Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Teljesen kétségbe vagyok...

Teljesen kétségbe vagyok esve, és nagyon sötéten látom a dolgokat. Ha hasonló helyzetben voltál, vagy vagy, segítenél?

Figyelt kérdés

Kislányom 8 hónapos lesz egy hét múlva.Fél éves koráig mindent időben csinált, beleértve a forgást, gurulást.Azóta semmi! Minden hónapban kapok a kismamablogról hírlevelet, hogy mit kell tudnia a babának.Na, erre már egy automatikus törlést nyomok, mert nem akarok magam azon stresszelni, hogy mit nem tud a baba.Mindig is utált hason lenni, sejtettem, hogy késni fog.Szóval: nem kúszik (semerre), nem négykézláb hintázik (sőt, ki se nyújtja a karját hason), nem könyököl fel oldalt fekve, nem ül a kezére támaszkodva, nem ül.Szóval SEMMI!!!!!Elvittem Dévény tornára is, egy hónapja itthon tornáztatom, mert csak havonta egyszer tud minket fogadni.A gyógytornász szerint picit hypoton, de a gyerekorvosunk szerint semmi gond az izmaival.A zárójelentésén sem szerepel hypotonia, pedig ott nem egy főorvos vizsgálta.

És amiatt ezen aggódok: itt olvasta, hogy valaki kisbabája lemaradt a mozgással, és értelmileg is 3-4 hónappal.Erre is rákérdeztem a dokitól.Szerinte elég tág határok vannak egy mozgásra, és akkor sincs gond, ha kihagy valamit.De egy ilyen fórumos fél mondat miatt alig bírok esténként elaludni, úgy féltem a lányomat!!

Ebben a hónapban mindent kihagyott.Egyébként okos, örökmozgó kislány.Leszámítva a hasról induló dolgokat (kúszás, mászás,hinta), mindent csinál.


2011. máj. 16. 09:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Jézus, lazíts!!!! A fiam 1 hét múlva 8 hónapos, egy hete forog csak 2 irányba, semmi mást nem csinál. Ülve eldől, nem kúszik, nem mászik, nem mond szótagokat, hason fekve kinyújtja a kezét, ennyi. Semmi, de semmi baja nincs. Mindenki máshogy fejlődik, eszemben sincs gyógytornára vinni, vagy dokihoz. Mindig látja a védőnő, gyerekdoki, makk egészséges. A kismamablog egy nagy hülyeség, ezt már többször bebizonyította, szerintem a csajnak gyereke sincs, különben nem írna olyanokat, hogy a zápfog 3 évesen jön. (mivel nincs is zápfogunk, és 3 évesen már nem jön semmi....)SZóval nyugodj meg, semmi baja, minden baba más. Azonkívül nem is értem mit kéne csinálnia, amit nem csinál....
2011. máj. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én is aggódós voltam! Dokinéni mondta, hogy a gyerek egyszerre egy dologra tud koncentrálni, vagy fizikailag fejlődik éppen, vagy szellemileg! Nálatok most a szellemileg fázisban vagy, nemsokára újra a fizikai kerül előtérbe! Semmi baja nyugi!
2011. máj. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Jav.: fázisban van...
2011. máj. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Semmi gond a kislányoddal!!!

A szomszéd kisfiú 8 hónaposan fordult meg a hátáról a hasára,ma meg egy okos,ügyes,értelmes 4 éves fiúcska.Sőőőt az óvoda egyik legügyesebb gyereke.

Az én kisfiam 4 hónapos és esze ágában sincs még megfordulni,nem is próbálkozik vele.Engem nem idegesít,majd ha készen áll rá akkor megcsinálja.Attól még ugyanolyan okos,szép és értelmes kisfiú mint akinek a babája 3 hósan fordul.

Nem kell ennyire görcsösen venni a dolgokat.A hírlevelekről pedig iratkozz le,én is ezt tettem :)

2011. máj. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi, köszi!!Igen, túlságosan rá vagyok görcsölve erre. A lányom orvosa is azt mondta, ne szorongjak semmin, mert a pici megérzi, és ez visszavetheti őt.És hogy ne érezze, hogy az anyukájának elvárásai vannak felé.Igaza van!Csak hát, nem tudatos az aggodalmam, éppen ezért kikapcsolni sem könnyű..
2011. máj. 16. 09:37
 6/12 anonim ***** válasza:
Ne aggódj. Az én kislányom 7 hónaposan magától ült, 1 hét múlva mászott, 8 hónaposan felállt. Most volt 1 éves stabilán áll, kapaszkodás nélkül feláll, 1-2 pici lépést megtesz,de menni nem akar. Ismerős kislánya 3 héttel fiatalabb, 9 hónapos koráig csak nehezen forgolódott, 2 hete 10,5 hónaposan elkezdett kúszni, múlt héten felállt. Vagyis ezzel azt akartam írni, hogy míg az én kislányom 4 hónapig gyakorolta a dolgokat, az ismerős kislány 1 hónap alatt gyorsan behozott minden lemaradását. Jó biztosan kell neki még 1-2 hónap, mire elindul, de hol van az előírva, hogy 1 évesen menni kell. Az óvodában 4-5 évesen meg már nem fogják kérdezni, hogy mikor kezdett forogni, felállni. Nyugi!!!!!!!
2011. máj. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Üdv,

Én is hasonló cipőben voltam és vagyok is néha...

A lányunk időre született vakuummal és elég nagy méretben, bár manapság a 4 kiló/57 cm már nem számít nagynak, de bent is alig fért. Nem tudni, h mitől vagy eme kettő dologtól, de félre tartotta a nyakát. Ezért már kicsi korában, ha hasra raktuk, amit gyűlölt csak megpöccintette magát és azonnal vissza fordult hátára. A merevebb nyaki izma miatt tudta ezt megcsinálni. Én konduktorhoz vittem. Ott azt látták, h növi ki a merevséget a Dévényi módszerről csak utólag hallottam különben vittem volna 3 hós kora előtt. Szóval ezt a nyaki ferdeséget szépen kinőtte. Közben mindig hasra pakoltam -volt is óriási nagy üvöltés- és tornáztattam. A nyaka, ahogy jött rendbe már nem bírt hátára fordulni. Később magától indult be a mozgása a rendes forgás is. Eygszer csak elkezdte csinálni. Én is néztem a fórumokat stb. és tiszta ideg voltam (még néha most is).

Az ismerősök közben kiidegeltek (meg én is néztem fórumokat stb.), hogy a más gyereke már mit csinál, meg az Ő unokája-gyerek már ezt és ezt tudta és, hogy le van maradva.... :(

Azután mikor kérdeztem, hogy miért nem mondták anno a Dévényi féle módszert azt mondta a doki, h mert attól hamar felállnak a babák és jobb, ha többet van a földön kúszásban stb. - későbbi beszéd és egyéb fejlődése miatt. Na, gondoltam most akkor erre varrjak gombot, hogy mikor mi a jó esetünkben?! ?

Jelenleg 10 hós múlt és "csak kapszkodik" még - nem jár, de ha akar fel tud állni járókában. Azt mondták ezzel nincs gond. Szóval megértelek teljesen... még ha segíteni nem is tudtam, de kitartás és szerintem, ha a dokik nem látnak rajta olyat, akkor hamar be fog indulni a Kicsid!

2011. máj. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én is stresszelős vagyok, legalább már ketten vagyunk, sőt, ahogy látom, többen... nálunk sem csinált HÓNAPOKIG dolgokat. Múlt héten, felült, felállt. 8 hós. De ami engem stresszel semmit nem szótagol, sőt, tök kuka. Sikít és nevet sokat, de a bababa és dedede... hát még sose jött ki a torkán. Persze én is utánaolvastam, már azon filózok hogy süket vagy autista lesz, a párom kiröhög, az ismerősim csodagyerekei meg mondják, hogy vizsgáltassam ki. Én is nézem, hogy süket-e.

Mivel nem szimmetrikusan kúszik, már én is idegelem magam, és úgy nézem, hogy hát ez sose javul meg. Mozgásterapeuta barátnőm is csak károgott, hogy ez így nagyon nem jó. A dokinéni meg kinevetett, h semmi baja, csak jobbkezes lesz.

Szóval üdv a klubban:) Majd nyitok egyszer egy pozitív megerősítést gyártó lapot és onnan küldetek hírleveleket :D:D:D

2011. máj. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
:)) Köszi Nektek is! 10 hónaposan még nem kell járnia, nagyon nem!!Szóval ti nem vagytok elkésve.Én már annak is örülnék, ha ezekből a dolgokból legalább egyet csinálna.Vagy csak a kúszást, vagy csak az ülést, valamit...nem várok tőle semmit, de nagyon nem szeretném, ha lemaradna!!Érdekes, én is így gondolom, mint az orvos.Nekem teljesen mindegy, hogy 12 vagy 15 hónaposan indul -e el. De a kúszás, mászás miatt aggódok!
2011. máj. 16. 10:24
 10/12 anonim ***** válasza:

09.58 vagyok.

Az lemaradt, hogy nálunk is volt ilyen "mozgásilag holt időszaka" a babánknak. Tornáztatt, hara raktam: üvöltött, mint a sakál! Azután egyszer csak -pont a kúszásnál volt- le raktam a szőnyegre közben nem néztem és láttam, h a szoba másik részében van. Vagy a távirányítót megkaparintotta csak nem tudtuk, h hogyan. (Nem néztünk oda és mocorgott őkelme).

Szerintem a torna is hamarosan érezteti hatását Nálatok és nem győzől a 'törpikéd' után pakolni :)

meg konektort beragasztani stb.

2011. máj. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!