Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tízórait mikor "hagytátok...

Tízórait mikor "hagytátok el"? Hány hónapos kortól nem igényelte a babátok?

Figyelt kérdés
A napokban olvastam, hogy 10-11 hónapos babák már nem mindig kérnek tízórait, nálatok is így van? Hányszor eszik 11-12 hónapos babátok?
2011. ápr. 26. 16:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam egy éves. Egészen kicsi korától 5ször eszik egy nap. (talán két hónapos volt, mikor az éjjeli 2 szopit elhagyta) A nappali étkezések időpontja és gyakorisága viszont azóta nem változott, igaz ő pl sosem tízóraizott, mert későn kelt. Nyolc- fél 9 körül reggeli, aztán délben ebéd, 15kor uzsi, 18.30kor másik uzsi, és még este fürdés után tápszer. Gondolom majd akkor fog változni az időpont, amikor ovis lesz, és korábban kell kelnünk.
2011. ápr. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem csak a kortól függ, hanem, hogy mikor van az ebéd, és mikor kel a gyerkőc. Nálunk kb. 14-15 hónaposan tudtunk átállni a 13:30-as ebédről a 12-es ebédre és az egy (ebéd utáni) alvásra. Így reggeli tápszer után 9 körül van a következő evés, ez vagy reggeli, de lehet tízórai is, mi reggelinek hívjuk, mert én akkor reggelizem. Majd délben ebéd, és alvás. Eddig úgy volt, hogy 10 körül adtam neki még gyümölcsmixet tízóraira volt hogy gabonával és utána volt alvás, persze, hogy nem volt éhes, ezért tolódott az ebéd 13:30-14:00-re.

Egyébként a bölcsiben és oviban is csak ivólé a tízórai, vagy valami egyfajta gyümölcs rágcsálni. Szóval ezt nektek kell kiokoskodni, az nem mérvadó, hogy kell reggeli is és tízórai is, mikor pl. 8-kor kel fel a gyerkőc, és még reggeli tejitalt is iszik. Nem férhet bele 4 órába így 3 étkezés, nem is kell beleférnie.

2011. ápr. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
hát nálunk "soha" nem is volt tízórai... 8-9 körül kelünk reggel, ő is, így 9körül van reggeli, és 12kor már az ebéd, majd utána 4kor gyümi, és 7kor vacsi, fürcsi, cici. 10hós múlt,ez így megy már hónapok óta.
2011. ápr. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!