Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam 10 hós, és pár hete...

Kisfiam 10 hós, és pár hete nagyon anyás. Ha nem lát azonnal sír, bárki van is vele (még ha apa is). Még szopizik, sőt még ehhez is jobban ragaszkodik mint eddig, egy étkezést tudtam kiváltani. Ez normális?

Figyelt kérdés
Korábban szépen eljátszott magában elég sokáig is, meg vigyázott rá nagymama, apa,bébiszitter néha. Most folyton engem les és ha felveszem, mert nagyon kéri akkor két karjával öleli a nyakam és a kis fejét a vállamra teszi és mancsijával fogja a hajam is biztos ami biztos, nehogy elmenjek.
2009. márc. 12. 23:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%

Most már okosabb és különbséget tesz. Szépen fejlődik szociálisan és értelmileg ezt jelenti.

Életkori sajátosság. Keress olyan konyvet ami hónapról hónapra leírja a baba szociális fejlődését(is)

Pl Az élet első tizenkét hónapja c.

2009. márc. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
21%

Szia!

Egy nagyon okos ember - Popper Péter - nemrég elmondta a véleményét az ennyire ragszkodó gyerekekről. Véleménye szerint ez egyfajta bizalmatlanság az anyával szemben, vagyis attól fél a kicsi, hogy elveszít téged. Valami ezt kiváltotta belőle. Valószínűleg kiegyensúlyozottabb életmódot kellene biztosítanod számára. Ez azért nem jó, mert semmilyen közösségbe nem fog tudni beilleszkedni, örökké rettegni fog, hogy otthagyod örökre. Érdemes egyébként utána olvasni, nagyon érdekes dolgokat ír erről a tanár úr.

Remélem, rendbe jön minden!

2009. márc. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

Tízhónapos kor körül van ez a tipikus szeparációs félelem.

Minden baba megváltozik ilyentájt - különböző mértékben. Az a rossz, amelyiknek mindegy, hogy az anyja vagy nem?

2009. márc. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem PP nagyobb gyerekekre értette.
2009. márc. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
25%

Nem, nem nagyobb gyerekekre értette. Sajnálom, segíteni akartam. Kár, hogy nem olvastok, csak egymás butaságait hallgatjátok.

Majd meglesz az eredménye, gondolom.

2009. márc. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát hol írta ezt ő?
2009. márc. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Legutóbb egy előadáson hallottam, de tuti, hogy könyvben is olvastam. Megkeresem majd.
2009. márc. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%

Semmi baj nincs a babáddal,ez a szeparációs félelem,ami a legtöbb babánál előjön,van akinél már 7-8 hósan,van akinél később.

Magától alakul majd,ne félj,csak most akkor bizonytalan,félelmei vannak ha nem lát téged, most még jobban Te vagy az egyetlen biztos pont az életében,mert rájött,ő egy különálló,tőled független személyiség,és megijedt ettől,hogy akkor ő nem egy anyával.Ez nem jelent bajt,természetes velejárója a fejlődésének.

Minden jót.

2009. márc. 13. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló nagyon jól megfogalmazta a lényeget.PP nem ismerem,de három gyermekem van.Ugyanezeket átéltem a gyerekekkel.A nagyok kiegyensúlyozott fiúk lettek(tehát PP-vel ebben a dologban nem értek egyett).
2009. márc. 13. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj az én 8,5 hós lányom is ezt csinálja kb 1 éves korukig tart ez az időszak , most légy mellette amikor csak tudsz , h tudja bizhat benned.

Nehéz időszak ez nekik is és nekünk is , de teljesen normális.

2009. márc. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!