Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdemes-e egyáltalán gyereket...

Érdemes-e egyáltalán gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

31 éves nő vagyok, a munkám miatt sokat utazom, járom a világot, külföldön is dolgoztam már hosszabb ideig. Nem panaszkodom, világot látok és a pénz is OK, ezt azonban mind fel kellene adnom, ha babát vállalok....a férfiakat csak az érdekli, neveld a gyereket, hordd óvodába-iskolába, nem szeretnek részt venni a gyereknevelésben.....a velem egykorú barátnőim, akiknek már gyerekük van, folyton panaszkodnak, az apuka nem veszi ki a részét a gyereknevelésben, két puszi lefekvés előtt és el van intézve, a nő az, aki gyereket nevel, akinek le kell mondania a jobb állásokról (ha túlórát követelne vagy utazással járna, stb.) és otthon maradnia, állandó készenlétben lennie a kicsik miatt, szóval ez így nagyon nincs jól..........szeretem a gyerekeket, de ilyen áron már komolyan gondolkodom rajta, érdemes-e szülnöm.......a volt élettársammal amiatt szakítottam, mert erőltette volna a gyerek dolgot, erőszakkal gyereket akart, jobbnak láttam befejezni.......ő inkább háziasszonynak képzelt el, de az a vicc az egészben, ő is sokat utazott a munkája miatt és tőlem várta volna, hogy maradjak otthon a gyerekkel, ha muszáj......

Most új barátom van és még nem került szóba a gyerektéma, de előbb-utóbb beszélnünk kell erről.

Sőt, egy olyan lehetőség is szóba jött (még nem közöltem vele), hogy Ausztráliába is tudnék menni dolgozni, a rokonaim is ott élnek.

Az is köztudott, ha gyerek van, kell az apa beleegyezése a külföldre vitelhez, tehát akármilyen szemszögből is nézem, a gyerek röghöz köt, nem lehet szabadon az országok között mozogni....ha az apa nem megy bele a külföldre vitelbe, vagy a külföldi munkáról kell lemondani, vagy a gyerekről.

Az egyik barátnőm is depressziós amiatt, mert menne Angliába dolgozni (ő is rokonokhoz), de az apa nem járul hozzá, de abba sem megy bele, hogy ő nevelje, az ugye már macerás lenne a munkája miatt és új asszony miatt is, mivel elváltak. Látogatja egy fél délelőtt szombaton a gyereket meg fizet egy minimális összegű gyerektartást,részéről ennyi,a nő pedig minimálbérből nyomorog,a gyerek miatt meg van kötve, mint a kecske. A magyar törvények sajnos ilyenek....

Azt is szeretném kérdezni, van-e olyan anyuka, aki hasonló cipőben jár és külföldön szeretne dolgozni, hogy lehet úgy kivinni a gyereket, hogy ne szólhasson bele a volt férj/élettárs? Pl. bosszúból,haragból,stb...


2011. máj. 13. 15:12
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
74%

Nagy általánosságban akkor érdemes gyereket vállalni, ha az utána érzett vágy erősebb benned, mint az általad feltételezett negatívumok.

Amúgy nem minden apuka olyan, mint az általad leírtak, csak szerencsésen kell választani.

2011. máj. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem te ne szülj gyereket. Nem neked való. Kib@szott szar anya lennél.
2011. máj. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
48%
De most komolyan, normális nőnek tartod te magad? Azt sem tudod, akarsz-e egyáltalán gyereket, húzod a strigulákat pro és kontra (bocsánat, inkább csak kontra), és már most azon agyalsz, hogyan tudnád majd elrabolni a gyereket az apjától? Te inkább ne szaporodj.
2011. máj. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
29%

jujj eszedbe se jusson szülni!!! még egy kutyát se bíznék rád, nem hogy gyereket!


és az is szép gondolat, hogy van egy párod akitől muszájból felcsináltatod magad aztán elhagyod.

nem kötelező gyereket vállalni és nem is szabad ha neked csak negatív dolgok jutnak eszedbe róla. minek neked gyerek??? hogy egy idegen ember nevelje fel, csak hogy ne kelljen lemondanod semmiről??? :O ne szúrj ki egy pici élettel ennyire!

vegyél inkább egy tengerimalacot...

2011. máj. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
73%

Olyan dolgokon agyalsz, amin rohadtul nem érdemes.

Eleve feltételezed, hogy a jelenlegi párod akar gyereket, ha lesz, el fog téged hagyni, de mindenképpen elváltok. Ez milyen hozzáállás? A gyereket is csak nyűgnek látod. Nagyon, nagyon, nagyon gondolod át ezt.

Az apa milyenségét is cáfolom. Az én környezetemben elég sok apuka van, aki igenis foglalkozik a gyerekkel, neveli, nem csak két puszi erejéig. Persze, van olyan is, mint akit te írsz, de ennek tényleg az a titka, hogy jól kell választani.

Ha jól csinálod, a gyerek nem húz vissza, legfeljebb megállít egy kicsit, amíg nagyon pici. Vele is lehet élni, mint ahogy nélküle is. Ez a te döntésed kell, hogy legyen.

Egyébként szerintem a legjobb tervezők, szervezők, kivitelezők az anyukák.

A végére egy kis csöpögés a "pro" mellett: soha, semmiben nem fogod akkora örömödet lelni, mint a saját gyermekedben. Ha a szemébe nézel az élet nagy titkát fogod látni és a babád mosolyánál semmi más nem lesz szebb.

2011. máj. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Itt a 2. válasz az enyém... de szerintem ide is passzol:


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..

2011. máj. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Hat ezt neked kell eldontened de, en ugy erzem, hogy amikor magaba kerit egy not a gyerek/csalad utani vagy akkor azt te tudni fogod. Ugy fogod feladni az utazos karrieredet, hogy hatra sem nezel, hidd el. En hasonlo voltam mint te, karrierista tipus, en is dolgoztam kulfoldon hosszabb ideig most is kulfoldon elek. Imadtam a munkam es mai napig imadom csak mar nem tudok utazni mert itt a 15 honapos kisfiam. Dolgozom es maradt a karrierem csak eppen helyileg epitgetem es utazik mas akinek nincs meg gyereke. Nem irigylem tolluk, az utolso mondatomban rajossz majd, hogy miert. Tudom, hogy nagyon boldog voltam amig utazhattam, jarhattam a vilagot, uj kulturakat ismertem meg de a kisfiam egy olyan vilagot ismertetett meg velem ami mindennel gyonyorubb. Es ezt szo szerint irom. Idokozben rajottem, hogy nem adtam fel semmit, csak tanultam. A karrierem a munkam, a kudarcok es a nyeressegek mind segitett a jellemem formalasaban, hogy azza legyek aki most vagyok. Edesanyja a kisfiamnak. Ez is egy kihivas, egy csodallatos de felelosegteljes kihivas. Ha nagyon roviden kene jellemeznem az eddigi eletemet akkor ezt irnam:

Masfel evvel ezeleott sosem gondoltam volna, hogy egy ilyen kis csopp es tehetetlen kisbaba be tudja nekem bizonyitani, hogy boldogsag es orom letezik a karrieren es utazason tul is.

2011. máj. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

elég nagy baj, hogy csupa negatív példa van körülötted. Ha egyszer majd rátalálsz az igazira, akiért meghalni is képes lennél (és nem olyan, mint a barátnőid férjei), akkor tudni fogod a választ a kérdésedre. Először szerelmet keress magadnak, utána agyalj a többin.

Gyereket nem muszáj szülni. Ha majd 80 évesen egyedül fogsz üldögélni a lakásban, mert a gyerekeid (akik nincsenek) rád sem nyitják az ajtót és unalmadban a régi utazások fényképeit nézegeted, akkor majd érdemes lesz elgondolkozni rajta, hogy megérte-e? Addig pedig csak szeress, és ne azért legyen párod, mert hiányzik a szex, hanem azért, mert úgy érzed, vele akarod leélni az életedet.

2011. máj. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
37%
Már bocsi, de te ne vállalj babát. Neked nem való.Az igaz, hogy ha babát vállalsz, nagyon sok mindenről le kell mondani. Ha ezt az áldozatot meg sem akarod tenni, akkor ennyi. Az én párom nagyon sokat segít. Kisfiam az életem értelme, ő érte bármiről lemondok, és az apukája is így van vele. Ő a szemünk fénye.
2011. máj. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
69%
TE NEM akarsz gyereket momentán és keresed a megfelelő kifogást,magyarázatot erre!Nem kell kifogás,ha majd megváltozik az érzésed,azt elementális erővel érezni fogod!A gyerekvállalás normál esetben,nem teher és nyűg ,és egy normális apa,nem két puszival intézi el az "apaságot",hidd el :):):)Ne a barátnőidből indulj ki a te életed ,TE alakítod,TE választasz párt(apát)magadnak!!!Minden jót kíván neked egy 2,5 éves és egy 6 hónapos kisfiú minden tekintetben boldog anyukája
2011. máj. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!