Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Veletek is előfordult már,...

Veletek is előfordult már, hogy a védőnő bejelentés nélkül állított be?

Figyelt kérdés
2009. márc. 5. 15:17
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
nálam is volt ilyen.egyszer. aztán szépen megkértem, közben csúnyán néztem, hogy telefonálás nélkül ne jöjjön, mert én nem szeretem az ilyen villámlátogatásokat. igy vagy elözö nap,vagy 2 órával elötte felhiv,hogy jöhet-e. rakd helyre határozottan de kedvesen!
2009. márc. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
78%
Előfordult, de leszoktattam. Ne kell jönnie se bejelentve, se anélkül. Nem tartok rá igényt. Szerencsére megértette. Látja, hogy nem veszélyeztetett a baba, tudja, hogy a gyerekorvos jó ismerősünk és oltásra se visszük be a gyereket a rendelőbe, hanem a dokinéni jön ki, tudja, hogy mindene megvan a picurnak, ugyan miért ugrálna? Nekem teher, neki plusz feladat, van anélkül is baja elég. Nekem pedig jogom van lemondani a látogatásokat.
2009. márc. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém egy bunkó. Mindíg telefonál, volt hogy hívott, hogy jön és mivel a szomszédban is van egy babó előbb őt nézte meg hozzám meg elfelejtett bejönni, pedig direkt neki ébren tartottam a babát. na ez milyen már.
2009. márc. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
92%

Az elején váratlanul jött és ez természetes, ugyanis ilyenkor tudja kiszűrni, hogy milyen környezetben van a baba. Vannak nagyon retkes családok akik arra az időre hajlandóak a mocskot a szőnyeg alá söpörni amíg valamilyen hivatalos szervtől megy egy szakember, amúgy meg csak ordibálnak a gyerekkel, nem megfelelő higiéniás környezetben, koszos ruhában több napja le nem fürdetve van a gyerek stb... És félre értés ne essék nem csak a kissebbségről beszélek. Volt nekem ilyen szomszédom, sőt a mostani ismeretségi körömben is van akit meg esz a kosz és inkább nem nyit ajtót a védőnőnek semmint hogy kitakarítana. Amikor a környezetfelmérés már megtörtént akkor utána mindíg megbeszéltük hogy nagyjából mikor jön legközelebb. Most már 10 hónapos a lányom és kb. öt hónapja nem is volt nálunk. Nincs is szükség rá. Ha valami kérdésem van készségesen megadta a mobilszámát és volt már hogy felhívtam. Nagyon kedvesen segítőkészen viselkedett. De kapcsolatban van a gyerekorvosunkkal is tehát tudja hogy mi történik velünk. Sőt múltkor felhívott hogy hogy vagyunk, hol tart a lányunk a fejlődésben miket eszik stb...

A védőnőknek is vannak feladataik, azért kapják a pénzt. Sokak írják hogy nem megy hozzájuk, nem végzi el a dolgát. Most meg már az is baj, ha elvégzi azt amiért a fizetését kapja? Komolyan nem értelek benneteket. Hogy is mondhatná meg hogy pontosan kihez mikor ér oda. Hiszen ez egy újdonsült újszülött esetében máris egy babával több helyet jelent ahová mennie kell. Legyetek már kicsit lojálisabbak.

2009. márc. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Ne pontozzátok le a védőnénit, nekem sokszor eszembe jutott már, hogy bárcsak az enyém is olvasgatna itt. Jó fej, hogy munkán kívül is tájékozódik...
2009. márc. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
párszor megjárta, hogy nem jelentkezett be hozzám, ugyanis nem vettem észre, hogy a kapunk elött kiabál..Hát ez van. Legközelebb felhív és bejelentkezik, hogy otthon is legyek, ne a mamáéknál vagy épp sétán.
2009. márc. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Gondoltam, hogy le lesz pontozva amit írok, pedig elhihetitek én is voltam mindkét oldalon már.

Nem akarok mentegetni egy kolléganőt se, mert aki bunkó, vagy nem úgy viselkedik, arról véleményt kell mondani.

De le is lehet mondani a gondozásról, és akkor az egy figyelmeztető jel a vezető védőnőnek, hogy figyeljen oda, ugyan mit csinál az alá beosztott védőnő, ami miatt sok kismama köszöni nem kér belőle.

Egyébként meg sajnos manapság a legkönnyebb utálkozni minden szolgáltatással kapcsolatban.

Ha kimegy a védőnő az a baj, ha nem megy ki, az a baj:)

Nekünk se könnyű, főleg aki normálisan szeretné végezni a munkáját, de azt se becsülik meg:)

Szép napot!

2009. márc. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Az én drága védőnőmnek az a hitvallása, hogy váratlan betoppanásáa azért jó mert azt látja ami a mindennapokban van, vagyis nem készülsz rá.Mondhatom mind a 3 alkalommal (pedig a fiam 3 éves a lányom meg 1 éves) megtalálta a lehető legrosszabb időpontot. De legalább nem viszi túlzásba a látogatást.Pedig néha nem ártana.
2009. márc. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Felőlem jöhet bejelentés nélkül is, nincs mit takargatnom. Csak az volt a fura, hogy úgy tett, mintha meg lett volna beszélve, egy szóval sem mentegette magát, hogy elnézést, amiért csak így váratlanul jöttem, stb. Na mindegy.

Köszönöm a sok választ!

2009. márc. 5. 17:49
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Az én védőnőm előre szólt, hogy néha bejelentés nélkül jön. Na és? Nem értem miért ekkora probléma ez? Ha éppen otthon vagyunk beengedem - legalább valaki rám nyitja az ajót! Örülök, ha érdeklődik felőlünk. Amúgy meg nem miatta szoktam rendet rakni és kitakarítani... na mindegy... :)

Ha meg pont sétálunk stb. akkor majd legközelebb jön, ha éppen arra jár. Az én védőnőm elmondta, hogy jelenleg 50 (!) gyereke van! Számoljátok ki, hogy hányhoz kell elmennie egy nap (hóban, fagyban, esőben, szélben, kánikulában...), hogy mindenkire jusson idő! Nem várhatom el tőle, hogy csak hozzám alkalmazkodjon, a gyereknek sem lesz az égvilágon semmi baja, ha véletlenül felébred előbb.

Én inkább a sok feleslegesen becsengető árusra és kéregetőre vagyok inkább kibukva... - ezek miatt írtam ki az ajtóra, hogy ne csengessen, mert alszik a baba. Ennyi!

2009. márc. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!