Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálsz ha a babád nem...

Mit csinálsz ha a babád nem marad el nélküled?

Figyelt kérdés
Fél éves kislányom nem hajlandó egyedül eljátszani. Már arra gondolok elkényesztettem,de sose kaptam fel rögtön, inkább mindig ott maradtam mellette játszani, pl.: leültem mellé a szönyegre és játszottunk. Most akkor játszik el egyedül ha ott vagyok max. egy méterre tőle. Fő, hogy mindig lásson. De így nehéz elvégezni a házimunkát, szinte csak akkor tudom ha alszik. mit lehet tenni, hogy kicsit úgy is eljátszon egyedül ha épp pl.: átlépek a másik szobába elpakolni a ruhákat, ha olyan munkátvégzek, amit egyhelyben lehet végezni, akkor úgyis úgy csinálom, hogy lásson.
2011. máj. 5. 13:23
 1/7 A kérdező kommentje:
Előre is köszönöm a válaszokat!
2011. máj. 5. 13:24
 2/7 anonim ***** válasza:

Ket dolog kozul lehet valasztani.


1.Beletorodsz ebbe a helyzetbe,idovel ugyis javul ahogy onnalosodni kezd(nekem is ilyen volt a lanyom,annyi kulombseggel hogy neki nem volt eleg engem latni,vinni kellet mindenhova)


2. egyszeruen hagyod kicsit sirni,elobb utobb beletorodik.


(en az elsot valasztottam)

2011. máj. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

szia, az enyém is ilyen volt. sztem ez nem elkényeztetés kérdése, vannak ilyen típusú babák, az enyém megszületése óta iszonyú anyás volt. szép lassan alakítottam ki, hogy amikor dolgom van akkor önállóan is ellegyen, de tényleg lassan ment. ui. az elején az zavarta hogy nem képes önállóan mozogni, nagyon kívácsni típusd, nem kötötte le egy játék két órát, mint más gyereket. aztán amikor már mászott, jött a szeparáció...meg a fogzás, amit nagyon rossul viselt. ezek mind alkalmatlan időpontok voltak, hogy bevezessem a dolgot....szóval olyan 15 hónapos voltm amikor elérkezettnek láttam az időt, a szeparáció kezdett lecsengeni, a fogzás már nem gyötörte annyira. pár hét alatt megértette, hogy mi az hogy előbb ezt megcsinálom, utána jövök, meg majd mindjárt. szóval a saját tapasztalatom alapján nem iagz, hogy ha az elején foglalkozol vele ha igényli, akkor örökké úgy marad.

amúgy meg én is mindent akkor csináltam nagyjából mikor aludt. nem volt egyszerű időszak, de túl vagyunk rajta.

2 éves 4 hónapos a kislányom

2011. máj. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm. Akkor továbbra is foglalkozok vele aztán majd idővel megtanuljuk, hogy picit jó egyedül is aztán jön anya. Nem szeretem sírni hagyni, így nem is szoktam. Köszi!
2011. máj. 5. 13:41
 5/7 anonim ***** válasza:
fél éves a fiam,ugyan ez van nálunk is!!!:)ha elvan,játszik,akkor is ott kell ülnöm mellette...ráadásul panelban lakunk,konyhába nem tudom magammal vinni...szóval mikor elalszik indul a stopper,30 perc!mert max ennyit szokott egyszerre aludni....elég nehéz megcsinálni a dolgokat.
2011. máj. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Pici OFF..nálunk is dettó ugyan ez a helyzet, féléves a kisfiam..már megkaptam apától, hogy elrontottam. Pedig én sem voltam az a felkapkodós típus..inkább én is odaülős vagyok. Sírni én sem hagytam soha, és ezután sem fogom :)
2011. máj. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Érdekes, nálunk is :) 7hós kislányom egy hete egyátalán nics el egyedül. Eddig elvolt, elbütykölgette a játékait, elnézelődött, de egy hete nyűgösködik, odamegyek hozzá, és ha el akarok jönni, hátat fordítok, rögtön reklamál :) Én sem hagyom magára, akkor odaülök hozzá, vagy viszem magammal a konyhába, vagy ahol épp dolgom van. Nem lehet, hogy ez valami korosztályos dolog? :)
2011. máj. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!