Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet kigyógyulni a...

Hogyan lehet kigyógyulni a depresszióból?

Figyelt kérdés
nah...:D
2009. máj. 26. 23:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ...

ha volt egy konkrét időpont, amelytől indult, ha ennek főleg lelki eredete van, akkor öngyógyítás, mert mindenki saját magát ismeri a legjobban. Ha viszont megmagyarázhatatlanul, számodra kifürkészhetetlen okból TÉNYLEG depressziós vagy (az, hogy valakinek hangulatingadozása van, és letört, fáradékony folyamatosan még NEM depresszió), akkor lehetséges, hogy beteg vagy (ha jól tudom, valami ingerületátvivőanyag hiányzik), és gyógyszeres kezelésre szorulsz.

2009. máj. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

én is az vagyok, kezeltek is sajna, de magadban kell ezt megoldanod, a gyógyszerek nem segítenek.

nlhak ijön rajtam, de egyre ritkábban,

mérlegeld, hogy mi a jó az életben, mi az mai kiváltottam nidezt, és sohase folytsd vissza, mait gondolsz, mert különben feszültség lesz benned, és egyszer csak kirobbanik. Aki kibeszéli magából a sérelmeket, az sokkal felszabadultabb lesz és fezsültségoldóként hat.

Hangulatjavítóként ajánlom neked a vaniliát, ha szereted, a narancsot, a csokoládét, a fahéjjat,

boldogsághormonokat azaz endorfineket növeli,

sportolj a fricc levegőn, nekem a kocogás kötben is nevetnem kell a hormonok miatt :)

segít egy jó háziállat, vagy ha azt csinálhatod mait szeretsz, nálam az éneklés vált be.

2009. máj. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

erőszakold meg magad, hogy jókedved legyen, akármilyen nehéz is

hallgass valami jó zenét,

hordj szines, csinos ruhákat,

járj emberek közé

légy beszédes, nevess sokat

olvass vicces történeteket

aludd ki magad rendesen, és egyél sokat

tapasztalatból irom, enyhébb depressziónál ezek nálam segiteni szoktak, ha komolyabb akkor menj pszichológushoz.

2009. máj. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
ha valódi depresszióról beszélsz, akkor gyógyszerrel
2009. máj. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
elég komoly, és már sajnos jó ideje :( köszi a válaszokat :) a futás tényleg segít :)
2009. jún. 15. 01:06
 6/6 A kérdező kommentje:
pszichiológushoz régóta járok :P
2009. jún. 15. 01:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!