Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kenguru vagy hordozókendő?

Kenguru vagy hordozókendő?

Figyelt kérdés
Melyik kényelmesebb, biztonságosabb, jobb? Annyira a hordozókendőben nem bízok, inkább a kenguru felé hajlok, de érdekelnek a tapasztalatok!
2011. júl. 19. 15:07
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
A hordozókendő egészségesebb, de ha a kenguru "fazonja" jobban bejön akkor próbálj mei tai-t, vagy csatos hordozót. Az egészséges a baba csípőjének. Nálunk bevált a mei tai is, csak ha annyira nem tetszik a csatolás, akkor jobb a csatos hordozó. Mindkettőt imádja a babánk, és mi is.
2011. júl. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%
Kenguru
2011. júl. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem kengurum volt, nagyon szerettem használni, mert a kislányom kb. fél éves koráig nem szerette a babakocsit, na meg télen a nagy hóban tudtam vele kicsit sétálni, akár az udvaron is, ahol a babakocsit nem is lehet használni. Sokszor egyszerűbb volt csak a kenguruba beletenni és úgy közlekedni vele. Pl. mikor már a bébihordozót kinőtte, kapott egy másik autós gyerekülést, de még nem ült egyedül, a vásárlás is könnyebb volt, mert ugye bébihordozó már nem volt, amit a kosárra tehettem volna, beleültetni még nem tudtam, így maradt a kenguru. ( legtöbbször apa használta ilyenkor, szeretett vele "menőzni" a nagy üzletekben, hogy rámosolyognak a szép nénik...)

A baj az a kenguruval, hogy meg kell várni, míg a baba tartja a fejét, csak akkor tudod igazából beletenni. A tesómnak kendője van, azt már rögtön születése után használhatod, de hosszabb ideig tart, mire felveszed, de egy idő után egy perc az egész, csak gyakorlat kell hozzá. A kendőben hihetetlen mód, ha sír a babája, beleteszi és két percre rá megnyugszik tőle. Nagyon aranyos. Már nem nagyon használja, mert már zavarja a babát, ( fél éves) hogy nem lát olyan jól ki belőle, meg nehéz is az anyának, mert ugye a kendőnek nincs a vállán olyan védő valami, hamar kikezdi a vállát.

Mikor kicsi inkább a kendőt ajánlanám, később pedig a kengurut, ha megteheted szerezd be mind kettőt, de szerintem a kengurut jobban ki lehet használni.

2011. júl. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
mindenképp kenguru
2011. júl. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kendő.
2011. júl. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kendő. Egészségesebb neked és a babának, biztonságos és kényelmes.
2011. júl. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kendő!

A kenguru nem egészséges, a baba lába csípőből lóg. Ráadásul a legtöbben lehet kifelé fordítani a babát, ami megintcsak további gondokat okozhat, mert nem megfelelő a baba helyzete. A megfelelő tartás az, amikor a baba lába terpeszben van, enyhén felhúzott térdekkel.


Tény, a kenguru sportosabb, nem kell kötözgetni, egyszerűbbnek tűnhet, mint a kendő. Viszont! Vannak már olyan hordozók, amik kenguru fazonúak, és a baba anatómiailag helyesen van benne. Ezek az ún. csatos hordozók (vagy komfort hordozók, formázott hordozók, SSC-k). Nekünk ilyen van (Liliputi), nagyon szeretem. Pillanatok alatt fel lehet venni, nem kell kötözni (ehhez én igencsak béna vagyok :D), és Apa is szereti (neki a kendő és a mei tai nőies :O).

Pár cikk a babahordozók fajtáiról:

[link]

[link]


Ja, és a legtöbb kengurus ismerős azt mondja, hogy kényelmetlen, nem lehet vele hosszútávon hordozni. Viszont én órákig kényelmesen szállítmányozom a babámat.

2011. júl. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!