Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bírjátok a babátokat kenguruba...

Bírjátok a babátokat kenguruban vinni?

Figyelt kérdés

Most volt az első hosszabb kengurus sétánk, mert vásárolni kellett mennem és nem sok kedvem volt lecipelni a babakocsit. Mire bejártam két üzletet, sorban álltam, hazajöttem, felmásztam a lépcsőn, majd megdöglöttem.

Nagy a babám ez igaz, mert még csak 3 hónapos és már 8 kg, 70 cm, de éppen én sem vagyok egy picike nő (178 cm, 68 kg).

Én vagyok ilyen gyengécske? Ti hogy bírjátok?

Van egyébként hordozókendőnk is, de abba már a hossza miatt bele sem fér, de szerintem abban még nehezebb lenne...


2009. márc. 6. 12:18
 1/4 anonim ***** válasza:
50%

Nem vagy gyenge, nem csodálom, hogy elfáradtál..

De megkérdezném azt is, hogy a babának ez jó? Ennyit a hordozóban lenni?

Lányom lassan 9 hós, és most 70 cm és 7400 gr...

Én csak rövid távra viszem kenguruban, ha pl átugrok a szomszéd boltba, vagy a szembe lévő suliba a vásárba venni valamit. A buszmegállóig meg vissza már nem bírom el..

(igaz törött a gerincem...)

2009. márc. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem igazán zavarta. Nem tudom, hogy mennyi idő lehetett, talán 45 perc, lehet, hogy még annyi sem. Nem a hossza volt sok, hanem a távolság, mert én elég fürge lábú vagyok, most meg még siettem is, szerintem egy normál tempóban sétáló jobb esetben is másfél óra alatt járta volna meg ezt az utat.

Ő egyébként jól elvolt, folyamatosan nézelődött jobbra, balra, vigyorgott az eladókra, meg a sorban állókra. Egyáltalán nem volt nyűgös, sőt, akkor volt egy kis sírás, amikor hazaértünk és kibontottam.

2009. márc. 6. 12:48
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi is babakocsihoz vagyunk szokva:),itthon pedig nem kell olyan sokáig tartanom a babát.

Ha vásárolni megyünk a kocsiból nem veszem ki a hordozót,hanem berakom a kenguruba a manót.

Az én kisfiam 3,5 hónapos,de csak 6 kg.körül van a súlya,mégis nehéznek érzem.

Az első kisfiam sokkal nagyobb volt ennyi idősen ,de őt folyamatosan kenguruba kellett hordanom,akkor nem tűnt fel,hogy nehéz,mert ahogy ő nőtt én úgy erősödtem :) !

( én 176 cm és 70 kg. vagyok )

2009. márc. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Na, én pont ezért nem hordom kenguruval már 4 hónapos kora óta... :) (most 7,5 hós)

Nem kicsi a gyerkőcöd! :))

Mondjuk jó fogyókúra és erősítő edzés, az tény! Én már kacérkodom a gondolattal, hogy megpróbálom a hátamra feltenni, úgy azért könnyebb cipelni a súlyt, mint elöl! De 3 hónaposnak az még korai. Marad a babakocsi...

2009. márc. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!