Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az egészséges féltés határa?

Mi az egészséges féltés határa?

Figyelt kérdés
Ma majálisoztunk, és a vendégeink többször rámszóltak, hogy ne koslassak már állandóan a 17 hós gyerkőcöm után, de mit csináljak, azért járok tényleg a nyomában, mert félek hogy elesik és megüti magát stb. (1,5 hónapja indult el még csak). Szerintetek mennyire kell félteni őket, mi a határ?
2010. máj. 1. 21:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Az ismerőseidnek van igaza. Nem baj,ha elesik,vagy megüti magát,mert így tanul meg vigyázni magára. Elég későn kezdett el járni,de rövidesen úgy fog szaladni,hogy nem is tudsz állandóan utána futni.
2010. máj. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én nem járok a nyomában, ha elesik, elesik. Csak akkor megyek, ha azt látom, hogy baja lehet. Ne marra gondolok, hogy elesik, és beüti a lábát, hanem nagyobb baj. Szerintem ez túlzás, nem kell ennyire vigyázni rá. Az egyik barátnőmék túlfáltették a lányukat, és olyan kis béna lett, nincs önbizalma, mert mindigg aggódnak a szülei, hogy leesel, megfázol, elesel, beütöd, stb.
2010. máj. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A te babád, te döntöd el, hgoy szeretnéd. Sose lehet tudni mi hogy lesz, inkább menj folyton utána, mint hogy valami baj legyen, főleg, ha téged ez nyugtat meg. Mondjuk én nem vagyok ennyire aggódós. Sokszor hagyom őket, hogy kicsit menjenek egyedül, de egy majálison, ahol rengeteg ember van, biztos nem hagynám én sem. De a kertben otthon, ahol csak mi vagyunk, igen.
2010. máj. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az a határa, hogy ne korlátozd a világ megismerésében, a saját határainak felfedezésében. Hagyd, kicsit legyen önálló, különben mindig úgy fog élni, hogy kontrollt vár, és ez nem jó. Nézz rá, ha aggódós vagy, de nem kell folyton a sarkában lenni, tudod, mindenki a saját kárán tanul, úgy válik egyre magabiztosabbá, ha önállóan is megtehet dolgokat.
2010. máj. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
időnként el kell esni, tanul belőle és kellenek a reflexek is, ezek máshogy nem tudnak kialakulni, sajnos néhányszor el kell esni hozzá. a világot pedig tényleg hagyd hogy felfedezze. a saját határait is csak így tudja meg
2010. máj. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
18 hós fiam is 16 hósan indult el, mostmár fut. Miért lenne gond, hogy megyünk utána? Eszembe sincs egyedül hagyni. Miért tenném? Az más, ha a lakásban jön-megy, azt lehet, de odakint ugyanazt csinálom, mint Te. Attól még tud esni és felfedezni, hogy megyek mögötte. Ez miért korlátozás?
2010. máj. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is azon az elven vagyok hogy hagy menjen a maga "utján"de ma ez megdőlt elesett sima esés de olyan rosszul hogy megütötte a száját fogát vérzett mint állat hagy ne mondjam hogy lelkiismeretfurdalásom van amiért nem tudtam hamarabb odaszaladni és enyhe szivinfartust kaptam ez volt az első véres eset....de szerintem ez nap mint nap megdől néha hagyod néha félted és ez igy helyes!szerintem!
2010. máj. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is megyek mögötte 22 hónapos,muszáj mert nagyon zsivány nincs olyan nap,hogy ne törné valamin a fejét ami veszélyes!Rengeteget esett már multkor a sebészeten kötöttünk ki a fejét meg kellet röngenezni. Én nem akarom hogy komolyabb baja legyen de mi rengeteget sétálunk gyalog az utcán autó para, játszótéren rohangál hintapara, körhinta para stb.. Szerintem is fel tudja fedezni a világot attol hogy ott mész mögötte.
2010. máj. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!