Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák tanácsát várom, nagy...

Anyukák tanácsát várom, nagy bajban vagyok sajnos?

Figyelt kérdés

2 hónapos a gyermekem és tegnap először együtt voltunk a férjemmel.

Minden előkészítve, gumióvszer.

Mégis belém küldte a kiskatonáit!

Elhiszem, hogy régen voltunk együtt, de most nagyon mérges vagyok, hogy ez megtörtént, hiszen ezért készítettük ki a gumióvszert!


Nem eshetek most teherbe, mert szoptatok, szeretnék szoptatni, szeretnék együtt lenni a gyermekemmel! És császárral szültem, nem lehet jöhet még a kistesó!


Mit tegyek? Teljesen készen vagyok, nem tudok aludni!!

:((((


2011. ápr. 28. 05:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, ugyan ismerünk 9 hónapos különbséggel testvéreket, de azért ez elég ritka. Nagy valószínűséggel nem estél teherbe, s kár addig aggódnod rajta, amíg nem tudsz biztosat.

A szoptatás valamelyest véd, persze nem 100%, de azért kisebb az esélyed a teherbe esésre. Orvos ismerősöm szerint, ha a baba megfogan és megtapad, akkor a méh is bírni fogja, akkor is, ha császáros az előzmény, tehát ha mégis baba lenne a pociban, minden rendben lesz, ne izgulj!

Szoptatás: én végig szoptattam a terhességem alatt, sőt, utána bizony ment a tandemszopi, amikor a kicsi is megszületett. Nem mindig egyszerű, de tanulható!:-)

Azt se feledd, hogy a babádnak bizony nagyon jó lesz, ha testvért kap - a testvér a legszebb emberi kapcsolat, én mindig csak azt bántam, hogy csak egy tesóm van, örülnék, ha lenne vagy hat. :-)

Végül pedig mindenképp nyugodj meg és gondolj arra, ha baba van a pocakban, az is a te gyermeked és irtó nagy lelkifurdalásod lesz később, hogy ennek a picinek nem örültél. Ő ott odabenn tudja és érzi, amit az anyukája érez - vigyázz nagyon, milyen gondolatokat engedsz magadra!

Mindazonáltal nem hinném, hogy máris várandós lennél, élvezd a kisbabádat, a férjedet, az életedet és ne izgulj, hidd el, minden pontosan úgy lesz jó, ahogyan lesz! Sok boldogságot nektek!

2011. ápr. 28. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Persze, szeretnénk kistesót, még kettőt, de nem azonnal. Félek nagyon!
2011. ápr. 28. 05:48
 3/12 A kérdező kommentje:

Csináltam az előbb egy ovu tesztet, ami negatív lett. (van még egy). Bár azt írják, ne a reggeli vizeletből tegyem, de nem bírtam ki.


Van még a PCG ovu tesztem is.


Szóval szeretnék kistesót, de előbb vártunk volna még kis időt. A férjemre meg rettentően haragszom, nem értem ezt a felelőtlenségét!!

2011. ápr. 28. 05:50
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Nyugalom,ne parázz,semmi értelme csak a tejednek ártasz,meg a kicsid érzi meg hogy anya ideges.Apára se mérgelődj,nincs értelme,már megtörtént.Biztos csak nagyon kívánt már.


Menj szépen el dokihoz,vagy hivd fel és kérdezz rá,mi a teendő. 72órás tabi nem tudom bevehető-e. Szurkolok neked!

2011. ápr. 28. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

72 órás tabi sajnos nem vehető be, elmegy a tejem tőle.

Most csak várunk. Apa szerint, úgyis akartunk kistesót...

Hát mondom.... és még ő nevet az egészen!

Meg akkor lehet, hogy járhatnak majd egy osztályba.


Istenem... jajj.

2011. ápr. 28. 06:32
 6/12 anonim ***** válasza:

Eleve miért engedted, hogy óvszer nélkül betegye?

Az elején fel kell húzni a gumit és nem történik ilyen.

18 hónapig védekeztünk gumival, de soha ilyet nem tett a férjem.

2011. ápr. 28. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Ettől ne ijedj meg,nálunk 11 hó a korkülönbség a gyerekek között:-)

De én akkor már tul voltam az első mensin,nem volt tejem és utána megnéztem,pont termékeny napon voltunk együtt,és természetes szültem. Szerintem ezek ha meglennétek együtt neked is,max akkor lenne kicsi esélyed a babára.

2011. ápr. 28. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
No igen, a férjedre vagy dühös, de azt azért megengedted, hogy betegye gumi nélkül? Ne haragudj de az óvszert a behatolás előtt kell felhúzni, nem menet közben!!! Így lesz a sok "gumi mellett estem teherbe"...
2011. ápr. 28. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
de most mit vársz tőlünk,őszintén?hogy terhes lettél e tegnap azt a jó istentől kérdezd ő talán tudja,az esély rá kicsi de lehetetlen nincs.azt is nagyon jol tudod hogy esemény utáni tabit nem vehetsz be,tehát ergó nem tehetsz most sok mindent,várod a havid.és tegyél meg mindent hogy ilyen többször ne történjen meg,és ne a párod szidd,nem gondolom,hogy ő a hibás.
2011. ápr. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Engem is 2 hónapja császároztak, és mi 4 héttel utána már szeretkeztünk. Azóta minden nap, és eddig 2x rakott teli a drága Férjem. :/ Persze, neki mindegy, hogy 1 vagy 2 gyerek várja haza itthon... (egyébként nem vagyok terhes, bár nem tudom, mert az előző ilyen 2 napja volt...)
2011. ápr. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!