Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szabad vagy nem helyes a...

Szabad vagy nem helyes a nagyszülők segítségét kérni a gyerekágyas időszakban?

Figyelt kérdés

"helyes vagy túl nagy kérés és nem szabad ilyet kérni", hogy amikor tudnak legyenek nálunk napközben

a pici 3 hetes a nagy 2,5éves hiperaktívféle lakás szétrámoló, aki meg se áll ( napközben ritkán alszik már baba korában is kevés volt az alvásigénye)

a kicsi 2-2,5 óránként eszik éjjel-nappal

szóval, sokat nem alszom....napi olyan 4,5 órát 4-5 részletben...vagy ez elégnek kéne legyen? nem tudom, nem voltam még itthon 2 gyerekkel

csúnya dolog, lustaság, ha megkérem a nagyszülőket, hogy amikor tudnak, jöjjenek át reggel ( közel laknak, nyugdíjasok) amíg a párom nem jön meg? így talán tudnék aludni napközben is, ha a naggyal játszanak, nemcsak este és okébb lenne a tej?

néha már alig van tejem a nemalvástól

vagy ez egy anyukának kutya kötelessége és mivel más is meg tudta csinálni az én gyengeségemre és lustaságomra vall, hogy ha jó lenne egy ilyen segítség?


2011. máj. 8. 09:22
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Mi nem tudunk hozzájuk menni, nem megoldható.
2011. máj. 8. 09:24
 2/11 anonim ***** válasza:

Természetesen szabad és helyes is. Ha kimerülsz,akkor nem tudsz foglalkozni a gyerekeiddel sem. Ez nem lustaság vagy gyengeség,és az sem biztos,hogy más megtudta csinálni,legfeljebb nem panaszkodik. Elég sokna kérdezik,hogy mit csináljanak,hogy néha tudjanak pihenni is.

Örülj,hogy van segítséged.

2011. máj. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ez nem lustaság. Szerintem teljesen természetes, hogy segítségre van szükséged. Nekem is lett volna, és ha vannak nagyszülők, biztosan segítséget kérek. Csak sajnos nálunk nincsenek.

De ha neked van segítséged, akkor nyugodtan kérd meg őket. Gondolom szívesen foglalkoznak a nagyobbal, így amíg a pici alszik, te is tudsz kicsit pihenni. A 2,5 évessel akár már el lehet menni sétálni, ide-oda, és akkor tényleg pihizhetsz.

Ne érezd magad lustának, hidd el, nagyon sokan vannak, akiknek nem megy egyedül.

2011. máj. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 kisnita ***** válasza:

Nem gondolom, hogy nem szabadna segítséget kérned. Elvégre a nagyszülők azért vannak, hogy ha kell segítsenek ahol tudnak, én legalábbis így gondolom és így is tapasztalom. Biztosan baromi nehéz lehet két gyerekkel, egy eleven kicsivel és egy rossza alvó picivel... Nekem csak egy gyerekem van, ő is tipikus lakásromboló és egy éves kora óta egy szemhunyásnyit sem alszik napközben, én egyenlőre nem érzem, hogy belerokkanok, nem kérek segítséget, de ha szükségem lenne rá kérnék. Az már más dolog, hogy kapnék-e :D Apukámtól biztosan mert ő tényleg segítőkész. 21 hónapos múlt a fiam és eddig nem nagyon volt mással rajtam kívül maximum az apjával egy-két órára ha olyan helyre kellett mennem ahová nem vihetettem pl: temetésre. Mivel nem túl jók az anyagi körülményeink el kell mennem dolgozni, de nincs bölcsi, oviba meg még nem veszik be ezért muszáj leszek lepasszolni apukámnak a fiamat. Apu kiköltözik hozzánk és napközben ő lesz a fiammal. Nem érzem, hogy ez szégyen lenne... Nem azt kérem, hogy nevelje fel helyettem/helyettünk csak azt, hogy segítsen be, cserébe itt lakhat nálunk ingyen.

Ha megbízhatóak a nagyszülők, nyugodt szívvel bízod rájuk a gyerekeidet és később sem kell azt hallgatnod tőlük, hogy nélkülük semmire sem mennél akkor nyugodtan szólj nekik, hogy segítsenek be. Nem hiszem, hogy ezért megszólna téged bárki is, ha meg mégis akkor azzal nem kell foglalkozni. Lehet, hogy kapsz majd olyan beszólásokat, hogy tudhattad volna előre, hogy ez lesz miért nem hagytál nagyobb korkülönbséget stb, de ezekkel nem kell foglalkozni. A napi 4,5 óra alvás nagyon durva!!! Kérj segítséget!!

2011. máj. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Természetes, hogy segítséget kell kérni!!! Bátran fordulj hozzájuk, biztos vagyok benne, hogy szívesen segítenek. Ez nem lustaság vagy gyengeség, nagyon kemény időszak ez, nagyon fárasztó.
2011. máj. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nyugodtan kérj segítséget ettől te még ugyanolyan jó anya vagy,de természetesen csak akkor ha a nagyszülők ezt késsőőbb nem fogják felhánytorgatni!

ha nem messze laknak akkor még sztem az lenne a legideálissabb ha elvinnék magukhoz a nagyot mert akkor csend és nyugi van a lakásban és amikor a pici alszik aludj te is!

2011. máj. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
En az elso 3 hetre anyat, utana 3 hetre anyosomat idekoltoztettem, pedig elso gyerek. Varratokkal, faradtan, kimerulten nem lehet gyereket ellatni, haztartast vezetni, stb. Ez nem onzes, sot szerintem illene felajanlaniuk a nagyszuloknek a segitseget. Regen 6 hetig nem keltek ki az agybol a nok.
2011. máj. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem csak egy babám van. Nem kértem segítséget, mondván, hogy egyedül is nagyon jól fogom bírni. Hát kb. 2 hetes volt a kislányom, mikor sírva hívtam fel anyukámat, hogy jöjjön el pár napra, mert nem bírom. Hasfájós, sírós kisbaba, én hetek óta kórházban voltam a terhesség végén, itthon nem is igazán találtam a helyem, úgyhogy jól jött anyukám segítsége.

Szabad vagy nem szabad, én elhívtam. Sőt, párom most külföldön van és anyukámat megint elhívtam erre az időre, mert nem akartam egyedül lenni 4 napig.

Nyugodtan szólj te is a nagyszülőknek, mert pihenned neked is kell!

2011. máj. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 TKI Ibolya ***** válasza:

Nem vagyunk egyformák.Van aki könnyedén veszi az akadályokat van akinek segítség kell.Ha úgy érzed nem bírod akkor kérj segítséget minél hamarabb,mert az sem a gyerekeknek nem jó se neked ha teljesen kibuksz.Nincs ebben semmi szégyellni való!A nagymamák pedig biztosan szívesen ugranak segíteni.Fel a fejjel, hidd el lesz ez még jobb is!


3 gyerekes anyuka

2011. máj. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

persze, hogy szabad!

nekem 4 hetes és 2,5 éves babáim vannak, szóval ugyanabban a helyzetben vagyunk. ha lehetne, én is elhívnám napközbenre a szüleimet, de ők messze laknak, így egyedül vagyok. borzalmas. a kisbaba állandóan üvölt, hasfájós, a nagy meg hisztis és unatkozik itthon. nincs kihez szólnom egész nap, de még a játszótéren sem! utálok egyedül lenni, pihenni napközben nem tudok. alaptermészetem is eléggé türelmetlen, de így most főleg.

szerintem hívd el a szüleidet, mondjuk maguktól kellett volna felajánlaniuk, de ez csak az én véleményem.

én annyira, de annyira örülnék, ha valaki lenne velem napközben és nem nekem kellene pl. az üvöltő babák mellett kitakarítanom:(

2011. máj. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!