom most 4 éves amikor 5-dik napon hazajöhettünk a korházból elötte áttlötte a csecsemős növér.Furni nem akartam mert láttam mennyire sirt anno a hugom,de a lövést szo szerint áttaludta a lányom:).pár nap és megszületik a második lányom,de már nem lövik ki a korházba,de ahogy 6 hetes lesz viszem is kilövetni.Minnél kisebb annál hamarabb elfelejti.Szerintem egy kislány gyönyörű a kis csillogo fülbevalóval.).Ne aggodj holnap már emlékezni sem fog a fájdalomra.
2011. ápr. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

kb én is annyi éves lehettem amikor killöveték a fülem és semmilyen pszichikai gondom sincs :D nem tom honnan szerete ezt a doki XD azóta már 4xer még kifurattam amikor kamasz voltam :)

jó tetted hogy kifuratad neki, nemis fog a fájdalomra emlékezni :)

2011. ápr. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
KÖSZIKE a valaszokat!! IGAZAN felvidamitottatok, megyek is es össze-vissza puszilgatom a kicsikemet... ;)
2011. ápr. 21. 15:30
 5/7 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

Sok ismerősömnek kiskorában fúratták ki a fülét tűvel (hasonló indokkal) és nem lett belőle semmi bajuk.

Én 11 éves koromban vettem rá anyukámat, kilövették, nem fájt.

Szóval tragédia nem történt, ettól baja nem lesz. De aki csak azért akarja kifúratni, hogy kiskorában "túl legyen rajta", az ráér később kilövetni. Nekem nem volt rossz élmény.


A kis fülbevalókkal későbbiekben nem láttam hogy gond lenne, de néha oviban-bölcsiben nem örültek amikor kislányok elveszett aranyfülbevalójáért fel kellett túrni mindent.

Egyébként én nem fúrattam ki a lányok fülét, majd ők eldöntik hogy ki akarják-e lövetni. A kicsi mostanában kezdett kérlelni, hogy alig van lány az osztályban, akinek nincs fülbevalója, neki miért nincs, a nagy meg nem szereti ezeket, hiába lány, szinte csak a fiúrészlegen választ magának ruhát is.

2011. ápr. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

Gyerek pszichodokival kapcsolatban:

Barátnőm régi ismerőse gyerekpszichológus, akinek a férje pszichológus, barátnőm mesélte, hogy amikor anyuka meglátogatta őket a kislányával, embert még nem hallott úgy üvölteni, ahogy az a gyerekével "beszélt".


Fülbevaló miatt meg ne parázz, ott van, csini, megszokja.

2011. ápr. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem anno az anyám 6 hónapos koromban szúratta ki a fülemet, de ezt szó szerint értsétek, mivel akkor még hírből se ismerték a fülbelövést; steril tűvel szúrták át a fülemet és úgy került bele a lencsefülbevaló.Az egyébként a legpraktikusabb, akárki akármit mond, lehet hogy hozzányúl a baba eleinte, de se megszúrni nem tudja magát vele, se kikapni a füléből.
2011. ápr. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!