Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám átszoktatni 10...

Hogyan tudnám átszoktatni 10 hónapos babámat a bébiételről a saját főztömre?

Figyelt kérdés

Eddig mindig hippes és univeres babakaját kapott, mert nagyon szerette, én meg jobban bíztam a bevizsgált, bio-kajákban, mint a felfújt, vegyszerezett import cuccokban. De most már egyre több minden kapható frissen, nekiálltam sima krumpli-répa csirkehúsos főzeléknek, és teljesen kiakadt. Ha összekevertem bébikajával, úgy megette...

Hogyan tudnám leszoktatni?


2011. máj. 17. 12:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Edd te is azt. Ha látja, hogy azt eheti, amit anyu, szívesebben megeszi. De lehet, hogy eltelik egy kis idő. Az én gyerekeim nem is ették a babakajákat, csak a gyümölcsöset. Aztán 1 évesen elkezdték enni, amit mi.
2011. máj. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez nálunk is így van, 8 hónapos lesz.Én szinte minden nap főzök neki hasonlót, mint Te, de csak úgy eszi meg, ha keverek bele pici őszibarackos, vagy sütőtökös bébiételt.Ezek a kedvencek.Úgy fogom csinálni, hogy csökkentgetem a benne lévő bébikaját, és előbb-utóbb csak eljutunk a sima krumpli-répa-csirke főzelékhez.Engem is zavar, hogy nem érzi rendesen ezeknek az ízét.
2011. máj. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyrész próbáld zöldfűszerrel, pici hagymával ízesíteni, tehetsz bele reszelt sajtot stb. ennyi idősen már igénylik az ízeket.

Másrészt próbáld úgy, hogy még címkés bébiételes üvegbe belekanalazod amit főztél, és úgy adod neki. Nálunk egy időben bevált ez a trükk.

2011. máj. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget! Az tényleg igaz, hogy mindig az kell neki, amit mi is eszünk..hátha beválik! sajnos a bébiüvegbe való átpakolást már próbáltam:nem lehetett becsapni! Valahogy az üveges kajáknak mindig egyforma ize, színe van...talán erre kattant rá..Jól eltoltam!

Köszönöm mégegyszer a válaszokat, szép napot Nektek!

2011. máj. 17. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!