Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lehetne több energiám?...

Mitől lehetne több energiám? Hogyan ébredjek fel?

Figyelt kérdés
Kisfiam 9 hónapos. Eddig külön szobában aludt, de kb. 2 hete bevittük a kiságyát a mi szobánkba, mert a szeparációs szorongás miatt nagyon sokszor ébredt este, és néha több órán keresztül nem tudtuk visszaaltatni. Én ettől is féltem, hogy 8 és fél hó különalvás után egy szobába kerültünk vele, mert nem épp a legkövetkezetesebb lépés, de azóta jól alszik....aludt. Mert az elmúlt 2 éjjel a mi szobánkban sem akar hajnalban visszaaludni. Szégyellem magam, de annyira fáradt és álmos vagyok már, meg a férjem is, hogy fizikailag képtelenek vagyunk már többször sokat járkálni vele, ezért az elmúlt 2 éjjel magunk közé vettük az ágyba, ott gyönyörűen szunyókál! Persze tudom, hogy ez a legrosszabb megoldás, de mit tegyek, hogy hajnalban több energiám legyen, egyáltalán fel tudjak ébredni, hogy mindig vissza tudjam altatni a kiságyában?
2011. máj. 18. 09:19
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Maximálisan együttalvás-párti vagyok, nálunk nagyon bevált. A lányom születésétől velem aludt - nem velünk, hogy apa tudjon aludni, hiszen ő dolgozni megy reggel, így én költöztem éjjelente a gyerekszobába. Nagyon jól bevált a dolog. Este leraktam a leányzót, aki pontosan tudta, hogy anya előbb-utóbb odabújik mellé, így nem volt soha probléma, sosem sírt, elaludt szépen. Így a hálószoba funkciója is megmaradt, ha össze akartunk bújni apával, megtehettük, aztán aludni már a lányom mellé mentem. Éjjel a kisasszony igény szerint kiszolgálta magát, én alhattam, sírás sosem volt. Másfél évesen ő maga ment a saját ágyába. Az éjjeli cicizést is elhagyta ekkor, bár naponta többször szopizott még, aztán egyre kevesebbet, végül már csak este kérte. Egy hete már este sem kéri - most két éves és 9 hónapos. Időközben született egy öccse is, ő 9 hós, ő a kiságyában kezdi az éjszakát, aztán amikor felébred szopizni, magam mellé veszem és úgy alszunk reggelig - továbbra is a gyerekszobában. Néha a lányom is odabújik, de ritkán.

Egyáltalán nem bántam meg, hogy az együttalvást választottuk, ez a legjobb a babának, ettől kiegyensúlyozottabb, nyugodtabb, nem csak az éjszakáinkkal nincs baj, de a nappalokkal sem. Egyik gyerekem se sírós vagy hisztis, bármit meg lehet velük, mellettük csinálni.

Ha lesz következő babánk, vele is maradok ennél a megoldásnál, már kétszer tuti siker. :-)

2011. máj. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!