Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónaposan a kislányom nem...

Irén24 kérdése:

4 hónaposan a kislányom nem tartja magát meg ha lábára állítom ez nagy baj? és nem fordul hasa .

Figyelt kérdés
nem tudom hogy baj e hogy nem áll meg ha lábára állítom összecsuklik ,és a hasára sem oldalra nem fordul át csak a csipöjét emeli föl ,a ti babátok mikor fordult át?
2011. máj. 15. 20:13
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Még szép ,hogy 4 hónapos nem áll meg ! Jó hogy nem mindjárt az a baj ,hogy nem jár még !
2011. máj. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
egyáltalán nem baj h nem áll meg a lábán.a fordulás miatt se aggódj,minden baba más,és más időben kezd ezt-azt.az én lányom 6és fél hósan fordult először oda-vissza,de semmi baja.
2011. máj. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy összecsuklik, gyenge ő még ahhoz, hogy lábra álljon!

Az, hogy a többit nem csinálja, az sem baj szerintem.

Átfordulnia 3-6 hónapos között kell valamikor, ráér még.

Semmit sem kell erőltetni, majd eljön a maga ideje.

Itt egy cikkrészlet arról, hogy mikor mit kell csinálnia (kismamablog.hu):

"Átfordulás 3-6 hónapos kor között valamikor – Egyes babák egyáltalán nem strapálják magukat ezen a téren, inkább kivárnak, a fürgébbek már 3 hónaposan átfordulnak. Mindegy, hogy hányszor fordult már át a baba, hogy rendszeresen csinálja, vagy csak 1-2 alkalommal fordul át, ha egyszer meg tudja csinálni, akkor azt már tudja, csak nem motiválja semmi arra, hogy rendszeresen átforduljon. Majd, ha szüksége lesz rá, gyakrabban fogja csinálni.

Kúszás 6-9 hónapos kor között. A kúszás lehet körbe-körbe, hátrafelé vagy előrefelé, mindegy melyiket űzi a baba, csak csinálja, mert ez nagyon fontos a hátizom és a karizom erősödése szempontjából.

Felülés 8-10 hónapos korban. A felülés nem azt jelenti, hogy támasztva, vagy a kezére támaszkodva meg tud ülni a baba, hanem, hogy teljesen egyedül minden segítség nélkül fel tud ülni és támaszték nélkül stabilan ül (nem borul fel).

Mászás 8-11 hónapos kor között. A mászás kezdete attól is függ, mennyit kúszott a baba előtte. Vannak olyan babák, akik profin kúsznak, de a mászást csak 1-2 hétig űzik, csupán átmenetként szolgál számukra a kúszás és a járás között, míg vannak olyan kicsik, akik hamar profin megtanulnak mászni és 4-5 hónapig csak másznak, járni egyáltalán nem akarnak.

Felállás Ha már tud mászni, akkor saját maga, önállóan kapaszkodva pár nap múlva fel is tud majd állni. Az nem számít felállásnak, ha te segítesz neki felállni. A legtöbb baba önállóan kapaszkodva már kb. fél évesen tud állni, de az önálló felálláshoz ennél sokkal több kell: egyensúlyérzet, karizmok stb., ezeket pedig csak a kúszás és mászás által tudja megszerezni a kicsi.

Járás 10-18 hónapos kor között. Az önálló járáshoz több fokozaton át jut el a baba: először csak felkapaszkodik valamilyen bútorra és oldalazva halad, ezután az egyik bútorról átkapaszkodik a másikra, majd következik az a fokozat, amikor valamilyen nagyobb tárgyat, egy széket, egy kis gurulós bevásárlókocsit tologat maga előtt a baba. Ezután megtanul maga, kapaszkodás nélkül felállni, ezzel az egyensúlyozás művészetét sajátítja el. Végül pedig egyszercsak megteszi az első önálló, kapaszkodás nélküli lépését."

2011. máj. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én annyit hozzátennék, hogy később, ha majd itt az ideje, akkor se erőltess semmit.

Ha a felállást, járást siettetik, és még nem elég erős a kis lába, akkor a terheléstől lúdtalpa is lehet.

2011. máj. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Majd ő magától feláll, ha kész rá.
2011. máj. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát úgy tűnik én leszek az egyetlen "negatív" válasz. Bajnak éppen nem baj, de utalhat arra, hogy esetleg picit lazább az izomzata.

Kislányom lassan 5,5 hónapos. Még mindig nem lehet azt mondani, hogy forog, bár hasról hátra már megmutatta, hogy meg tudja csinálni és hátról hasra is nagyon próbálkozik, de a kis keze még útban van.

Mivel a háziorvosa ragaszkodik ahhoz, hogy ha 6 hónapos koráig nem forog, akkor gyógytórna, így én elvittem Dévényeshez. Ott azt mondták, hogy a csípőjénél egy kicsit lazább az izomzata, illetve tónus eltérése/egyenetlensége (nem tudom pontosan) van. Egyik sem komoly, sőt, de én azért úgy vagyok vele, hogy ártani nem árt. Nyilván állnia nem kell, de ha az ember tartja, akkor azért abba bele kéne állnia, nekem azt mondták (mivel az én lányom sem csinálja), hogy ez a lazább csípője miatt van.

Azt nem tudom, hogy 4 hónaposan is kellenne már csinálnia.

Minden esetre én nem bántam, hogy elvittem és nem arra vártam, hogy majd ha megérik rá csinálja.

2011. máj. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszadóval értek egyet! Mindenképp mutasd meg Dévényes gyógytornásznak!Nem akarom hosszan kifejteni a véleményem, de nekünk is ez a csípő emelés volt+nem tartotta a fejét hason és kiderült, h hipoton a babám,ekkor 3hónapos volt.Azóta elmarad a homorítás(csípő emelés és a háton ugrálás), fordul mindkét oldalra, hasra is próbál( nálunk is még ráfekszik a kezére)megy szépen a fejtartás is.

Nem vesztesz semmit ha elviszed, de ha szükséges akkor meg tudnak neki segíteni!

Minden jót!

2011. máj. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!