Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyes anyukák miért csinálnak...

Egyes anyukák miért csinálnak abból gondot hogy pár órára vagy akár éjszakára is a nagyszülőre vagy az apukára bizzák a gyereket?

Figyelt kérdés
Persze úgy gondolom ha a gyerek már ismeri azt akire bizzák.És már nem szopik.Szerintem a gyereknek meg kell szoknia hogy nem csak az anyja van vele állandóan.Illetve nekünk is kell mellette élni úgy hogy sok mindent tudjunk csinálni./sport,tanulás,kikapcsolódás/stb.Nekem a lányom minden héten 3-szor a mamáknál van pár órát és már megszokta sőt mindig jókedvü ha elviszem hozzájuk.Már ott is szokott aludni 1 hónapban 1-szer.Ettől én még nem vagyok rossz anya!Kiváncsi vagyok a véleményekre!
2009. márc. 9. 15:27
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
45%

hát sajnálattal hallom, hogy saját anyjukra és anyósukra/aki férjük, gyermekük apjának az anyja/nem bízzák rá a gyereket egyesek.én totál egyet értek a kérdezővel, nálunk rendszer havi egy hétvége a nagyszülőké.

és igen, tudok nyugodtan aludni

2009. márc. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
orulj neki, hidd el szívesen rábíznám én az anyósomra ha merném,de még mikor a férjem is inkább azt mondja, hogy ne akkor elképzelhetitek, hogy tényleg nem piskóta. anyummal semmi gond illetve annyi, hogy napi 10 orát dolgozik így nemigen akaszthatom a nyakába csak ha nagyon muszáj.
2009. márc. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Szreintem is jó az ha megszokja a baba hogy van más is Anyán meg Apán kívül.Nekem is van hogy már nagyon fáradt vagyok és akkor egy éjszaka ott altatom Anyukáméknál,legalább kialusszuk magunkat.Ez nem önzőség Sőt.Szerintem az az önzőség ha nem hgyjuk a babát hogy feltalálja magát más élethelyzetekben is.Végül is el kell szakadni..nem állhatunk ott mellette ha oviba van vagy az iskolába,vagy állásintejún...:D kicsit elkapott a hév.5 hónapos volt amikor ott aludt először nagyszülőknél,Anyumékat imádja,Anyósra is vigyorog mostmár...és ez így van rendjén.Én nem érzem ettől rossz anyának magam.Az nem itt kezdődik.
2009. márc. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
35%
Hát én nem tudnék aludni!!!!!Lehet,hogy én vagyok túl aggódós.Én még mindig azt mondom:A gyerek az enyém,magamnak szültem és rám van szüksége.
2009. márc. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
73%
én sem tudnék aludni, még olyan pici, és csak én ismerem azokat a trukkoket amikkel megtudom nyugtatni, azt hiába fogom magyarázni valakinek.
2009. márc. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Őrülök hogy azért van aki velem is egyetért!!Igen nyugodtan tudok aludni ha éjszaka ott hagyom! Mert egy telefon és ott vagyok ha bármi gond lenne.De a nagyszülők szerintem feltalálják magukat! Ők is felneveltek egypár gyereket.Én inkább akkor borulnék ki ha mondjuk kórházban kéne otthagynom vadidegen emberekkel...
2009. márc. 9. 16:09
 17/26 anonim ***** válasza:
83%

szia!


Nekem 8 hós a kisfiam,és kb 5 hós korától bízza én is hétvégre odaadom a nagyszülőknek..mikor nagyon pici volt és nem bírtam a 3 óránkénti etetést,nagyon fáradt voltam,akkor volt h anyum átvállalta az éjszakát,vagy a du-t,mig én aludtam,igaz egy házban voltunk,de egyszerűen már annyira fáradt voltam..és lehet ettől rossz anyának mond más,de nem érdekel! Szeretem,imádom a fiam,de most h ráadásul újra terhes vagyok,van h nehéz,és segítség ha vigyázznak rá egy napot és én takarítok és kicsit pihizzek itthon. Lehet egy önző nőszemély vagyok, de szerintem a fiamnak is jobb,ha nem egy fáradtságtól ingerült anyuval kell lennie.....és tessék lehet lepontozni

2009. márc. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Én együtt élek a szüleimmel egy több generációs házban. Egyedül nevelem a fiamat, és mindennap az utolsó etetés előtt odaadom a mamának-papának, és ők vannak vele két-három órát, addig van időm magamra. Nem érzem ettől én sem rossz anyának magam.
2009. márc. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
20%
bocsi, de nem tudom megérteni az olyanokat, akik arról írnak beszámolót, hogy igen márpedig ok elfáradnak és jó ha valakire rábízhatják a gyereket, de már jon a kovetkezo- ha most nem bírod a három óránkénti etetést akkor mi lesz kettovel???
2009. márc. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
89%

5 hónapos a fiam. 10 perc és indulunk Édesanyámhoz :)

1-2 órára vigyáz rá általában Ő, vagy anyósom. Éjszakára nem adom, mert akkor is többször eszik és nehezen alszik el. egyébként jól elvan a nagyikkal, de látszik, hogy hiába látja őket egy héten kétszer, minden alkalommal idegenként vizslatja őket :)

2009. márc. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!