Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet már tudni, hogy jobb...

Lehet már tudni, hogy jobb vagy bal kéz?

Figyelt kérdés

Kisfiam 4 hónapos. Mostanában kezdett el tárgyakat fogdosni és már próbálkozik az átfordulással is. Többnyire a jobb kezét használja, és átfordulni is mindig jobb oldalra próbál.

Ilyenkor már eldőlhet, hogy melyik oldal a domináns?


2009. márc. 12. 08:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
sztem nem....
2009. márc. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A kezesség sokkal később alakul ki teljesen. Persze a dominancia már viszonylag hamarabb megfigyelhető.
2009. márc. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ennyire korán még nem. Ha zömében a bal kezét használná még akkor sem biztos, hogy bal kezes lesz. Az úgy 1-2 éves korban válik egyértelművé, amikor már elkezd egyes tárgyakat eszközként használni.
2009. márc. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
nem hiszem, bár elméletileg már eldolt, csak még a felszínre kell,hogy torjon de annak idot kell hagyni. én balkezes vagyok ill. félig- bal kézzel írok és fogom a kanalat, de jobb kézzel varrok, vasalok a krumplit is jobb kézzel pucolok, szóval minden mást jobb kézzel csinálok- így szerintem nálam ezért nem tudták, hogy mi van. De ha netán balkezes lenne abból nem kell gondot okozni- állítólag okosak:)
2009. márc. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat aranyosak vagytok.
2009. márc. 12. 09:01
 6/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, köszi a választ.

Nem csinálnék belőle gondot, ha bal kezes lenne, igazából az a furcsa, hogy azt látványosan kevesebbet használja. Remélem ez nem gond.

Várunk még, aztán majd kiderül :)

2009. márc. 12. 09:04
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok. Nagyon sok gyereknél csak óvodás korában dől el, hogy melyik kezét, lábát, szemét használja rendszeresen. Az a fontos, hogy mire iskolába megy kialakuljon a teljes dominancia. tanítónő voltam a babám előtt:))
2009. márc. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Megnyugtattál köszi :)
2009. márc. 12. 09:11
 9/9 anonim ***** válasza:
2009. márc. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!