Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülés utáni depresszióból...

Szülés utáni depresszióból hogyan lehet "kigyógyulni"?

Figyelt kérdés
Egyre nehezebbek a napok. Pedig egy áldott jó kisfiam van. Mit tegyek?
2009. márc. 11. 08:47
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ezen én is keresztül mentem, mint oly sokan közülünk. Nekem az is segített, hogy vettem egy meleg fürdőt, addig apuka vigyázott a kislányunkra. Vagy csak kivittem a szemetet, megnéztem a postaládát, elmentem a postára vagy vettem kenyeret. Ezek mind 1-2 vagy 10-20 perces programok. Addig csak tud vigyázni a párod a fiúcskára. Tényleg, itt a jó idő! Tavasz, végre! :)) Már nagyon vártam. Pl. az is segít, ha kimegyek sétálni a babával, ő alszik, én meg csak bambulok ki a fejemből. Ma 7 hónapos a baba és kezdem magam jól érezni. Te is így fogod magad, ne aggódj!
2009. márc. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Igazuk van az előttem szólóknak! Menj, sétálj, vásárolj, mehetsz a babával is, de mozdulj ki. Keress valami hobbit, fűzz gyöngyöt, fess, varrj valamit, vagy készíts játékot a babádnak amíg alszik. A lényeg, hogy lekössön és ne csak a baba legyen. A depressziót és a pánik betegséget is a szerotonin csökkenése okozza az agyban, egyél szerotonin tartalmú dolgokat, legjobb a banán. Olvass, sminkeld ki magad, érezd magad nőnek, ez sokat segíthet. Van egy komplex homeopátiás gyógyszer, ezt nyugodtan szedheted, szoptatás alatt is, nem álmosít, nem okoz függőséget, a neve Sedativ PC, 7-8száz forintért vehetsz DM-ben és gyógyszertárban is. Nekem beváltak ezek a dolgok! A férjeddel miért nem hagyhatod a babát?


Egy 3 hónapos isfiú anyukája

2009. márc. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Bízz abban, hogy az idő mindent megold, de tényleg. Én is tiszta depi voltam, aztán egyik napról a másikra elmúlt.Nekem az is jó volt amikor barátaimmal beszélgettem még ha telefonon is, és mindenkivel megosztottam a próblémám ez segített.
2009. márc. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

NAgyon jó úton vagy azzal, hogy megszületett az elhatározás illetve a szándék! AZ első lépést megtetted. Másodikként menjetek el sétálni együtt, annak terápiás értéke volt nálam, harmadszor pedig, mikor alszik a babád, menj a fürdőbe, radírozd le, kend be az arcodat, esetleg tegyél fel egy kis festéket a szemedre és ettől máris jobban kell magad érezni. Ha több időd van, akkor testápoló mindenhova, esetleg a férjed masszírozzon meg este. Teázz (zöld vagy gyümölcs), mindezt szertartásosan, mintha teázóban tennéd. Párologtathatsz is a szobában, mert az illatok is nagyon kedvezően befolyásolják a hangulatot.

Sok sikert!

(Ha ezekből minden nap csak az egyik sikerül, akkor is jó lesz!)

2009. márc. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszi! Köszi! Köszi!


A férjem egy rózsaszín álmot képzelt el és ez nem így van mert ugye van amikor sírós nyűgös napunk van. Minden baja van ha sír a gyerek. Pedig úgy hagytam itt hogy a gyerek minden szükséglete ki volt elégítve.


Köszi a tanácsokat igyekszem megfogadni és megvalósítani.

2009. márc. 11. 15:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!