Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig "normális", hogy...

Meddig "normális", hogy éjszaka még eszik a baba?

Figyelt kérdés

10,5 hós és még egyszer felkel enni éjszaka. Próbáltam "játszani" az étkezések időponjával de még akkor is felkelt amikor du. 4-kor és 6-kor is evett.

8-kor szopizik egy kicsit de utána nem fogad el semmit és éjfél-1 óra körül felkel még enni.


2009. márc. 12. 12:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kisifiam 8 hós és ő is eszik még hajnalban 1x. Eddig is evett, sokáig 2-3 alkalommal is éjjel (azt hittem sosem múlik el az az időszak). A múlthéten volt 2 éjszakánk, hogy nem kelt enni (megnéztem és aznap 700ml-eket evett szilárdat). Azóta sem tudtam ezt elérni... Nem hiszem, hogy ez nem 'normális'. Persze örülnék, ha végig aludná már az éjszakákat. Kitartás!
2009. márc. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
akkor kelnek fel a babák ha éhesek és este ill. egész nap nem eszik meg a megfelelő adagot! Próbálj meg vacsira tejpépet adni neki, az laktató, uccsó étkezésnek meg mindenképpen szopi!
2009. márc. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg a nagy könyv szerint már fél év után nem kell, hogy egyenek-igyanak éjjel.

Lányom 9 hós, de néha 2-4-6-kor is felkel, van hogy csak reggel 7-kor. Az éjjelek elég összevisszák, de a 4 órás kelés 99%-ban állandó.

Én gondolkodom most egy altatási módszeren, mert nehéz vele este akkkor le fogom szoktatni az éjjeli evésről.

De ha nem esik nehezedre, nem zavar, akkor csak adj neki nyugodtan.

2009. márc. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is jelenleg próbálom leszoktatni. Az én módszerem eddig úgy néz ki beválik, de biztosat nem tudok mondani, mert még benne vagyok. Én amikor hajnalban kel, akkor csak a fele adag tápszert adom (bár ez cicinél nem tudom, hogy lehet megcsinálni) a másik felét reggel, amikor ébred. Valójában én úgy vagyok vele, ha már 5 óra után kel, az már nem számít éjszakai felkelésnek, akkor már odaadom a másik felet. Ezen a héten próbálkoztunk, eddig beválik, nem reklamál a kevesebb kaja miatt. Aztán jövő héten még tovább csökkentjük az éjszakait. A 8 órás szopi szerintem még korai, kb. 1/2 10-kor kéne ennie utoljára, valahogy próbáld átütemezni. Az én lányom fél 10 felé eszik utoljára és így kel 2-3 között. 9,5 hós kislány anyukája.
2009. márc. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%

A lányom 14 hónapos lessz,d még minden éjel ébred 3x van,hogy többször.Akkor csak szopival alszik vissza.

Hát nem bánnám,ha már lassan abahagyná magától.Eddíg még egy éjszakát sem aludt át.Szerintem nála megszokás,mert minden t eszik ´s jól bevacsizik.

E`n úgy gondoltam,hogy mégv´rok pár hónapot akkor elveszem töle tteljesen a cicit.Hát ha akkor nem fog majd ébredni.

2009. márc. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi is 10hósak vagyunk.Az én lánykám is 8kor szopik,alszik majd felkel 12 fele, 3 fele és 6kor végleg. Minden "ébredésnél"(alszik közben)szopit kér. Már én is mindent kipróbáltam. Tegnap viszont egyben lenyomott 6 órát. 7kor evett kekszes-piskótás tejpépet(Milupa) és utána csináltam neki kenyérből és sajtból kis gombóckákat. Evett még vagy nyolcat ebből.+ szopi. Hátha ma este is bejön. Remélem! Próbáld ki.
2009. márc. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is felkel, van, hogy többször is. Szintén 10,5 hónapos. És nem az evés miatt!!! Hanem ellenőrzi, hogy ott vagyok-e vele. Hát nem bánnám már, ha csak reggelente ellenőrízne :-)
2009. márc. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Zsöff85 ***** válasza:
0%
Istenem micsoda problémák xD annyira irigyellek de komolyan.
2019. aug. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!