Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hós fiam nem kúszik és nem...

9 hós fiam nem kúszik és nem mászik. Baj lesz ebből? Másé hol tart ennyi idősen?

Figyelt kérdés
Hiába próbálkozok motiválni, csak odagurul a játékért vagy néha hátra löki magát de nem akar elindulni.
2011. máj. 4. 18:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ugyan így vagyunk 8 és fél hónaposan, én már nagyon aggódom, most viszem Dévény tornára, illetve először csak vizsgálatra és ha úgy ítélik meg, hogy menni kell, akkor járni fogunk.


Ebben a korban kúsznak, másznak, ülnek, felállnak a babák - legalábbis többségük.

2011. máj. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

nézd meg ezt, én így tanítottam meg ülni a lányomat, aki teljesen egészséges, csak lusti

http://www.youtube.com/user/mozgasfejlesztes#p/u/1/nRME1hQuvws

2011. máj. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Azt mondják, ha már önálló nagymozgása van, tehát pl. gurulva közlekedik, akkor nagy baj nem lehet. De minden mozgásfejlődési stádium kimaradása utalhat valami részképesség elmaradásra, pl lehet valami tanulási nehézsége később az iskolában, diszlexia, diszgráfia stb. Az én lányom sem kúszott egy csöppet sem, és engem is nyugtatgattak, hogy van aki csak egyszer fogja magát és feláll, és elindul, de a gyógytornász ismerősünk elmagyarázta a helyzetet, hogy van ilyen, de ez nem jó. Anna mászni 7 hónaposan kezdett és akkortájt ült fel is. 9 hónaposan állt fel, 10 hónapos és kapaszkodva lépeget.

Egyébként a te picurid sincs elkésve, még 9 hónaposan is simán belefér, hogy elkezdjen mászkálni!!!

2011. máj. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nagyon egyetértek az előttem szólókkal!!

Az én kislányom is 9 hós volt amikor elmentünk Dévényes gyógytornászhoz. Nagyon örülök, hogy elvittem, mert onnantól rohamléptekkel kezdett mindent csinálni!

Hihetetlen volt, de már az első alkalom után négykézlábra állt, ringatózott, a második után már megindult a mászás, az ülés is egyre stabilabb lett, aztán felült..stb.

3 hónapja hordom és teljesen behozta a lemaradást, 1 évesen már csinál mindent, amit ilyenkor szoktak a babák, vezetve sétál, feláll, mászik ezerrel. Örökmozgó lett, előtte meg kis lusta volt!

Nagyon tudom ajánlani a DÉVÉNY TORNÁT, megéri!!!!

2011. máj. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

hova jártok (város) és mennyiért, ha megkérdezhetem? első vagyok


csak tudni szeretném, kb. mire számítsak.

2011. máj. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Keszthelyre járunk, heti egyszer 3000Ft.

Az első alkalomnál nem kell megilyedni, de álltalában végigüvöltik a babák. Nem fáj nekik, csak kényelmetlen, hogy nyomkodják, forgatják, ráadásul egy idegen.

Én is majdnem együtt bőgtem a kislányommal, de mára már egy hangja sincs , elvan és mindig rámosolyog a gyógytornászunkra.

2011. máj. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szia!Az én 9hónapos fiam se kúszik,se mászik.Mi járunk dévényeshez(teljesen más miatt)heti 1x,és azt mondta,egyáltalán nincs lemaradva,9-10hónapos korban szoktak mászni a babák(átlag).Fiam a napokban kezdte azt,hogy csak állni akar,és mindenhol már kapaszkodik fel,húzza fel magát kisebb-nagyobb sikerrel,mr a négykézláébat-kutyázást is elhagyta,pedig előtte az volt a "sláger",most már egyáltalán nem csinálja,forog össze-vissza-úgy éri el ami neki kell,vagy ahova menni akar,hátrafele is közlekedik.Én is pont most kérdeztem rá a dévényestől hogy voltunk,hogy mi van ha kimarad a mászás,mert már állna állandóan.Azt mondta hogy jólenne azért ha mászna,ha csak párszor,akkor is,csak hogy magától meglegyen,az nem baj ha többször onnantól nem csinálja,de 1-2xlegyen meg,ami teljesen magától van.És mindennap mászassam,de sajnos a fiamnak olyan ereje van,hogy úgy megfesziti magát,hogy lehetlen....amint négykézlábra"állitom"már tolja is ki oldalra a fenekét....el se tudom inditani hogy másszon...nem tudom mi lesz,de remélem azért 1hónapon belül megpróbálja.Neki sikerült mászatnia(még szép...:) )és azt mondta hogy tud(na)mászni ha akarna,de "nincs hozzá kedve"nem akar....úgy hogy mindennap próbálom majd vele,hátha...szerintem próbáld te is gyakran mászatni,de gondolom azon vagy te is:)
2011. máj. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha önállóan mutat mozgst akkor szerintem sincs nagy baj, ismerős kisfia 10 hónaposan kezdett mászni, addig gurult mindenhova. Mosz egy éves és már kapaszkodva jár, tehát behozott mindent amit lehetett :)
2011. máj. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

a lányom az egyik válaszoló gyerekével hasonló módon csinálta ennyi idősen, azaz tudott mászni, de egyszerűen nem szerette, ahogy meg tudott kapaszkodni valamiben felállt, vagy ülésbe felnyomta magát.

10. hós volt, amikor nagy nyögések közepette mégis el kezdett mászni. ez úhy történt, hogy a szoba közepére ültettem, semmi kapaszkodó nem volt a közelében, magára hagytuk, egyszer csak mászott ki hozzánk a konyha felé. Igaz ő nem gurult, hanem a "kúszás-nyújtózkodás-fenékdobás-felülés" techikájával közelítette meg az elérni kívánt tárgyakat. Szóval igen viccesen közlekedett és nem volt éppen haladós.

amint megtanult mászni, pár napra már kapaszkodás nélküli állást gyakorolta, egyensúlyozott, majd el is indult 11 hósan, így csak pár hétig mászott. de ennyi a mozgásfejlődésben elég, hisz megvolt a mozdulatsor.

2011. máj. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
utolsó előttinek, mintha az én fiamról írnál! Én tudom mászatni már amikor engedi mert erősen fesziti magát, de nem szeret kúszni. Négykézlábra nem hajlandó állni! Lusti, de ugrálna, meg állna. 10hós státuszon rákérdezek, de addig remélem megindul!
2011. máj. 5. 13:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!