Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nyáron 18 hós gyerekkel el...

Nyáron 18 hós gyerekkel el lehet kezdeni a bilizést?

Figyelt kérdés
Próbálta már valaki? Mi lett belőle? Sikerült valamennyire a szobatisztaság a nyár alatt?
2011. máj. 3. 22:52
 1/7 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

Szerintem még túl korai, inkább jövő nyáron lesz majd megbízhatóan szobatiszta.

Biztos lesz olyan, aki leírja hogy neki sikerült, de persze kérdés, hogy utána hányszor cserélt éjjel pisis ágyneműt meg pizsamát....

Jön a nyár, a nagy melegben lehet ráadni bugyit vagy kisgatyát, de készülj fel jó sok pótruhával...

2011. máj. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőmék próbálták, totál sikertelenül, 29 hónapos a kisfiú, még mindig pelenkás.

Ez egy olyan dolog, hogy te hiába szeretnéd, ha a gyerek nem érett meg rá.

19 hónapos a kisfiam, ha ráültetem a wc-szűkítőre vagy bilire, sír, le akar róla szállni. Egy ideig szólt kakilás után, hogy kaka, pejuszát, most erről is leszokott. Még nem érett, így hiába szeretném én elkezdeni, ha ő nem akarja...

Szóval ha majd úgy látod, hogy a baba megérik rá, persze, el lehet kezdeni, de erőltetni nem szabad.

Ha szól, hogy kaki vagy pisi van, akkor valamilyen szinten érett rá, illetve amit írt az első is, hogy ráadsz kis gatyót pelus helyett, és észre fogod venni, hogy mit reagál a pisiléskor, kakiláskor. Elképzelhető, hogy kérni fogja, hogy valamit rakjál a feneke alá, de az is lehet, hogy inkább a pelust fogod választani a sok kínlódás miatt.

2011. máj. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szeptemberi a lányom. Mi megpróbálkoztunk ezzel előző nyáron, de nem jártunk sikerrel, abszolute éretlen volt még rá.

Viszont most 2.5 évesen egyik reggel közölte, hogy pisilnie kell és üljünk bilire, gyakorlatilag egy hét se kellett és nappalra teljesen szobatiszta lett - kivéve az ebéd utáni alvást, akkor még kap pelust, mert 3-3.5 órákat is átalszik és amúgy nagyon sokat is iszik napközben mindig. Most itt tartunk, kíváncsi leszek a folytatásra :-)

Én nem bántam meg, hogy így alakult, a környezem szerint "későn" lett szobatiszta így 2.5 évesen, viszont mindenféle nyűglődés-forszírozás-kudarcélmény nélkül, szó szerint kacagva és vidáman. Nekem ez többet ér, és áldom az eszemet, hogy nem erőltettem a dolgot különösebben.

2011. máj. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A kései szobatisztaságnak a jó pelusok az okai- mondja édesanyám. Állítólag másfél évesen én már teljesen szobatiszta voltam, de már egy évesn jeleztem, ha bilire volt szükségem. A lányom 1 éves, eszébe sincs jelezni:)). Utálja a pelenkacserét, kianbál, sír. A nyáron én is megpróbálom leszoktató pelussal, bugyikával...hátha. (Ilyen eldobható pelussal esélyem nincs!) Aztán, ha nem megy akkor jövő nyáron! Én is kiváncsi vagyok, hogy sikerült-e másoknak. Velem annak idején a nagyi foglalkozott, de ő már nem él.:(
2011. máj. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
17-18 hónapos lesz a lányom nyáron(kb. mikor jön a jó idő) és megpróbálkozom a bilivel.Ha nappali szobatisztaság bejön már megérte.Ha nem,akkor sem esem kétségbe.Nagyon erőltetni nem fogom,de érzem hogy menni fog mert az ilyen "kalandokat" szereti a lányom. :)
2011. máj. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
20 hónapos a lányom és egyáltalán nem kész rá. Kaki után általában szól és minden nap ráültetem a bilire fürdés előtt a fürdőszobában hátha a folyó víz megteszi a hatását, de semmi. Szerintem akkor lesz értelme, ha már előre tud szólni. Lassan megy bölcsibe ott biztos előbb-utóbb elkezdik a szoktatást. Majd meglátjuk...
2011. máj. 4. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mi is 16-18 hónaposan kezdtük, pedig tél volt. De mindig szólt, hogy kaki kaki (akkor még csak azt) elvonult. Kérte a tiszta pelust ha bepisilt, tehát minden jelét mutatta hogy már megérett rá.


Most 22 hónapos a lányom. Jelenleg csak nappali és éjszakai alváshoz, továbbá ha messze megyünk akkor kap pelust. Nem mondom, hogy 2-3 naponta előfordul, hogy a pisi a bugyiba megy mert nem ér ki a bilihez, de nagyjából szobatiszta. :) Kaki minden esetben a bilibe megy, mert előre szól, hogy bilire akar ülni.


Tehát nem a kor a lényeg, hanem hogy a jelei megvannak-e az érettségre. Mert hiába akarod korán ha ő még nem. Vagy fordítva :)

2011. máj. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!