Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet majd elválasztani...

Hogyan lehet majd elválasztani egy cicifüggő babát, aki csak cicin tud elaludni?

Figyelt kérdés
2009. márc. 11. 11:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azt mondta a védőnő, hogy "fájdalommentesen" leghamarabb is csak 1,5 éves kora körül lehet, de lehet, hogy csak ennél jóval később. Azért mert csak akkor értik már meg, hogy nem megfosztani akarod őket a cicitől, hanem azért kell elválasztani őket, mert már nagyok. Azt is mondta a védőnőnk, hogy amíg egy baba ilyen cicifüggő, addig úgysem tud elapadni a tej, legfeljebb lecsökken az idő múlásával.

Akkor csodálkoztam, amikor mondta, de azóta rájöttem, valószínűleg igaza van. Nekem 11 hónapos a kisfiam, soha nem volt sok tejem, de cicifüggő, így még mindig van tej "bőven" ahhoz képest, ahogy kezdtük.

2009. márc. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Egyébként nagyon szeretek szoptatni, csak eszembe jutott, mi lenne, ha nem lenne tejem, vagy a pici nem alhatna velem.
2009. márc. 11. 11:25
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Megérik rá. Nekem a cicimániás fiam 14,5 hósan magától leszokott egyik napról a másikra jóformán...pedig volt tej bőven...és én viseltem rosszabbul a történteket!!!
2009. aug. 29. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 27 hónapos a fiam és szintén ez a problémám!!!Majd elhagyja a cicit,de mikor???Én már próbálkoztam több más módon elaltatni de még egyszer sem sikerült!
2009. aug. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom 22 hónapos volt.

Épp beteg volt és este dugig cicizte magát.Persze mindent kihányt magától.Ő a tejcinek tudta be a dolgot,hogy attól hányt és nem lehetett neki megmagyarázni,hogy ez nem így van.

Szóval nálunk utána már mindig mondta,hogy "attól jön a vihar"!(jön a hányás)

soha nem tervezgettem vagy szabtam határídőt,de úgy éreztem,hogy 2 éves korában abba kéne már hagyni.Szóval ha nem jött volna ez az esemény én egyszerűen megmondtam volna neki,hogy már nincs tejecske,elfogyott.

2009. aug. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ismerősöm kicsije akkor kapott afát, az mondta, hogy nem kell a cicid, mert fáj tőle a szám. Ő is annak tudta be.

Enyém 16 hós még nem beszél, nem is nagyon értené a nem-et.Mikor értik meg?

2009. aug. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nem afát, aftát akartam írni :-)
2009. aug. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem elég könnyen ment, pedig nagyon féltem tőle.

Terhes lettem, mikor lányom 13 hós volt, így úgy döntöttem, leválasztom.

Rászoktattam a tejre, és egyik nap úgy döntöttünk apával, hogy mától nincs cici.

Este apa fektette, odadta neki a tejet, és elaltatta. Első pár nap volt kis sírás, de elég hamar megszokta az új rendszert. A déli alvásoknál volt kis gond, de ezt is megszokta.

Néha kereste napközben, de hamar lebeszélhető volt a ciciről.

2009. aug. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is ezen izgultam, főleg, amikor terhes lettem és azt mondta a nőgyógyász, hogy el kell választanom. (Orvost váltottam, beszéltem szoptatási tanácsadóval és szépen szoptattam tovább, még 5 hónapig.) Magától leszokott, mert biztos megváltozott a tej íze is, de én azt csináltam, hogy szopi közben egy textilpelust is adtam a kezébe, azt gyűrögette, aztán átszokott a pelusozásra és hiába kínáltam a cicit, nem kérte, csak a pelust cumizta, meg ringatni kellett. Aztán mikor már nehéz volt a ringatáshoz, csak leültem vele az ágyra, az ölembe vettem és énekeltem neki, meg simogattam a fejét, természetesen pelus a kézben. Mai napig így alszik el.
2009. aug. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az én babám is csak cicin tudott aludni 3 hónapos korától.

Aztán 10 hónaposan úgy döntött, hogy alszik egyedül. Teljesen meglepődtem, de simán leteszem a kiságyba, és elalszik. Pedig még mindig szoptatom, csak nem azon alszik el.

2009. aug. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!