Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Köldöksérv! Nektek használt a...

Köldöksérv! Nektek használt a leragasztásos módszer?

Figyelt kérdés

Kislányomnak 4 hete ragasztják a köldöksérvét, javulást nem látok, de a bőre teljesen ki van pirosodva, már-már sebes.

Leszedtem a ragtapaszt, mert rossz látni ahogy húzza a bőrét, és fáj is már neki.

Kedden viszem a dokihoz, addig egyel nagyobb pelussal megoldom, hogy ne türemkedjen ki annyira.

Járt valaki hasonló cipőben?


2011. ápr. 28. 14:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a doki, hogy ne ragasszam, lassan másfél éves a lányom, még mindig megvan a sérv, de sokat javult, jóval kisebb. Mekkora a sérve a babádnak? Hagyományos ragtapasz van rajta?
2011. ápr. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kislányomnak ugyan nincs, de az öcsémnek volt, és én is emlékszem rá, hogy hetekig le volt szegénynek ragasztva. Viszont neki nem használt, meg kellet műteni pár évesen. De remélem, Nektek azért használni fog! :)
2011. ápr. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Elég nagy, kb diónyi, valamennyit húzódott talán vissza.

Mefix ragtapasszal ragasztja, ez elvileg bőrbarát, de nagyon kikezdte a bőrét.

Először kb borsónyi volt, kérdeztem a védőnőt, azt mondta nincs ott semmi, rá egy hétre már diónyi :(

2011. ápr. 28. 15:02
 4/9 anonim ***** válasza:
A Porofix köldöksérv tapasz direkt csecsemőknek való, de nem tudom, kapható-e még valahol. Egyébként az orvosok véleménye is megoszlik, hogy kell-e ragasztani vagy nem. Jó esetben bezárul magától, a ragasztás esetleg gyorsít rajta. Ha viszont egyébként sem záródna be, akkor hiába is ragasztják. Esetleg amikor leveszed a ragasztót, sebbenzinnel áztasd fel, hátha nem marja ki a bőrét, aztán bekened pl. sudocreammel vagy neogranormonnal.
2011. ápr. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
igen, azt csinálom!
2011. ápr. 28. 15:19
 6/9 A kérdező kommentje:
bepantennel kenem
2011. ápr. 28. 15:26
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Nállunk ugyan ez a próbléma volt. Nekünk is diónyi nagyságú. A háziorvos, majd mi ragasztgattuk neki 2hónapig de semmi változás. Orvosról orvosra jártunk mert nemakartam belenyugodni, hogy majd visszamegy. Jól tettem mert végül találtunk egy gyermeksebészt aki maga is meglepődött a látványon. Leragasztotta de teljessen máshogy mint addig mi vagy a háziorvos. Kisfiamnak egyáltalán nem fájt. 1hónap múlva kellett leáztatni a ragsztást addig nemérhette víz. Majd visszamentünk még egy hónapig ugyanez. Aztán mikor leáztattuk el se hittem. Teljessen visszahúzódott neki, gyönyörű a köldöke. Áldom a dokit!!!!! Nemtudom hol laktok esetleg megadnám az elérhetőségét ha gondolod!

2011. ápr. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Szia!


Budapesten élünk, a IV. kerületben.

Remélem nincs messze a doki!

Köszi

2011. ápr. 29. 10:28
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Vecsésen van a szakorvosi rendelőintézetben. 2220 Vecsés Telepi út 68 Dr Bognár Zsolt a neve. Minden kedden rendel 17-19h. Igazából a Heim Pál kórházba is valami vezető gyereksebész de ott lehetetlen utólérni. Ide nem kell bejelentkezni és soha nincsennek sokan se. Mi is a XVII.kerületből mentünk. TÉnyleg kedves és nagyon jó doki. Remélem helyrejön a te Babád is.

2011. ápr. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!