Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztaltatok olyat, hogy...

Tapasztaltatok olyat, hogy egy 1 év körüli kisgyerek csak akkor hajlandó bármit is megenni, ha a kezébe adtok valamilyen tárgyat, amivel játszhat?

Figyelt kérdés
Hihetetlen, de egyáltalán nem hajlandó enni, csak akkor, ha valamit a kezébe adok. Akkor sem, ha már előtte 6-7 órahosszán át nem evett. Szóval bármennyire éhes, csak akkor eszik, ha a kezében lehet valami. Kanál, és hasonló egyszerű dolgok nem érdeklik, elhajítja és ordít, hogy adjak valami érdekesebbet. Úgyhogy mostanában úgy eszünk, hogy közben egy ébresztőórát szerel. Ha így eljátszhat, elég szép mennyiséget is megeszik. De hogy fog így önállóan enni?????
2009. márc. 12. 14:27
 1/4 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy azt nem hagyja, hogy én etessem, ezzel van baja. de egyedül meg még nem is akar enni, legfeljebb összetúrkálja egy kicsit az ételt és eldobja.
2009. márc. 12. 14:29
 2/4 anonim ***** válasza:

Fogjátok eggyütt a kanalat.Sokszor volt iyen nálunk is.

Most megint hagyja magát eteni a lányom.

Hidd el megtanul enni egyedül idöben.

2009. márc. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 14 hónapos, és ő is csak úgy eszik ha közben játszhat. Egész etetés alatt babrál valamivel, aztán ledobálja én meg szedegetem össze. Ha mindent ledob, és nem adom vissza, akkor ő sem eszik. Muszáj vagyok vissza adni neki, mert elég vékonyka, így ennie kell!

Gondolkoztam már én is, hogy később mi lesz, de sajnos nem tudom. Én is tanácstalan vagyok ez ügyben, pedig van már egy nagyobb lányom, csak ő sosem csinált ilyet:)

Kitartás neked, majdcsak jobb lesz!

2009. márc. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam vagy a Vigantol olajat vagy/és a Cebion cseppeket fogja, lóbálja, eltöri... kupakot csavargat és szépen eszik.
2009. márc. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!