Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hol a határ a féltés és a...

Hol a határ a féltés és a túlféltés között?

Figyelt kérdés
A gyógytornász mondta, hogy a túlféltés az egyik oka, amiért nem mozog megfelelőképpen a lányom (6 hós).Biztos igaza van, és megpróbálok tenni ellene,hiszen ártani semmiképp nem akarok neki a féltésemmel,csak nem tudom hogyan.
2011. máj. 2. 14:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Hogy érted, hogy nem mozog? Mit csinál (vagy mit nem csinál)?


Tedd le a földre egy plédre, rakd körbe játékkal. Tedd hasra sokat, hogy erősödjön.


Hol "tartod" őt napközben? Mert ha puha ágy közepén, akkor nem fog forogni mostanában.


Legyen sokat a földön, ne legyen annyit ölben (persze ne ordítson a szoba közepén). Ülj mellé, játssz vele, mesélj neki.

2011. máj. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

tedd le a földre, ülj le mellé és csak nézd, beszélj hozzá. ha megfordul és látod, hogy koppanni fog a buksija, ne ugorj oda, úgy tanulja meg nem megütni magát. ha felül, ne fogd meg, hogy jajj nehogy elboruljon, hagyd!


a féltés az amikor látod, hogy veszélyes dolgot csinál és megakadályozod. a túlféltés az mikor nem tudod, hogy veszélyes dolgot fog csinálni de feltételezed ezért megakadályozod

2011. máj. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Még nem fordult meg, csak az oldalára. Tudom, hogy túlféltem :(, csak nem tudtam, hogy ezzel pont rosszat teszek neki. Hason sem nagyon szokott lenni, mert nyöszörög és én ilyenkor mindig "megkímélktem" a hasonfekvéstől.
2011. máj. 2. 14:27
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

iggen, ezzel nagyon sokat ártasz! és a legnagyobb baj, ha nem hagyod abba, szellemileg is lemaradhat :(

szóval tessék erősnek lenni és ha nyüszörög is letenni a földre a pocakjára és hagyd. kapcsold be a tv-t tegyél elé játékokat, énekelj, olvass neki, de ne óvd ennyire mert súlyos következményei lehetnek!

csak lazán, tudod ;)

2011. máj. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
igyekszem:) köszi
2011. máj. 2. 14:39
 6/8 anonim ***** válasza:

ez komoly ez a tv bekapcsolás utolsó?Minek egy hat hónaposnak tv?

Egyébként tényleg sokat ártasz.Teríts le plédet,tegyél játékokat mellé.Majd megszokja.tudom nehéz hallgatni a nyöszörgést,sírást,de ha megkíméled,többet ártasz.én is ebben a cipőben jártam.

2011. máj. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Talán azért írta a tv-t, mert a színes dolgok jól lekötik a babákat és akkor hátha megmaradna hason is. :)
2011. máj. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
figyelj, inkább a tv menjen és szépen kitámasztva a pocakjáról nézze mint zokogjon a hasán fél percet aztán anya megsajnálja és felvegye. mindent meg kell próbálni, én babám imádta hallgatni, nézni nem nézte de zajnak kellett, sokkal nyugodtabban tett-vett a tv mellett
2011. máj. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!