Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kevés a tejem? A heti tiszta...

Kevés a tejem? A heti tiszta súly mérésnél,160-250 grammot hízik.

Figyelt kérdés
Nappal alig van, vagy nincs is időm semmire, mert sír. Eleinte szopi előtt és után is mértem, de mivel etetés után elaludt, már csak néha nézem meg 1-1 alkalommal mennyit evett. Éjjelente 8-10 órát alszik, délelőtt szundizik valamennyit, de nagyjából ébren van. Pénteken lesz 3 hónapos.
2009. márc. 11. 00:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ne aggódj,minden rendben ezzel a súllyal.Nekem azt mondták,hogyha hetente hízik 10 dekát a babám,az ugyebár egy hónap alatt 40 deka,és az tökéletes.Úgyhogy ne aggódj,minden oké a babát súlyával.Ja,és gratulálok a csöppséghez.

4,5 hónapos kisfiú anyukája

2009. márc. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Bocsánat, lehet, hogy én vagy butus, de nem értem a kérdést????

Hízik és alszik evés után, nem értem miért merült fel benned, hogy kevés a tejed.

Próbálom a kérdésedben fellelni a tejhiányra utaló részeket, de nem találom...

2009. márc. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mint a "nagykönvben"! Gyönyörűen gyarapszik a babád. A sírás valószínűleg más miatt van. Nem hasfájós a pici?
2009. márc. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bár az enyém hízott volna ennyit :) amúgy hány kg-k vagytok? De rendben vagytok, ne aggódj, nem kevés a tejed! Megnyugtatás képpen: [link]
2009. márc. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat. Azért gondoltam, hogy kevés a tejem, mert nappal sokszor a szopizás után kb. 5-15 percet alszik. Már biztos nincs annyi tejem, mint az első időkben, mert nem érzem olyan sűrűn, hogy feszülne a cickó a tejcsitől. Már csak reggelente érzem keménynek a mellem a tejcsitől, és napközben egyáltalán nem. Ez is aggaszt, hogy etetésenként (nappal) nem tudja rendesen teletömni a bendőjét, lehet ezért alszik napközben keveset vagy szinte semmit.
2009. márc. 11. 23:29
 6/7 A kérdező kommentje:
Tegnap mértük, és 6100 gramm volt. A tejhiányt egy ismerősöm említette, mikor mondtam neki, hogy nappal szinte állandóan a cicin lóg, és arra sincs időm, hogy ebédet készítsek és ebédeljek, mert sír. Azért néha előfordul, hogy 45 percig elvan egyedül, közben gőgicsél és jár keze-lába. A ciciből meg olyan mohón szívja a tejcsit, hogy fuldoklik tőle, ezért úgy etetem, hogy 2 nyelésenként kiveszem a szájából, hogy vegyen levegőt.
2009. márc. 11. 23:41
 7/7 anonim ***** válasza:
3 hónapos kor körül felgyorsul a baba fejlődése, emiatt több tejet kíván a szervezete. A tiéd meg nem tudja ezt a mennyiséget még termelni, hiszen eddig elég volt a kevesebb is. Emiatt lehet, hogy gyakrabban kér szopit. Nyugodtan szoptasd meg, ahányszor kér, néhány nap alatt beáll a szervezeted a megfelelő termelésre. A mellfeszülés egy idő után magától elmúlik, nem attól függ, hogy van-e elég tejed. Mivel éjjel ritkábban szopizik a baba, így természetes, hogy reggelre jobban feszül a melled. A 6100g-os súly egy 3 hónapos babánál szép teljesítmény. Az én kislányom 6 hónaposan 6710g:))) Nyugodj meg, a szervezeted tudni fogja a dolgát, csak ez a néhány nap lesz ilyen nehéz! Ne add fel, szoptasd igény szerint a babát és meg lesz az eredménye. Próbálj kicsit többet pihenni, esetleg szedheted az Urtica urens Ch5-öt, az is segíthet. Hidd el, sikerülni fog! 4 gyerekes anyuka
2009. márc. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!