Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól KELL vendégségbe...

Coffeez kérdése:

Mikortól KELL vendégségbe vinni a csecsemőt?

Figyelt kérdés
Kisbabánk 5 és fél hónapos, én nem szívesen viszem senkihez, mert akkor nem alszik és nyűgös, és akkor én is.. És macerás is, mert még fejek, és tápszeres. Hozzánk persze jönnek sokan, azzal semmi gond. Nem ér rá ez vendégeskedés mikor már csak 2x eszik tápit? Anyám szerint meg KELL tanulnia nem otthon aludni. Én sem szeretek máshol aludni, miért erőltessem rá egy kisbabára?? (örülök, ha otthon alszik..) Köszönöm!!!
2011. júl. 23. 13:44
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Akkor KELL, ha TE akarod. Ne a Mami döntse már el. Amúgy tényleg nagy macera az egész. Én sem szeretem, de a két nagy imád a Mamiékhoz vendégségbe menni.
2011. júl. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy te érzed. Nekünk minden rokon mesze lakik, így ha látni akarjuk őket, akkor nem csak ők jönnek, hanem mi is megyünk, és lányom szó nélkül alszik máshol is napközben és este is (annak ellenére, hogy én nem annyira tudok máshol aludni).

Egyéni, hogy milyen egy kisbaba, valamelyiket nem zavarja ha máshol van, valamelyiket igen. Erőltetni semmit sem kell, de azért idővel jó, ha máshol is megszokik. Persze még picike a babád, ezért ha úgy érzed nem érzi máshol jól magát, akkor ne vidd. A babádat csak te ismered jól.

2011. júl. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs hogy KELL ebben a helyzetben.Miért kéne megtanulnia 5 hónaposan?!Úgy csináld ahogy neked jó.
2011. júl. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Így van, nem kényszer. Ha te nem akarod, akkor ne vidd. Én is szoktam aggódni, ha nagy ritkán úgy megyünk valahová (általában hozzánk jönnek, vagy nem alszik ott, hanem előtte eljövünk), hogy ott kell aludnia. Persze így vagy úgy, de mindig elalszik. Volt, hogy csak babakocsiban, volt, hogy csak akkor aludt el, amikor már alig látott ki a fejéből. :)
2011. júl. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm, már kezdtem azt hinni tényleg velem van a baj..És Ti? Mikor vittétek, mennyi idősen?
2011. júl. 23. 14:02
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
én 4 hósan vittem előszőr! én sem voltam túl lelkes,hogy ilyen kicsivel utazgatni,de vittük a babakocsit,és abban altattam amikor már álmos volt! végül nagyon jól sikerült,és végre én is kimozdulhattam.
2011. júl. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
13:50-es vagyok. Vendégségbe már pár hetes korától jártunk, de úgy, hogy ott is aludt, az olyan 2,5 hónapos kora körül volt. De akkor még lazán elaludt a babakocsiban. Most már nem ennyira egyszerű azért.
2011. júl. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Mi vittük magunkkal általában, de csak akkor amikor épp nem alvási idő volt. Most 22 hónapos, dél-től alszik 2-3 órát (van hogy kevesebbet-többet), így délre hazaérünk vagy délután ha felkelt, akkor megyünk. Ő nem is alszik máshol, csak a mamáéknál (anyukámék). Nincs olyan hogy "meg kell tanulnia idegen helyen is aludni", hiszen még csak 5 hónapos. Az más, ha pl a mamáéknál vagytok és ott megszokja, mert később jól jön, de hogy vadidegeneknél... Én örültem hogy otthon alszik. Most a kishugi 5 hónapos, volt hogy úgy mentünk vendégségbe, hogy átvittem anyukámékhoz (szemben laknak, míg költöztünk amúgy is ott laktunk), és csak a nagyot vittük.


Úgy csináld, ahogy a babádnak és Neked jó.

2011. júl. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
én fiam karácsom előtt 2,5 héttel született, karácsonykor már mentünk a családhoz, 4 helyre vendégségbe, én szívesebben megyek vendégségbe mint itthon kelljen takarítanom, főznöm, sütnöm, ugrálnom mikor itt vannak, kávét főzni, stb :)
2011. júl. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Annyiban adok igazat a maminak, hogy pici korban még könnyebben megszokja a gyerkőc, ha máshol kell aludnia. Később ez már macerásabb, így nehezebben fogtok kimozdulni akkor, amikor már neked is kedved van hozzá. De olyan, hogy KELL, nincs! Ez a Te döntésed, te érzed, nálad mi fér bele. Csak annyi a lényeg, hogy egy pici baba még könnyebben alkalmazkodik, amíg nincsenek túlzottan rögzült szokásai.

Nekem 5 gyerekem van. Nálunk bizony már van olyan, hogy menni KELL. A legkisebbem most 5 hetes, rengeteget vagyunk úton, akár egész napra is. Mert hát muszáj. Most pl 2 tesója a mamiéknál nyaral, és féidőben lemegyek Őket meglátogatni a többiekkel. Nálunk ez nem probléma, így szokták meg a gyerekek. A 2 éves lányom is bárhol elalszik, csak legyen ott a macija.

2011. júl. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!