Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akik streptococcussal...

Anyukák, akik streptococcussal voltatok fertőzöttek, egészséges maradt a baba születéskor vagy kellett neki antibiot adni?

Figyelt kérdés

Ha igen, bent kellett maradni tovább a kórházban? A terhesség alatt voltatok kezelve vagy csak a szülésnél?


38 hetes aggódó kismama


2011. máj. 5. 22:00
 1/7 csill79 ***** válasza:

Szia.

Amikor kiderült,hogy pozitív a tesztem akkor kaptam antibiotikumot,meg a szülés közben is,de sajnos megfertőződött a babám is.Az értékei nagyon magasak voltak,de azt mondták nem kell aggódni,mert ha most kezelik akkor nem lesz gond később.1 hétig antibiotikumot kapott szegényke,ezért 1 hétig bent voltunk.Akkor nagyon kiakadtam,de jobb így.Én azóta nem foglalkoztam az üggyel,mert azt mondták nem kell.Ne aggódj.

2011. máj. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ugyanaz mint az előző.9 napot voltunk bent(nem csak emiatt).Semmi gond nincs ezzel.Ne aggódj.
2011. máj. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem a 37.héten derült ki, hogy pozitív vagyok. A szülésnél rögtön, ahogy bementünk, kaptam antibiotikumot, amit 4 óránként kellett volna ismételni, mert kb. ennyi idö kell, hogy kifejtse hatását. De a szülésem csak össz-vissz 2,5 óra volt, így nem tudott hatni az antibiotikum. Ezért szülés után a babámnak is adtak, mert akkor még nem tudták, hogy fertőződött-e vagy sem. Elvégezték rajta a vizsgálatot, aminek az eredményére 2 napot kellett várni. Ez alatt a 2 nap alatt naponta 2-szer kapott antibiotikumot a biztonság kedvéért. Egyébként a vizsgálat nála negatív lett, ő nem fertőződött meg, úgymond feleslegesen kapta 2 napig az antibiotikumot. De mindegy, örülök annak, hogy ő negatív lett. Egyébként nagyon kis százaléka fertőződik meg a babáknak, ne izgulj!
2011. máj. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Nekünk nem kellett tovább bentmaradni.
2011. máj. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
NEKEM terhesség alatt negatív lett szülés után pozítív volt..hál istennek a babámnak is negatív volt az eredménye..
2011. máj. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lányok,tudnátok nekem segíteni,válaszolni arra,hogy ez a fertőzés mitől van?Mert én olyan kellemetlenül éltem meg,mert a főnővér vmi olyasmit mondott,hogy "fürdik rendesen,mitől lenne streptococcusa?"-ezzel bíztatott.És mégis az voltam,mármint fertőzött,de persze hogy fürödtem,bár én 2 hónapot kórházban voltam,lehetséges h ott kaptam el?Vagy hogy működik ez?
2011. máj. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a bíztatást, remélem nem lesz nagy gond, mert itthon meg vár majd rám a 2,5 éves nagylányom is..


Ami a strept. illeti én úgy tudom, hogy nagyjából mindenkiben benne van csak valakinél előjön valaki meg csak hordozó. + a terhesség alatt hamarabb kijön, mint általában.

Persze lehet, h vannak nálam tájékozottabbak is, hátha írnak vmi mást is.


Én is fürdök rendesen..


Ja, és az első terhesség alatt nem volt ilyen bajom.

2011. máj. 6. 08:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!