Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS:4 honapos baba altatása?

SOS:4 honapos baba altatása?

Figyelt kérdés
4 honapos a kisfiam és sehogy nem akar elaludni,ha leteszem a kiságyba csak hisztizik,ha lerakom játszani 5 perc után megunnya,ha ringatom babakocsiba akkor sem akaraludni,pedig már nagyon álmos akkor.Nem tudok töle semmit csinálni.Van valami ötletetek?
2011. ápr. 27. 17:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Esetleg nem éhes még?Hátha nincs tele a pocija.
2011. ápr. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tele van neki mert nem kért büfi is megvolt!!
2011. ápr. 27. 18:26
 3/8 anonim ***** válasza:

cumiellenesek kíméljetek :)))

én adtam neki cumit és hihetetlen,mennyire megnyugtatja...

persze,csak alváshoz használjuk

2011. ápr. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Én babám 6 hónapos múlt. Az egyik legnehezebb számomra is az altatás.

3-4 hónapos korában a nappali alvásoknál mindig segítettem neki ellazulni, eleinte sokat kendőztem, addig hagytam a kendőben, amíg ellazult, majd be az ágyba. Volt, hogy ezt ismételgettem 30-60 percen át, mert mondjuk 10-20 perc után még álmosan ébredt. Aztán fokozatosan elhagytam a kendőt, majd hátsimogatással segítettem neki a lazulásban, meg a felvesz-letesz módszerrel.

Persze néha nagy sírások közepette aludt csak el.

Mára (6 hónap kemény munka árán) eljutottunk oda, hogy ha már álmos, akkor berakom az ágyba, elköszönök tőle, teszek veszek körülötte, néha tök csöndben elaltatja magát, néha nyöszörög mellé, néha sírdogál. De az a szívet tépő, keserves sírás már nincs.

Az egész egy türelemjáték, meg kell tanítani neki elaludni. Következetesen tarts magad egy általad jónak ítélt módszerhez. Kitartást kívánok hozzá.

2011. ápr. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

detto mint előző:)én szó szerint rászoktattam a cumira, mert az elején nem nagyon tudta mit kezdjen vele.Azóta alváshoz megkapja, nagyon jól alszik vele.Most 6 hónapos és mikor látom rajta, hogy álmos, odaadom neki a cumit, még kb 1 percig babusgatom, aztán lerakom és alszik is!!

Amúgy mikor 4 hónapos volt én még sokszor ölben altattam, ha csak így ment...nem érdekelt,pedig sokan mondták hogy rá fog szokni, nem szokott rá.

Ja és lehet picit már túl van pörögve mikor le akarod tenni, így csak azt érzi, hogy valami baja van, ezért sír, nem tudja ő még, hogy álmos, aludni kéne, erre meg kell tanítani.Én tényleg ölben altattam, aztán mikor ettől nem sírt megtanítottam az ágyban elalvásra.

2011. ápr. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
hopsz, 20:48as vagyok és 20:11esre gondoltam:)
2011. ápr. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sokszor csak úgy hajlandó elaludni,hogy ha iszik valamit közben.De majd valahogy rájövök,hogy neki,hogy jobb.A cumit néha elfogadja néha nem.
2011. ápr. 27. 21:14
 8/8 borzas20 ***** válasza:

Ha van kedved olvasgatni:Suttogó.

Nagyon jó megoldást kínál az alvásproblémákra.

2011. ápr. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!