Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyes anyukák miért csinálnak...

Egyes anyukák miért csinálnak abból gondot hogy pár órára vagy akár éjszakára is a nagyszülőre vagy az apukára bizzák a gyereket?

Figyelt kérdés
Persze úgy gondolom ha a gyerek már ismeri azt akire bizzák.És már nem szopik.Szerintem a gyereknek meg kell szoknia hogy nem csak az anyja van vele állandóan.Illetve nekünk is kell mellette élni úgy hogy sok mindent tudjunk csinálni./sport,tanulás,kikapcsolódás/stb.Nekem a lányom minden héten 3-szor a mamáknál van pár órát és már megszokta sőt mindig jókedvü ha elviszem hozzájuk.Már ott is szokott aludni 1 hónapban 1-szer.Ettől én még nem vagyok rossz anya!Kiváncsi vagyok a véleményekre!
2009. márc. 9. 15:27
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Amúgy 5 hónapos a lányom.
2009. márc. 9. 15:28
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Mindannyian mások vagyunk. Ha lenne olyan megbízható ember, akire hagyhatnám 11 hónapos kisfiam, ne félj, én is hagynám, hisz neki is és nekem is jó lenne. De sajna nincs ilyen ember...:(. Ha ismerős a hely, ismerős az ember, akire hagyod és szeret is ott lenni én sem találok semmi kivetnivalót abban, hogy ott hagyd pár órára, ha már megszokta akár több időre is. Persze én nem napokra gondoltam, hisz
2009. márc. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
45%
...bocsi...ahhoz még kicsi, hogy napokra, hetekre otthagyjam, akár a megbízható embernél is. Hogy miért? Mert kb. másfél éves koráig az én olvasatomban, sehol nem szabad otthagyni hosszú időre.
2009. márc. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Én (talán túlságosan is)szoros szimbiózisban vagyok a lánykámmal (betegsége miatt). Most 6 hós. Az én anyukám kétnaponta jön hozzánk, őt nagyon jól ismeri, vele elvan akár éjszaka is ha úgy adódik, de ez is úgy műkszik, hogy anyám jön hozzánk és itt vigyáz rá.

A férjem szüleivel hetente 1x találkozik, pár órára el is van velük, de az ottalvás már nem működne.


Ha el kell intéznem valamit, vagy kikapcsolódnánk a férjemmel, akkor anyámra szoktam bízni. Eleinte nehezen birkóztam meg a dologgal, vegyes érzelmeim voltak a dologgal kapcsolatban.

Én sem tartom magam roszabb anyának amiatt, hogy hetente pár órát nélkülöz a gyerekem.

2009. márc. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
67%

Osztom a véleményem az előttem szólóval.

Az anyai ösztönök érzik h kivel hagyják és kivel ne a picijüket.Ha nélküled van ilyen picin nem jó az neki.

2009. márc. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Nap közben én simán rábízom bárkire, de éjszakára nem, mert nehezen alszik. Egyébként ez gyerektől is függ. Nálunk inkább az a gond, hogy ha nem én etetem, nem hajlandó enni. Még az apjával sem. Biztos rosszul szoktattam, de ez van, én nem tudnám pár óránál hosszabb ideig mással hagyni. ÉN ezért csinálok belőle gondot. 11 hós.
2009. márc. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
86%

hát én bizony a férjem szuleire nem bíznám a gyerekem és ha nem muszáj nem is fogom soha (sajna nem ismered, de ha ismernéd nem tennél fel ilyen kérdést), és szerintem sok anyuka azért csinál gondot ebbol.

Pl. amikor ott voltunk hááááát bizony, nem hagyhattam oket kettesben- azonnal kézbe vette és totál a szájába beszélt, ha aludnia kellett sem hagyta mert orokké piszkálta, fogdosta a kezét az arcát- és semmit nem csinált, ha enni akartunk a fozhettem magunknak, és nem vette magát észre.nem vagyok egy nyafogós fajta, de bizony ha fozzek és szoptassak és minden mást is csináljak, meg persze ha sírt a babám akkor már feltette a nagy kérdés, hogy most mit csináljon- tudjátok mit akkor bizony otthon is lehetek én a magam kis otthonában és nem kell tovig rágnom a kormomet, hogy ugyan mikor ejti el, mert még fogni sem hajlandó tisztességesen- szerencse, hogy pólyában volt.

2009. márc. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
73%
Az én babám 5,5 hónapos de biztos,hogy nem hagynám ott senkinél.Még anyukámnál sem,pedig anyumba nagyon megbízom.A párom szokott rá vigyázni ha el kell szaladnom valahová,de max 1-2 órára mert még mindig szopizik a drágám.Szerintem nem attól függ,hogy szopizik vagy sem,egyszerűen még nincs itt az ideje hogy bárkire rábízzam.Ők még nagyon kicsik,ránk van szükségük.Bele sem merek gondolni,hogy mi van akkor ha hiányoznék neki és senki nem tudná megvigasztalni(főleg most hogy jön a foga) vagy hogy lemaradtam volna az első átfordulásáról stb.Majd esetleg akkor ha nagyobb lesz otthagyom anyuval,de még akkor sem éjszakára.Te tudsz úgy aludni,hogy nincs otthon a babád?
2009. márc. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

szia


szerintem nagyon jó h vkire rábízhatod a gyermeked néha napján egy kicsit, a babának is jó, ezt én akkor tudom elképzelni ha vki napi szinten találkozik a babámmal születése óta, azaz ismerik egymást, nekem sajnos nincs ilyen ember

2009. márc. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

deéjszakára még nem hagynám ott :)

elöző

2009. márc. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!