Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülés utáni depresszióból...

Szülés utáni depresszióból hogyan lehet "kigyógyulni"?

Figyelt kérdés
Egyre nehezebbek a napok. Pedig egy áldott jó kisfiam van. Mit tegyek?
2009. márc. 11. 08:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
sztem ha nem súlyos menj el egyedül kicsit vásárolni, sétálni, vagy a férjeddel, de én ilyenor kifejezettem egyedül akartam menni....mentem is hetente kétszer háromszor csak el a boltba egy egy órára, nálam nagyon jó volt
2009. márc. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek ez előttem szólóval. Amennyiben nem súlyos, úgy a legjobb ha kicsit magad vagy. Én is eljártam bevásárolni, postára, ide-oda, DE egyedül. Megpróbáltam, hogy barátokkal találkozom, de nem igazán segített. Igazi ember-undim volt (sajnos), ugyanakkor ha néha jöttek hozzánk látogatóba, jól esett beszélgetni! Ha esetleg van babás barátnőd, akkor az igazán sokat segít. Kisfiam most 8 hós és pár hónapja már látom a fényt az alagút végén :) most már nem egyedül megyek hanem a párommal és babámmal. Utazni is voltunk már... igazi para előtte :) de nagyon jól éreztük mindig magunkat! Remélem hamar 'kigyógyulsz', drukkolok!!!
2009. márc. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom kire hagyni a gyereket. A férjemet egyszer hagytam itt vele, azóta nem mehetek egyedül sehová. Anyukám messze lakik, anyósomra pedig nem lehet számítani pedig itt lakik a közelbe. Úgy érzem megfulladok.
2009. márc. 11. 08:56
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Igenis legyél önző!!! Menjél kapcsolódj ki csinálj olyat amit még terhesség előtt élveztél! Írj nekem privibe és dumáljunk!!! Nehogy befordulj!!!!!!!!!!!4
2009. márc. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nemtudsz anyukádhoz elmenni 1-2 hétre?
2009. márc. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Omega 3 zsírsavakban dús étrend (tengeri halak, dió, stb...), vagy táplálékkiegészítőként is kapható.
2009. márc. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd a férjeddel nyugodtan másodszorra is. Egy-két órától nem lesz semmi baja.

És mehetsz a babával is, sétálj, találkozol emberekkel, babakocsit tologató mamákkal, ülj le egy padra, beszélgess!

2009. márc. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, hogy ez az a helyzet, amikor a sarkadra kell állnod és megbeszélni a férjeddel, hogy ha tetszik, ha nem, akkor is vigyáznia kell egy-két órácskát a fiatokra. Itt most jóval fontosabb dologról van szó, mint az, hogy ő nem szeretné, vagy fél a babázástól, vagy sír és nem tud vele mit tenni, vagy neki kényelmetlen.

A mérleg másik oldalán jóval nagyobb dolog van, mint az ő antibabázása, ha nem ad neked egy kis szabadidőt, levegőt, ha nem segít ebben, akkor jóval nagyobb probléma lehet ebből és sokkal többet veszíthettek, mint az, hogy neki néhány órát babáznia kell.

Beszéljétek meg ezt komolyan. Ha nem érti meg és nem segít, akkor viszont tényleg próbálj meg szülőkhöz, vagy egy barátnőhöz elutazni 1-2 hétre, hátha tőlük kaphatsz egy kis szabadságot.

Miért nem akar babázni a férjed?

2009. márc. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer mentem el egy órás masszázsra, addig aludt a baba a párommal, persze a vártnál hamarabb felkelt , ő meg nem tudott mit kezdeni vele,... Én is kaptam a megjegyzéseket, mikor megjöttem.:( aztán ez is szép lassan változott, bár továbbra sem hagyom vele mikor ébren van, de ha alszik, mostmár szivesen eltologatja a párom, szóval hozzájuk is kell türelem, nekik is szokni kell a babát, nem megy olyan gyorsan, ahogy mi szeretnénk:) szóval rövid időre menj el csak a bébi nélkül, hogy a párod ne kapjon frászt és mikor tuti alszik a manó:) örülj a kis drágád minden mosolyának! Meglátod, lassan mulik majd a rosszkedv, jön a jóidő, a napsütés:) sok örömet neked!
2009. márc. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszi! Annyira szeretnék jól lenni de nem megy.
2009. márc. 11. 09:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!