Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy csomó kaja kerül kidobásra...

Egy csomó kaja kerül kidobásra. Vagy én csinálok valamit rosszul?

Figyelt kérdés
Azt hittem, csak az elején lesz ilyen a hozzátáplálás. Egyszerűen sokszor 2-3 féle ételt adok neki, mire valamelyiket megeszi. és nem azért, mert újakat adok. Van olyan nap, hogy nem eszi meg az almapürét. Dobhatom ki, mert belekóstolt, 2 kanállal evett belőle. Akkor adok neki másfajta gyümit. Abból is eszik egy kicsit, aztán ennyi. azt is ki kell dobnom. A főzelékekkel is sokszor járok így délben. Egyik nap zabálja a borsófőzit, másnap meg csak köpködi, pedig éhes, mert a másikfajta ételt megeszi.
2009. márc. 13. 07:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A borsó főzelékkel én is jártam már így, hiába kínáltam 2 napig nem kellett neki, aztán 2 hét múlva kaptunk egy üveggel, akkor meg befalta. A többit általában megeszi. De ne dobd ki egyből, hanem tedd el másnapra és kínáld akkor is tízóraira uzsira. Én is nemegyszer dobtam már ki, hát ez van. Sajnálom én is nagyon....
2009. márc. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

Én is még csak most kezdtem a kóstoltatást. Az üvegből csak egyharmad részt rakok ki, azt adom a kisfiamnak, ennyit megevett. Az első üveget nem ette meg, csak néhány falatot, amit meghagyott azt én ettem meg. :) Rajta van, hogy 48 órát hűtőszekrényben eláll. Így egy üveg kaja 3 napig elég neki, annyit eszik belőle, amennyi jól esik. Ha úgy látnám, hogy még kell neki, akkor tennék még ki az üvegből, de ezt a harmadrészt is nehezen etetem meg vele. Erőltetni pedig nem akarom, nehogy megutálja. Pedig még csak a gyümiknél tartok... Eddig egy nap volt, hogy nem evett egy falatot sem, akkor nem kapott. Szerencsére még szopizik, így én nem vagyok megijedve, hogy éhen marad.


Boldog babázást!

2009. márc. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne dobd ki,ahogy előttem irták,mindig csak egy kicsit tegyél ki a táljába,és akkor a többit elrakhatod.Kisérletezz,rakj hozzá valamit a maradék üvegeshez,kis banánt,barackot,stb,hátha úgy elfogadja.Egyébként a borsópüré nálunk is kritikus pont...
2009. márc. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha az nap bontod amikor nem eszik sokat belőle és nem az egészet melegítetted fel akkor a fagyasztóba is berakhatod és 1-2 hétig megőrzi a szavatosságát a kaja nem kell kidobnod!

Boldog babázást kíván 9 hónapos anyuka!

2009. márc. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

Szia!

Én a kész babykajókat eltettema hütőbe 1-2 napig, tényleg semmi baja nincs. De ha már saját magad készíted a kajókat az más. Azt ha nem eszi meg én egyből kidobom. De tegnap hallottam egy nagyon jó ötletet és nálunk bevált. Mivel ha én készítem az almapürét az ugye nem olyan édes mint a konzerves babykajó, ezért mézet teszek bele. És láss csodát megette. A sárgarépa+húsinál is nagyon bevált. Ha gondolod próbáld ki.

Üdv

2009. márc. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! Csak az előző válaszolóra reagálnék: Mézet csak 1 éves kortól szabad, bár nem írtátok, hogy mennyi idősek a babók. Én egyébként szeretek bizonyos rendszert betartatni az evésben (9,5 hós): Először a sós, vagy nem annyira édes ételek, utána esetleg desszert. Egyszerre max. 3 féle fogás egy étkezésnél. Ja, és ha pl. a reggeli inkább édes, akkor az ebéd legyen inkább husis-sós főzi ... de sztem nagyon gyerk, és családfüggő.
2009. márc. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát ez előfordul. :-( Én azt csináltam, hogy ha nem kellett neki, adtam helyette tápszert (+ szoptattam is). De nem adtam másik félét! Ugyanis az hajlamosabb á teszi a válogatásra később. Ha nem kellett neki, akkor fél napig csak tej, vagy tápszer volt a pocijában. Aztán rájött, hogy azért jó lenne már más ízeket is enni. Egyébként az a mai napig is előfordul, hogy ami egyik nap sláger, a másik nap utálja.

A kimaradt kajáit (ha finomak: pl. gyümölcspép, joghurt) én megeszem, vagy beleteszem valami desszertbe. (Például finom gyümölcsös pudingot csinálhatsz a családnak. Nyílván azt akkor tudod, ha nem az üvegből eteted, hanem az üvegben lévő rész érintetlen marad :-)) A főzelékeit már nem, mert azok elég szörnyű ízűek...

2009. márc. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is vegyél ki pár kanállal az üvegből, azt melegítsd fel, add oda és meglátod éppen akkor olyan napja van-e, hogy azt a kaját megeszi vagy sem. Ha igen, melegíthetsz még hozzá, ha nem, akkor sem muszáj kidobni, egy napot még így is állhat szerintem. Én sokszor nem is egyfajtát adok, ha üvegeset adok, hanem kettőt keverek össze, pl. a krumplifőzeléket imádja, így ha olyan van, amit nem annyira kedvel, akkor fele krumplifőzivel már megeszi. 9,5 hós kislány anyukája.
2009. márc. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!