Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hiszel Istenben? Változott a...

Hiszel Istenben? Változott a Hozzá való viszonyod, mióta anya lettél?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 29. 09:10
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Kedves 10:49-es: Én úgy gondolom, hogy a világ túl komplex és összetett ahhoz, hogy ne érződjön a világ bűne azokon, akik próbálnak szépen élni. Tehát ha (Isten ne adja...) történne valami a családommal, ami az erkölcsét vesztett világ miatt van, akkor azért nem Istent hibáztatnám, hiszen mi, emberek éltünk vissza a Tőle kapott szabad akaratunkkal. És szerintem meg az az Isten irgalma, hogy egyáltalán hagyja, hogy létezzen még ez a világ úgy, ahogy van.

VISZONT, aki Neki tetszően él, azt segíti és óvja. Én érzem az Ő kezét az életemen, és most már látom, hogy amikor nehézségen mentem keresztül, akkor annak úgy is kellett lennie - még ha akkor nem is akartam volna.

„Bizony, a ti gondolataitok nem az én gondolataim, és a ti utaitok nem az én utaim – így szól az Úr. Mert amennyivel magasabb az ég a földnél, annyival magasabbak az én gondolataim a ti gondolataitoknál.” (Ézs 55)


(Azt meg csak zárójelben jegyzem meg, hogy senki nem tudja bizonyítani, hogy Isten nem létezik. Mint ahogy azt se, hogy létezik - de aki nem zárkózik el Tőle, és keresi az akaratát, annak kinyilvánítja magát, és megtapasztalhatjuk azt, amit ésszel felfogni és reálisan megmagyarázni nem lehet...)

2011. ápr. 29. 11:24
 22/26 anonim ***** válasza:

Hiszek Benne, és abban is, hogy bármi történik velünk az életben Isten jóra fogja fordítani, mert az Istent szeretöknek minden a javukra válik :)

Jézus van az elsö helyen az életemben, ezen az sem változtat, hogy babám született és van egy csodálatos férjem (habár ez nem mindig könnyü ) mindent Töle kaptam! dicsöség neki :)

2011. ápr. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Én soha nem mondtam, hogy nem létezik, olvastam a Bibliát (többször is), csak nem gondolom azt, hogy a jók isten művei, a rosszak a sátáné, vagy akárkié. Én azt vallom, hogy nem megnevezhetőek azok a valamik, ami nem felettünk, hanem bennünk vannak (remélem érthető). Nem kell ahhoz bálványoznom valakit/valamit, hogy jó embernek tartsam magam. Mert az, hogy ki a jó ember, meghatározhatatlan, mint a szépség. Hiszen a robbantgató terroristák is istenhívők.

Egyébként alapvetően ez a különbség közöttünk: te isten kezét érezted a bajban, én a férjem kezét, az anyukám lelkét, a gyermekeim tekintetét, hogy igenis fel kell állni és továbbmenni.

2011. ápr. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
NEM!!
2011. ápr. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
11:45 - Igazad van, nem Te mondtad, hogy "Nincs", hanem még előtted - elnéztem.
2011. ápr. 29. 12:44
 26/26 A kérdező kommentje:

10:12- Neten találtam, amit bemásoltam, egy körlevélben (amiket egyébként utálok:) ment, tehát nem az a lényeg, hogy ki írta.

De szerintem jól megvilágít sok dolgot, ami itt felvetődött kérdésként. Nem Szentírás (mivel vannak is benne tárgyi tévedések, pl. amit felhoztál Spockról) - de nem is ez az egy információ a lényeg benne, hanem amit üzenni akar összességében.

2011. ápr. 29. 12:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!