Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos kislányom nagyon...

9 hónapos kislányom nagyon megijedt a kutya ugatásától, lesz/lehet valami baja?

Figyelt kérdés
Nagyon nagyon elkezdett sírni, először levegőt sem vett közben, sosem hallottam még így sírni. Kb. 20 perc után sikerült megnyugtatni, azóta látszólag jól van, játszik, de félek nem lett e valami baja? Mit csináljak?
2011. máj. 1. 20:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Milyen kellegű bajra gondoltál,amit "el lehet kapni" egy kutyaugatással?
2011. máj. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem elkapható dologra, hanem a idegrendszeri, fejlődési dolgokra gondolok, pl. nem fog e emiatt dadogni, vagy félni minden kutyától, stb. Bármi ilyesmi.
2011. máj. 1. 20:35
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Nagy szarban lennénk,ha egy gyerek idegrendszere ennyire gyenge lenne, hogy egy megijedéstől elkezdene dadogni.

Nem,nem lesz baja

2011. máj. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nyugi nem lesz semmi baja a babádnak! Nem hiszem hogy emiatt bármi kialakulna nála. Egyébként nekünk is van kutyusunk a lakásba (Yorki) és az elején jó párszor megijedt babám az ugatástól. Most már lassan 7 hónapos, és megszokta. Eddig nem vettem észre babámon semmi különöset. Nagyon nyugodt, kiegyensúlyozott baba.
2011. máj. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi! Amiatt (is) merült fel bennem, mert van egy ismerősöm, aki dadog, mert megijedt egy kutyától. Dehogy pontosan hogyan, milyen idős korában történt, milyen egyéb tényezők lehettek, ezt nem tudom.

A kutyával és a hangjával most találkozott először a babám.

2011. máj. 1. 21:08
 6/7 anonim ***** válasza:

hát kevés olyan gyereket ismerek, aki nem ijed meg egy ismeretlen hangos vad hangtól. mégsem szenvednek idegkárosodást. persze érheti a gyereket olyan megrázkodtatás, amitől károsodhat az idegrendszere, de az nem egy kutyaugatás lesz, pláne 9 hósan. több gyereket ismerek, akik a porszívó elől menekül, mégsem lesz később baja.

a lányom is megijedt először, tartott is a kutyáktól egy darabig. most abban a stádiumban van, hogy nem is tudja, hogy féljen tőlük, vagy egy kicsit megtépázza. de van kutya, amelyik a lányom elöl menekül:-) 15 hós

2011. máj. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Így reálisan nézve igazatok van, biztosan túl aggódom. Ő is ijedt már meg más, hangos, idegen dolgoktól (porszívó, stb.) és sírt is, de így és ennyire még soha, ezért ijedtem meg én is nagyon.
2011. máj. 1. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!