Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes baba megtudja különböz...

3 hetes baba megtudja különböztetni a nappalt az éjszakától? Lehet, hogy összekeveri őket?

Figyelt kérdés
Nappal egyfolytában alszik, csak enni kel fel, éjszaka meg fél egytől fel van. Mit tudok csinálni, hogy aludjon éjszaka?
2009. márc. 11. 15:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Az egyetlen amit tehetsz szerintem, hogy nappal úgy viselkedsz, mintha nappal lenne, éjszaka, meg mintha éjszaka. Ezt kifejtem, mert így elég hülyén hangzik. Szóval, ha éjjel kel fel akkor ne beszélj, hozzá, ne játszatok, ne kapcsolj erős fényt és amint végzett az evéssel tedd le. Persze, ha sír vedd fel, vagy vedd magad mellé, de ne játszatok, beszélgessetek. Nappal meg az ellenkezője. Próbáld pár perccel tovább ébren tartani, szórakoztatsd. De ne sokáig, mert akkor meg azért alszik el majd nehezen. 3 hetes babának még nappal is sokat kell aludnia. Azért evés után pelenkázással együtt még negyed órát fönt kéne lennie. Nekem ez bevált 3 szor. Remélem Nektek is.
2009. márc. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
vissza kell tolni a bioritmusát. Vagy lassan lépésenként, vagy hirtelen. én az utóbbit ajánlanám, keltsd fel nappal, pár nap alatt átáll.
2009. márc. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen össze tudja keverni. Fontos a pontos ritmus minden nap, hogy megtanulja mikor mi következik. Amit tehetsz, hogy egy kicsit ébren tartod inkább nappal, hogy éjjel aludjon. Pl este fürdetés után játék húzni az időt. Éjjel viszont épp csak derengés legyen a szobában és ne beszélj hozzá ha eteted is akkor sem. Előbb-utóbb belátja, hogy nem érdemes fennt lenni, mert nem történik semmi. Kitartás!
2009. márc. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!