Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az hogy sok anyuka...

Miért van az hogy sok anyuka teljesen bebugyolálja a babát séta közben? A séta lényege, hogy a babát levegő érje, nem?

Figyelt kérdés
Én is a babámra plussz egy réteget rakok, de tulzásba nem viszem. Pl. nem szoktam vastag pléddel betakarni főleg most már. Séta közben rengeteg anyukát látok akinek a kicsije ki se látszik a babakocsiból mert annyira bevan bugyolálva.
2009. márc. 11. 09:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
mert esetleg nagyon féltik oket, fázósak, így mondta az anyukájuk stb., az enyém sem bírja ha tulontúl bebugyolálom, most már nem is teszem, de míg csecsemo volt addig igen- két sapi, pólya, pokróc, plusz szvetter, lábzsák- igaz akkor minusz 15 fokok voltak és orákat aludt kint, bár a fejét sose takartam le pokróccal, mert én még olyat is láttam és szornyulkodtem, a tobbiek meg rajtam szornyulkodtek, hogy hónapos babámon egy kezeslábas van csak és autósulésben viszem az orvoshoz ( hozzáteszem igen meleg kezeslábas és amúgy nem egy hónaposnak nézett ki- nagy fejlett baba)
2009. márc. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én is csak egy vastag kezes lábasba teszem ami nagyon meleg, és csak amikor minuszok voltak akkor takartam be.
2009. márc. 11. 09:33
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha az én anyámon múlna, akkor még a lakásban is télikabátban lenne :-). Aztán elegem lett és megkérdeztem a gyerekorvostól, hogy ő mikor mit javasol. Azóta csak egy kabátot kap -5 fokig és a lábát takarom be egy egész vékony takaróval a lábzsák (nem bélelt) alatt. És mellesleg azóta nem volt megfázva. Amíg bugyoláltam sokszor folyt az orra.

Sajnos hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy ez kell nekik, mert igen, ahogy írta az első válaszoló is: túlzottan hajlamosak vagyunk félteni őket.

2009. márc. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nekem meg anyós mondta, hogy túl öltöztetem pedig aztán tényleg nincs csak max plusz egy réteg, de szerinte az se kell, de én hagytam rajta.
2009. márc. 11. 09:38
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Már hogyne kéne az a réteg?…eh…

Gondoljon már bele ez az anyós, a baba fekszik a kocsiban, nem mozog, ezért könnyen megfázhat.

A napokban elég erősen fúj a szél, sztem a takaró még szükséges ilyenkor.

Az én babám 9 hónapos múlt, soha nem rejtem el a babakocsiba :-) Ebben az időben kap egy trikót, egy vékonyabb póló van rajta egy pulcsi és a téli kabát persze ami nem olyan vastag, sapka, alul hosszúharisnya egy naci. Persze én betakarom babapléddel de csak derékig. Soha nem izzad és mindig ellenőrzöm a kezét - arcát útközben.

2009. márc. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!