Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy szobában alszik az újszülö...

Egy szobában alszik az újszülött babád a nagy gyerekkel?

Figyelt kérdés
Nekünk csak két szobás lakásunk van, és úgy gondoltuk, hogy a pici is a gyerekszobában fog aludni. A "nagy" lányom lassan 3 éves lesz, a pici nemsokára megszületik. Éjszaka, ha a pici felsír, hozzá szokik a nagy? Nappal hogy/hol alszik a pici, hogy a nagy is nyugodtan tudjon aludni? Mik a tapasztalatok?
2011. okt. 9. 13:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekunk szerencsere van egy szoba a kicsinek is, de ha nem lenne, akkor sem tennem egy szobaba a naggyal.

Lehet, h a nagy nem fog felebredni minden sirasnal, de az alvas feluletesse fog valni nala es reggel annak ellenere lesz faradt, h kinyitotta volna a szemet.

Ha a kicsirol bizton tudom, h atalussza az ejszakat, akkor attennem.

2011. okt. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
33%
Miért akarsz kicseszni a nagyobb gyerekkel? Ha éjszaka sír a kicsi, gondolod, hogy a nagyobb nyugodtan fog szundikálni olyan sírás mellett, amit te a másik szobában is meghallasz. Aztán ha átmész, nyilván foglalkozol vele, valami kis fényt is gyújtasz, vagy mindezt hol tervezted? Nagyon jó alvónak kell lennie a nagyobbnak és nagynak a szobának (hogy valamennyire elvesszen benne a hang), ha mindezt rendszeresen átalussza. Remélem, nemsokára nagyobb lakásba költöztök, ahol mindenkinek megvan a normális élettere.
2011. okt. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi vagyok, mert van egy 1,5 éves kislányom, én meg 12 hetes terhes vagyok. Mi is kétszobásba lakunk, de én még olyan 10-12 hónapos koráig úgy gondoltam, hogy nem teszem őket egy szobába. Talán azért hogy előbb a nagy hozzászokjon, hogy van egy tesója. Mikor a kicsi megszületik kb. csak 2 éves lesz. Lehet ez hülyeség, de mivel olyan kicsi még a nagy is, félnék, hogy még ha jó szándékkal is nehogy valamit a szájába tegyen vagy valami....nem lehet tudni 2 évesen még nem biztos hogy olyan felfogása lesz hogy mit szabad és mit nem.... de nem tudom.Szerintem mi biztos várni fogunk 10 hónapos körüli koráig, míg egy szobába hagyjuk őket aludni.
2011. okt. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A nagy 2 év 7 hós volt, amikor a hugi született. Kb. 1,5 hós volt a pici, amikor egy szobába kerültek (addig velem aludt). A nagylányom soha nem volt mélyalvó, de a kicsi nyöszörgésére nem kel fel mai napig sem, viszont én a másik szobában hallom a nyűglődését a kicsinek. 7 hónap alatt talán 2 alkalommal fordult elő, hogy a nagy felébredt a kicsivel együtt, de akkor beteg volt a nagylányom is. Én is tartottam attól, amitől sokan, de szerencsére minden simán alakult. Ja még annyi, hogy a nagylányom akkor kezdte átaludni az éjszakákat, amikor a kicsi született (tehát azelőtt egy kezemen meg tudom számolni, hány éjjel nem kellett hozzá kelni). Azóta a zajokra sem kel fel (tudom, semmi logika, de ilyen a gyerekek természete)!

2 lány anyucija

2011. okt. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
15.00-s vagyok. Még annyi, hogy most is alszik mindkettő egy szobában. Általában a kicsi hamarabb kel. A nagyot nem zavarja ilyenkor sem a nyüszi, pedig nem alszik olyan mélyen, mint éjjel. Az együtt altatást ki kell próbálni. Nem minden gyereknél válik be. Nálunk kevés a hely, ezért vannak együtt egy szobában. Mondjuk imádják is egymást :)))
2011. okt. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
És ha nem válik be az együttaltatás, akkor majd az egyiket visszatuszkolják oda, ahonnan jött?
2011. okt. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Egyik kedves válaszoló. Ne haragudj de akinek csak kétszobásra tellik az nem szülhet szerinted két gyereket? Én a hugomma voltam 10 éves koromig egy 3,5*3,5-ös szobában és semmi bajunk nem lett. A gyerekeim egy fiú (3 éves) egy lány (1 éves) szintén ekkora szobába vannak. Nyilván nem akarok kicseszni egyikkel sem, egy szobában ketten lehet boldogan élni, két szobában testvér nélkül sokkal szegényebb lenne a gyerek.


A kérdésre válaszolva:

Az első három hónapban a kicsi a mi szobánkban aludt éjjel bölcsőben, nappal babakocsiban séta közben, illetve az erkélyen.

Később a déli alváskor bekerült a kicsi az ágyába, a nagy a nagyszobában alszik délben.

Este a kicsit lefektetem fürdés után a gyerekszobába az ágyába kb. 3 hós kora óta, a nagy meg nálunk alszik el, mert ő úgy alszik, hogy hozzám bújva és mikor már elaludt, átvisszük a helyére. A kicsi kb. 8 hós kora óta 10-11 órát alszik egy nyekk nélkül, a nagy mai napig ha éjjel ébred, átjön közénk és ott alszik reggelig.

2011. okt. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem egy szobában vannak a pici születése óta, 7 hónapja. A lányom viszont olyan mélyen alszik, hogy pl. tegnap hajnal 2-kor ki kellett porszívóznom az öccse orrát, és meg sem moccant rá. Ha épp sír a tesó, és ő aludni akar, akkor becsukja a szemét, és alszik. És mivel már 5 éves, így őt is bevontuk a döntésbe, hogy együtt szeretne-e aludni a tesóval vagy külön. Ő egyértelműen így akarta, és azóta sem bánta meg, és mi sem.

Ha nem lenne ilyen mélyalvó a lányom, akkor lehet, hogy nem így alakult volna, de nálunk így praktikus :))

2011. okt. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszoló: Örülök, hogy neked megadatott, hogy vagy nagyobb lakásban élj, vagy több helyed van a ti szobátokban. A tapasztalatokra voltam kíváncsi, amiből tőled nem sokat kaptam. Mindenesetre örülök, hogy neked megvan a saját "élettered".

Másoknak köszönöm, hogy leírták a tapasztalataikat. Persze én is gondoltam, hogy az elején nehéz lesz, és lehet hogy velünk alszik a pici, de a mi szobánkba már nem fér el egy kiságy.

Én is sokáig egy szobában laktam a húgommal és nem volt nagy szoba, mégis itt vagyok!

2011. okt. 9. 18:47
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia! Náunk 17 hónap a korkülönbség, fel sem merült, hogy ne egy szobába kerüljenek. (Illetve az, hogy velünk aludjon egy szobában bármelyikük is...) Az első 1-2 nap után megszoktátk, s furcsa mód, bármelyikük sír, a másik alszik... Úgyhogy ne aggódj, s a világért se stresszelj a közös szoba miatt, annál nagyobb lesz a kötődés kettejük között...

(Nálunk ha véletlenül nappal mindkettő egyszerre sír, a nagy abbahagyja, hogy "sír a baba..")

2011. okt. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!