Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lehetne több energiám?...

Mitől lehetne több energiám? Hogyan ébredjek fel?

Figyelt kérdés
Kisfiam 9 hónapos. Eddig külön szobában aludt, de kb. 2 hete bevittük a kiságyát a mi szobánkba, mert a szeparációs szorongás miatt nagyon sokszor ébredt este, és néha több órán keresztül nem tudtuk visszaaltatni. Én ettől is féltem, hogy 8 és fél hó különalvás után egy szobába kerültünk vele, mert nem épp a legkövetkezetesebb lépés, de azóta jól alszik....aludt. Mert az elmúlt 2 éjjel a mi szobánkban sem akar hajnalban visszaaludni. Szégyellem magam, de annyira fáradt és álmos vagyok már, meg a férjem is, hogy fizikailag képtelenek vagyunk már többször sokat járkálni vele, ezért az elmúlt 2 éjjel magunk közé vettük az ágyba, ott gyönyörűen szunyókál! Persze tudom, hogy ez a legrosszabb megoldás, de mit tegyek, hogy hajnalban több energiám legyen, egyáltalán fel tudjak ébredni, hogy mindig vissza tudjam altatni a kiságyában?
2011. máj. 18. 09:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mi is külön altatjuk a lányunkat, de amikor éjjel felébred, odavesszük magunkhoz, így mindenki ki tudja magát pihenni. Így reggel 8-9-ig is alszik. Szerintem ez jobb megoldás, mint minden nap hulla fáradtnak lenni, és ezért kevesebbet foglalkozni a gyerekkel.
2011. máj. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előző válaszolóval. Az én 4hósom reggel fél5-5körül ébred, olyankor magam mellé veszem, semmi gond ezzel.
2011. máj. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
na na ezzel a semmi probléma ezzel mondattal...Én ugyan így jártam,bár nekünk születés óta egy szobába vagyunk vele mert anyósnál lakunk nincs külön szobája.Dettó így voltunk hogy eleinte jól aludt aztán állandóan felkellt sírt,nem aludt.Közénk raktuk mert hulla fáradtak voltunk.Azóta vettünk neki rendes gyerekágyat(2 éves lesz)mert nem szerette a kiságyat.Most meg éjjel ha felkell átsétáll a mi ágyunkra,ezzel kiszorTva anyát,apát az ágy szélére.Most meg attól vagyok kikészülve hogy fáj a hátam minden reggel mert agyon rugdos álmába.Valahogy vissza kéne szoktatnod a saját szobájába,mert könnyen oda fog hozzátok szokni.Próbálj meg ott aludni el vele a szobájába és este vagy éjjel visszamenni a féérjed mellé.A saját hibámból tudom hogy rosszul tettük hogy nem éjszakáztunk vele és nem voltunk elég kitartóak ahoz hogy egyedül és saját ágyába aludjon.Jah mellé kell feküdnöm és simogat csak úgy alszik el.Most egy hete próbálkozom hogy nem fekszem mellé de nagy hisztik közepetealszik el van hogy 1,5 óra múlva de EGYEDÜL!!Oly messzinek tűnik a vége de megfogadtam kitartó leszek mert nem akarom hogy 15 évesen is velünk aludjun:))))Sok sikert
2011. máj. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szerintem meg fogom próbálni visszaszoktatni, mert én sem szeretném, ha több éves koráig tartana, mire "leszokik" rólunk. Csak sajnos valóban sokkal könnyebb így, hogy velünk biztosan alszik, és, mint az első két válaszoló írta, az sem jó, ha nap közben mindenki kialvatlan....de persze az sem jó, ha csak közöttünk nyugszik meg. Utolsó válaszoló, köszönöm a "figyelmeztetést", megpróbálok néha én ott aludni majd vele. viszont Attól félek, hogy a szobájában elalszom vele, este meg visszamegyek a férjemhez, nem fog ettől kétségbe esni? Félek, hogy el sem fog merni aludni, mert tudja, hogy valahova eltűnök az éjjel.
2011. máj. 18. 13:05
 5/11 anonim ***** válasza:
utolsó vok.Egyik napról a másikra úgysem fog menni.Valami kis lámpát kapcsolj neki vagy legyen éjszakai fény(pár száz forint)lehet a teljes sötétség is zavarja.
2011. máj. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Sajnos azóta is ez a felállás: este 8-tól hajnali 3-ig kiságyában alszik, 3-4 körül viszont csak köztünk alszik vissza....most nem bánom, olyan békésen, gyönyörűen szuszókál közöttünk a kis angyal....de hogy mi lesz később...
2011. máj. 21. 23:18
 7/11 anonim ***** válasza:

Nyugi! 15 évesen ? Az már más probléma. Ott anyuka és/vagy apuka szorul pszihológus segítségre! A zeparációs szorongáa enyhül előbb-utóbb. Én is tapasztalatból írom. Nálunk is 9 hós kor után kezdődött. Én is magam mellé vettem, a hajamat fogta, vagy az arcomat úgy aludt el. Néhány éjszaka nem tudtuk visszatenni a kiságyába, mert fellálva sírt ott. Most odáig jtottunk, hogy megszeretgetem este, befektetem a nagy ágyba, melléfekszem és elalszik, és kijövök tőle. Mikor megyünk feküdni mi is berakom a kiságyba. Nyugottan tudomásul veszi és pillanatokon belül alszik tovább. 3 hónap telt így el. Szerintem még néhány hét és el fog aludni a saját kiságyába is.

Szegény, elveszettnek érzi magát nélküled. Nyugtasd meg, hogy mindig ott vagy neki! Szerintem az egészséges (nem majom-!)-szeretet erre a legjobb gyógyír! Ha már érteni fogja mi az elvárásod, akkor érdemes "szigorubbnak" lenni.

Nem kell félni, hogy végleg elrontod, mindig lehet változni, válltoztatni!

Hallgass a szívedre!

2011. máj. 22. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

én úgy vettem erőt magamon hajnalban, hogy bizony a délelőtti alvásánál én lefeküdtem vele :D

ha éjjel kelt, magam mellé vettem de nem tettem le a fejemet, könyököltem mellette míg elaludt aztán becsempésztem a kiságyba. mindig ott ébredt, gondolom rájött, hogy hiába kelt... :D

1,5 éves, 7-8 hónapos korában húzós volt, azóta egyedül alszik, nem ébred, elalvásnál se hisztizik csak berakom a kiságyba és már fekszik is le :)

kitartás!!!!

2011. máj. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ki mondta neked, hogy az együtt alvás rossz megoldás???? Az a világ legjobb dolga!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nagyfiam 6 éves koráig aludt velünk. Most 4-en alszunk a nagyágyban (a párom, egy 2ésfél + egy 10 hónapos + én). Éjjel akkor van szopi, amikor a baba akarja, reggel kipihenten kelünk. És én bizony délután is szoktam aludni velük! Máskülönben hogyan bírnám???

Középső fiamnál nagy volt az elhatározás, hogy mindenáron különszoba. 11 hónapig nem aludtam/aludtunk. 11 hónapos volt, amikor beszélni még nem, de mutogatni már tök jól tudott, és egyszer hajnali 4-kor odabökött a kis ujjával a szobánk felé. Azóta alszunk.

Olvasd el, nagyon tanulságos:

[link]

Egyébként az együttalvás szokott lenni az egyik legpozitívabb élmény kiskorból...

2011. máj. 22. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
márnint 2ésfél éves...
2011. máj. 22. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!