Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Feltettem egy kérdést még a...

Feltettem egy kérdést még a múlt héten, de most már teljesen tanácstalan vagyok. Lsd. Lent. Tapasztalat e téren?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

Bőrgyógyász szerint (múlt szerda) elhúzódó influenza jellegű vírusfertőzés okozhat ilyesmit, kis hajszálerek elpattannak a bőr alatt. Szerinte egyértelműen a bőr alatt vannak a foltocskák. Tanácsa: 7-10 napon belül, ha nagyobbak lesznek, vagy több lesz, kérjek vérkép vizsgálatot. Nos, múlt hét óta nem lettek nagyobbak, nem is lett több, de megvannak.

Gyermekorvos szerint valami gombás fertőzés. Kezébe nyomtam a papírt, amit a bőrgyógyász adott, leírva rajta, amit feljebb írtam, de ennyit mondott, szerinte valami gombás fertőzés, és letudott minket. De az nem a bőr felületén van? Csak mert bőrgyógyász szerint egyértelműen a bőr alatt vannak a foltjaink. Kész!


2011. máj. 16. 17:06
 1/6 anonim ***** válasza:
menj el egy harmadikhoz :)
2011. máj. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia!Én csak a saját tapasztalatomat tudom leírni: 2 éves lánykám beteg volt vírusos mandulagyulladás.Alig bírt enni,nagyon köhögött.Egyszer hányt,mert nem bírta lenyelni a falatot,és a torkán akadt.Ekkor jöttek ki ezek az apró kis tűszerű,vagy pontszerű bevérzések a jobb szeme alatt.A hányás után rögtön,tehát nálunk egyértelműen az erőlködés hatására elpattantak a hajszálerek.Az egész szeme alja tele volt,plusz még a szemhéja.Ezek kb 2-3 hét alatt maguktól elmúltak.Én is megmutattam a dokinak,ő is bevérzést mondott.Szerintem igaza van a bőrgyógyásznak,ez nem gomba.Elmúlnak maguktól egy idő múlva.
2011. máj. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is pontosan ugyanilyen pöttyeim voltak a szülés után, illetve minden egyes hányás után, ami a terhességem kísérője volt. Én is megijedtem, megmutattam dokinak, azt mondta az erőlködéstől elpattantak az ezer.Szóval szerintem is valamilyen bevérzés lehet, de ha nem vagy nyugodt akkor menj el egy másik dokihoz. Nekem 1 hónap múlva múlt el. Jobbulást!
2011. máj. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia! Ugyanaz a helyzet nálunk,mint nálatok. Pár napja fedeztem fel kékes színű pöttyöket a kisfiam combján. Egyértelműen a bőr alatt van. A mi orvosunk azt mondta, hogy hajszálér pattanhatott el,mert az csinál ilyen pöttyöket,ill. kérdezte,hogy nem ütötte-e be a babám a lábát. Nálunk sem vírusfertőzés,sem influenza nem volt előzmény,csak a semmiből jöttek a pöttyök, azt sem tudom,megütötte-e valamiben. 3-4 nap alatt sem múlt el,most valószínűleg a vérvétel lesz a következő lépés. A trombocytaszám fontos adat,mert a vérzékenységet lehet így felismerni. Ne ijedj meg,nem kell a legrosszabbra gondolni,de az orvos szerint is van olyan,aki hajlamosabb rá,hogy erőlködéstől, ütés helyén elpattanjon a hajszálér, ezt megmutatja a vérkép.Ha csak kicsit tér el a trombocyta-szám,akkor nincs is további teendőnk. Később azonban már tudni fogjuk,hogy hajlamosabb az ilyesmire a picink,mert nehezebben alvad meg a vére. A komoly vérzékenység pedig már régen kiderült volna,mert akkor már a szülésnél bevérzések keletkeztek volna a picin,meg azóta is történtek már kissebb balesetek, mégsem volt semmi tünet a babán.

Bocs,ha hosszú voltam,remélem sikerült leírnom érthetően. Szerintem kérjetek ti is vérképet,mi ezt tesszük.

2011. máj. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszönöm, teljesen megnyugtattál! Nálunk még az is felmerül, hogy 2 hete köhécsel, időnként úgy, mintha meg akarna fulladni. Csak azt nem értem, miért a lábán pattanak el hajszálerek.... szerintem Mi is megyünk vérképet csináltatni.
2011. máj. 16. 22:44
 6/6 anonim válasza:
Szia! Ugyanezek a tapasztalataim,de nekem nehany nap alatt eltunnek. Ugyhogy csak turelem! :)
2015. ápr. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!